Przesadnie - przekombinowany

Oglądałem ten film parę lat temu i wydawał mi się fenomenalny , dziś po powrocie do tegoż dzieła odniosłem wrażenie iż film jest bardzo nierówny są momenty fenomenalne i takie , które wydają się wklejone na siłę . Moja ocena tego filmu to 6+

4
 • hmm... w ten sposób ostrzegłeś mnie przed ponownym obejrzeniem filmu:). Ja oglądałem go po raz pierwszy i wydał mi się obłędny - jeszcze lepszy od "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie". Nie wszystkie historie podobały się w takim samym stopniu ale o ocenie zadecydował sposób, w jaki zostały splecione. Jak dla mnie genialnie. Kiedy nadarzy się okazja z pewnością sięgnę po inne filmy tego reżysera.
  9/10

 • Mi też za drugim razem ten film podobał się już mniej. Za pierwszym razem wyszedłem z kina paplając przez kolejne pół godziny o geniuszu Zelenki, za drugim razem czułem jakiś taki niedosyt. Tak sobie myślę, że to może za sprawą konstrukcji filmu, że gdy już się wie, jak splatają się wątki, to film traci na uroku.

  • Nie wydaję mi się iż wina temu jest konstrukcja filmu , oglądałem po raz drugi film z osobą , która nigdy go wcześniej nie widziała i miała podobne do moich odczucia iż film jest bardzo nierówny i niektóre z "części " są nie do końca dopracowane i wciśnięte na siłę . W moim przypadku myślę iż zawiniło to iż film oglądałem jakieś2000 filmów temu i po porostu nie robi na mnie to dzieło już aż takiego wrażenia ot dobry film ale bez rewelacji .

   • Może i tak. Często tak mam, że jakiś film, który kiedyś niesamowicie mi się podobał, jakiś czas później bardzo mnie rozczarowuje. I wcale nie musi upłynąć dużo czasu między seansami. Tak miałem np. z filmem Serce jak lód.
    W ogóle zauważyłem, że bardzo duży wpływ na odbiór danego filmu robie u mnie dany moment, nastrój, itp.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: