7,6 250 400
ocen
7,6 10 1 250400
9 403
chce zobaczyć
6,1 19
ocen krytyków
{"rate":6.10526,"count":19}
{"type":"film","id":5982,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Gwiezdne+wojny%3A+Cz%C4%99%C5%9B%C4%87+III+-+Zemsta+Sith%C3%B3w-2005-5982/tv","text":"W TV"}]}

Ostatni rozdział słynnej sagi George'a Lucasa. Po trzech latach nieustannych walk nadchodzi koniec Wojen Klonów. Rada Jedi wysyła Obi-Wana Kenobiego (Ewan McGregor), aby doprowadził przed wymiar sprawiedliwości Generała Grievousa, przywódcę armii Separatystów. Tymczasem na Coruscant kanclerz Palpatine (Ian McDiarmid) rośnie w siłę. Jego daleko idące polityczne zmiany przekształcają pogrążoną w wojnie Republikę w galaktyczne Imperium, zaś on sam ogłasza się Imperatorem. Okazuje się, że ma wielką moc. Wyznaje swojemu najbliższemu sprzymierzeńcowi, Anakinowi Skywalkerowi (Hayden Christensen), prawdziwe źródło jej pochodzenia. Zwabiony potężną mocą Skywalker przechodzi na Ciemną Stronę i staje się złowrogim Darthem Vaderem.

opis dystrybutora dvd

Galaktyka ogarnięta jest Wojnami Klonów. Wyniszczające bitwy prowadzone są na wieu planetach, począwszy od Dantooine, przez Kashyyyk, a kończąc na przestrzeni kosmicznej nad Coruscant. Kiedy siły Republiki wydają się zdobywać przewagę nad wrogiem, dochodzi do porwania Kanclerza Palpatine (Ian McDiarmid). Z misją ratunkową zostają wysłani dwaj Jedi, Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i jego uczeń, Anakin Skywalker (Hayden Christensen). Misja kończy się pozornym sukcesem, ponieważ Palpatine okazuje się być potężnym Lordem Sithów. Zaczyna sączyć w umysł młodego Skywalkera jad Ciemnej Strony Mocy. Skuszony młodzieniec przystaje do Palpatine, który ogłasza się Imperatorem i zostaje jego prawą ręką, budzącym postrach w całej Galaktyce Lordem Vaderem. Lord razem z armią Klonów rozpoczyna masową eksterminację Rycerzy Jedi. Ostatnimi ocalałymi z rzezi są mistrzowie Yoda (Frank Oz - głos) i Kenobi. Pierwszy z nich staje do pojedynku z samym Imperatorem, drugi stawia czoła swojemu dawnemu uczniowi.

ukwial
opis użytkownika

Ostatnia część Gwiezdnej Sagi George'a Lucasa opowiada o przejściu Anakina Skywalkera (Hayden Christensen) na Ciemną Stronę Mocy. Anakin zaczyna się wahać po czyjej stronie będzie walczyć. Obawa przed utratą Padmé (Natalie Portman) zbliża go coraz bardziej do Ciemnej Strony. Również pod wpływem kanclerza Palpatine'a (Ian McDiarmid) Anakin zaczyna oddalać się od Jedi. Doprowadza go to do pojedynku ze swoim mistrzem Obi Wanem (Ewan McGregor).

fan_Brada_Pitta
opis użytkownika

Anakin Skywalker (Hayden Christensen) i jego mistrz, Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor), wyruszają na misję, której celem jest odbicie kanclerza Palpatine (Ian McDiarmid), uprowadzonego przez hrabiego Dooku (Christopher Lee) i generała Grievousa (Matthew Wood - głos). Kanclerz zostaje uwolniony, lecz generałowi Grievousowi udaje się uciec. Obi-Wan rusza za nim w pościg. Tymczasem Anakin, wraz z Palpatine, z którym się zaprzyjaźnił, zostaje na Coruscant. Jego małżeństwo z Padmé Amidalą (Natalie Portman) wciąż pozostaje tajemnicą. Niebawem zaczynają nachodzić go wizje śmierci ukochanej. Przeczuwając, że to może być prawda, pragnie stać się najpotężniejszym z Jedi, aby w ten sposób uratować Padmé. Kanclerz Palpatine wyczuwa w nim wielką moc, więc oznajmia mu, że jeśli dołączy do niego, zdoła uratować żonę. Wyjawia mu też swój sekret: to on jest poszukiwanym przez wszystkich tajemniczym lordem Sithów, Sidiousem. Anakin będzie musiał zdecydować o swojej przyszłości, o losie najbliższych, ale także całej Galaktyki.

Mr_Myers
opis użytkownika

Po trzech latach walk, zbliża się kres wojen klonów. Separatystom, dowodzonym przez Lorda Sithów Dooku (Christopher Lee), udaje się porwać kanclerza Palpatine'a (Ian McDiarmid). Na pomoc ruszają mu Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i Anakin Skywalker (Hayden Christensen). Podczas akcji młody rycerz, namówiony przez Palpatine'a, zabija bezbronnego Dooku. Ocalony kanclerz postanawia, że w Radzie Jedi reprezentować go będzie Skywalker, co wzbudza nieufność innych członków Zakonu. Anakin natomiast martwi się o swoją ukochaną Padme (Natalie Portman). W snach widzi ją umierającą podczas porodu. Z czasem chłopak dowiaduje się, że to Palpatine jest Darthem Sidiousem, tajemniczym Lordem Sithów. Skywalker wyjawia to Radzie Jedi, ale wkrótce zwiedziony mocą kanclerza, postanawia przejść na jego stronę.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Lata po rozpoczęciu wojen Klonów Sithowie ujawniają tysiącletni spisek, Republika rozpada się, a z popiołów wyrasta złowrogie galaktyczne Imperium. Potwierdzają się najgorsze obawy mistrza Jedi, Mace Windu (Samuel L. Jackson) - skuszony mocą Sithów Anakin Skywalker (Hayden Christensen) przechodzi na ciemną stronę, by przeobrazić się w rezultacie w Dartha Vadera - nowego ucznia Imperatora. Jedi zostają zdziesiątkowani, a Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i Mistrz Jedi, Yoda, muszą się ukrywać. Jedyną nadzieją dla Galaktyki są dzieci Anakina - bliźnięta, chłopiec i dziewczynka...

opis dystrybutora dvd

“Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów” z 2005 roku, to trzecia część kultowej sagi “Star Wars”. Po trzech latach nieustającej walki nadchodzi kres Wojen Klonów. Rada Jedi wysyła Obi_Wana Kenobiego aby dokonał aresztowania przywódcy armii Separatystów, Generała Grievousa. W tym samym czasie Anakin Skywalker nękany jest koszmarami w których widzi śmierć swojej ukochanej. Kanclerz Palpatin postanawia wykorzystać słabość młodego Jedi i kusi go wizją nieograniczonej mocy, która mogłaby uratować Padme przed śmiercią.

platforma vod

Kilka lat po wybuchu Wojen Klonów szlachetni rycerze Jedi przewodzą gigantycznej armii klonów w walkach toczonych w całej galaktyce. Gdy na jaw wychodzi przygotowywany od tysiąca lat spisek, dzięki któremu złowrodzy Sithowie mają rządzić galaktyką, Republika upada, a na jej zgliszczach tworzy się Imperium Galaktyczne. Skuszony przez ciemną stronę mocy młody Jedi, Anakin Skywalker, zostaje nowym uczniem Imperatora - Darthem Vaderem. Rycerze Jedi zostają zdziesiątkowani, a Obi-Wan Kenobi i mistrz Yoda muszą rozpocząć nowe życie w ukryciu.

Rakuten

Wojny Klonów rozlewają się na całą galaktykę a zły Lord Sith przejmuje pełnię władzy. Jego nowy uczeń, Anakin Skywalker, jako Darth Vader przechodzi na ciemną stronę. Obi-Wan musi stanąć do pojedynku na miecze świetlne ze swoim upadłym przyjacielem.

platforma vod

Republika pogrąża się w chaosie, podczas gdy potęga kanclerza Palpatine rośnie w siłę. Chore ambicje polityka przekształcają galaktykę w rządzone żelazną ręką Imperium. Wyniszczająca wojna klonów trwa w najlepsze, a na linii frontu wciąż znajdują się dwaj rycerze Jedi – Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi. Panowie wypełniają właśnie niebezpieczną misję – muszą sprowadzić przed wymiar sprawiedliwości Generała Grievousa, przywódcę armii Separatystów. Rycerze nie zdają sobie jednak sprawy z planów Palpatine’a. Wkrótce kanclerz ujawnia się jako mroczny Lord Sith i przeciąga na ciemną stronę mocy Anakina. Dzięki temu sięga po pełnię władzy w umierającej Republice. Już tylko Obi-Wan stoi na czele walczących ze złem. Czy jednak zdoła pokonać Anakina – swojego byłego ucznia, którego potęga wydaje się nieograniczona?

Player