PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107568}

Guzikowcy

Knoflíkáři
7,7 14 061
ocen
7,7 10 1 14061
7,2 6
ocen krytyków
Guzikowcy
powrót do forum filmu Guzikowcy

Oglądałem ten film parę lat temu i wydawał mi się fenomenalny , dziś po powrocie do tegoż dzieła odniosłem wrażenie iż film jest bardzo nierówny są momenty fenomenalne i takie , które wydają się wklejone na siłę . Moja ocena tego filmu to 6+

ocenił(a) film na 9
ja454

hmm... w ten sposób ostrzegłeś mnie przed ponownym obejrzeniem filmu:). Ja oglądałem go po raz pierwszy i wydał mi się obłędny - jeszcze lepszy od "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie". Nie wszystkie historie podobały się w takim samym stopniu ale o ocenie zadecydował sposób, w jaki zostały splecione. Jak dla mnie genialnie. Kiedy nadarzy się okazja z pewnością sięgnę po inne filmy tego reżysera.
9/10

ocenił(a) film na 6
galladorn

ja daję 9 tylko w przypadku kiedy film oglądany , któryś już raz robi na mnie takie samo wrażenie jak za pierwszym seansem . Zgadzam się z tobą co do sposobu samego połączenia historii poszczególnych bohaterów .

ocenił(a) film na 9
ja454

Nie mógłbym zastosować takiej metody, bo do większości filmów już nie wracam.

ocenił(a) film na 6
galladorn

No cóż tyle systemów oceniania ilu ludzi oceniających . W związku z tym iż spodobał ci się sposób w jaki zostały splecione poszczególne wątki pozwól iż zaproponuje ci film "11:14" . Dzieło to oczywiście bardzo różni się od "magicznego" kina czeskiego ale współczynnik korelacji głównych bohaterów jest porównywalny lub przewyższający "Guzikowców" a co do "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" obejrzałem początek tego filmu i wydawał mi się mocno obiecujący ale skoro piszesz iż" Guzikowcy" jest lepszy to chyba sobie daruje .

ocenił(a) film na 9
ja454

Moim zdaniem trochę lepszy. Ale nie sugeruj się moją opinią. Nie musi się pokrywać z Twoją. Chętnie obejrzę 11:14 przy nadarzającej się okazji.

ocenił(a) film na 7
ja454

Mi też za drugim razem ten film podobał się już mniej. Za pierwszym razem wyszedłem z kina paplając przez kolejne pół godziny o geniuszu Zelenki, za drugim razem czułem jakiś taki niedosyt. Tak sobie myślę, że to może za sprawą konstrukcji filmu, że gdy już się wie, jak splatają się wątki, to film traci na uroku.

ocenił(a) film na 6
ty_ses_vul

Nie wydaję mi się iż wina temu jest konstrukcja filmu , oglądałem po raz drugi film z osobą , która nigdy go wcześniej nie widziała i miała podobne do moich odczucia iż film jest bardzo nierówny i niektóre z "części " są nie do końca dopracowane i wciśnięte na siłę . W moim przypadku myślę iż zawiniło to iż film oglądałem jakieś2000 filmów temu i po porostu nie robi na mnie to dzieło już aż takiego wrażenia ot dobry film ale bez rewelacji .

ocenił(a) film na 7
ja454

Może i tak. Często tak mam, że jakiś film, który kiedyś niesamowicie mi się podobał, jakiś czas później bardzo mnie rozczarowuje. I wcale nie musi upłynąć dużo czasu między seansami. Tak miałem np. z filmem Serce jak lód.
W ogóle zauważyłem, że bardzo duży wpływ na odbiór danego filmu robie u mnie dany moment, nastrój, itp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones