jednak twórcy zmienili kilka faktów.
Przedstawienie Mad Dog Colla jako swoistego nemezis Luciano, którzy zwalczają się niczym mordercy na usługach mafii w "Drodze do Zatracenia" było przesadą(sam Coll zginął nie w biurze Maranzano, a rok później w budce telefonicznej z rąk ludzi Owneya Maddena - co ciekawe jedyną zbieżnością do sytuacji przedstawionej w filmie, a tej która miała miejsce w przeszłości była ilość wpakowanych kul w ciało 'Szalonego Psa').
Sam zamach na Maranzano również odbiegał znacznie od standardów przedstawionych w "Mobsters" - rzeczywiście do biura Maranzano weszła fałszywa policja, jednak owych policjantów było 4, a przed zamachem rozbroili ludzi ówczesnego bossa, po czym nafaszerowali "Capo di tutti Capi" ołowiem(a nie wyrzucili przez okno). Cała czwórka policjantów była żdydami(o ile w książce Carla Sifakisa napisano prawdę).
Luciano oraz Genovese(o któym nie ma nawet wzmianki w filmie) mieli zostać zamordowani właśnie w biurze Maranzano, w dniu jego śmierci, jednak to oni uprzedzili wydarzenia. Ponadto w biurze zamachowcy zastali Luchesse który wskazał zamachowcom cel do zlikwidowania. - W filmie przedstawiony jest najpierw zamach na Luciano.
Odnośnie zamachu przeprowadzonego na Masserię - zamachowców było nie dwóch, a czterech - Siegel, Genovese, Anastazja oraz Adonis.
Sam Masseria oraz Maranzano nie byli tacy starzy - mieli ok. 50 lat.
Mayera Lanskego Luciano poznał podczas próby wymuszenia haraczu za 'ochronę' w drodze do szkoły "polskiego żydka"(Lansky miał ok 9 lat, Luciano nieco starszy).
Różnic i ciekawostek jest więcej, jak ktoś chce mogę napisać tego więcej ; )