PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671049}

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Star Wars: The Last Jedi
6,8 149 815
ocen
6,8 10 1 149815
6,8 45
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Trochę spóźniony

ocenił(a) film na 9

Trochę się spóźniłem, bo film obejrzałem dopiero dzisiaj, zbliżamy się do końca roku 2019. Film jest bardzo dobry, znacznie lepszy od Przebudzenia Mocy, bo potrafi zaskoczyć, wciągnąć, jest naprawdę dobrze, natomiast jak czytam co wypisują "fani" Gwiezdnych Wojen, to chce mi się śmiać. Nie wiem, czy istnieje gorszy fandom niż ten, ale mam wrażenie, że obojętnie czego się nie zrobi to i tak wam nie będzie pasować, pewnie nawet sami nie wiecie czego chcecie. Najlepiej jakby wskrzeszono wszystkich aktorów z pierwszej trylogii, odmłodzono żeby wyglądali jak kilkadziesiąt lat temu i nagrano dokładnie to samo. Chociaż i tak byłoby narzekanie i 1/10, bo "czemu nie wymyślili czegoś nowego!!!111111 pszeciesz to jusz było!!!!!1111111111". Już wyobrażam sobie takiego (anty)fana z notatnikiem pełnym gotowych do odznaczenia rzeczy, które będą złe, czekającego na IX część.

ocenił(a) film na 1
Korsarzyc

A widzisz ja jestem w trakcie odświeżania całości przed 9 epizodem. Ten film mnie tak wykańcza ze zrobiłem przerwę od oglądania żeby poczytać co ludzie o nim myślą. To moje 3 podejście do tej części. Z oceny 5/10 zmieniłem na 2/10. Ten film nigdy nie powinien powstać. To farsa. Poziom żenady i głupich akcji jest olbrzymi. Niech moc będzie z nami przed 9 epizodem.

ocenił(a) film na 9
oZzzzzzzzzzzzzzzzzz

W takim razie polecam nie psuć sobie nerwów i nie oglądać 9 epizodu, bo raczej nagle nie zmienią całokształtu trylogii. Chyba, że lubisz tracić czas na, w twoim mniemaniu, gnioty, ale to już nie moja sprawa.

ocenił(a) film na 1
Korsarzyc

Otóż nie wiem czy 9 będzie gniotem. Cudów się nie spodziewam. Swoje zdanie mieć lubię i zobaczę zakończenie.

ocenił(a) film na 4
Korsarzyc

Podejrzewam, że to są 2 jedyne części, które z tej serii obejrzałeś.

"czemu nie wymyślili czegoś nowego!!!111111 pszeciesz to jusz było!!!!!1111111111". Już wyobrażam sobie takiego (anty)fana z notatnikiem pełnym gotowych do odznaczenia rzeczy, które będą złe, czekającego na IX część."

Bzdura. Nikt z notatnikiem nie siedzi i na siłę nic nie szuka. Gdy po starej trylogii nakrecono nową to pierwsza część nowej średnio mi się podobała, kolejne lepiej. Jednak tam był jakiś pomysł - nowe światy, krajobraz, nowe postacie, potwory itp. Każda część wizualnie mocno się różniła i było czuć duże uniwersum. W tej nowej trylogii wygląda wszystko prawie tak samo - kosmos, pustynia, woda - zero pomysłu na wygląd świata, miast, budynków. Wygląd postaci jest kopią starej trylogii. Nikt się nie postarał nad oryginalnością i czymś świeżym. Czuję jakbym oglądał dość pusty świat - poza scenami z bohaterami nic w nim nie ma. Tam czułem miliardy istnień.

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

No więc tak:

1) To z notatnikiem nie było dosłowne, raczej chodziło o to, że gdy taki koleś zasiada do filmu, to w głowie, świadomie czy podświadomie, już doszukuje się do czego by się doczepić, często po prostu na siłę.

2) "W tej nowej trylogii wygląda wszystko prawie tak samo - kosmos, pustynia, woda - zero pomysłu na wygląd świata, miast, budynków. Wygląd postaci jest kopią starej trylogii. Nikt się nie postarał nad oryginalnością i czymś świeżym." Bo to jest jedno i to samo uniwersum, w dodatku w tym świecie pomiędzy częścią I starej trylogii, a częścią VIII nowej nie minęło tak wiele czasu (uniwersum SW jest BARDZO rozległe w czasie, wszystkie trzy trylogie to jest MOMENT w całej historii galaktyki, jedi, sithów itd. i pomiędzy "współczesnością" a okresem sprzed np. trzech tysięcy lat niewiele się zmieniło, a w każdym razie wygląda to bardzo podobnie). To wszystko dzieje się w jednej galaktyce, której historia liczy tyle tysięcy lat i nagle co, na siłę mają dodawać jakieś nowe rasy, kultury, architekturę? Od narodzin Luke'a Skywalkera do śmierci Snoke'a minęło mniej więcej pięćdziesiąt lat, więc jest to mrugnięcie w skali całego tego świata. Nie widzi mi się wpierdzielanie na siłę do tej historii jakichś nowych czy nawet nie ukazanych do tej pory w filmach ras na siłę, tylko po to, bo wcześniej nie było. Gdyby na przykład robili trylogię z zupełnie innego okresu historycznego, to wtedy jak najbardziej.

3) Obejrzałem wszystkie części SW, widziałem Łotra 1, grałem w gry, czytam obecnie książki (trylogia Dartha Bane'a). Nie uważam się za eksperta ani turbofana SW, ale uważam, że wszystkie filmy są świetne i dawanie tej części oceny 4 jest spowodowane nostalgią, szukaniem czegoś, czego już nie ma, spodziewaniem się cudów na kiju, a następnie rozczarowaniem, bo albo nie jest tak jak kiedyś, albo nie ma czegoś zupełnie nowego, jak ty narzekasz - i weź dogódź.

4)"Gdy po starej trylogii nakrecono nową to pierwsza część nowej średnio mi się podobała, kolejne lepiej. Jednak tam był jakiś pomysł - nowe światy, krajobraz, nowe postacie, potwory" a w tej trylogii nie ma nowych postaci, krajobrazów, potworów? Są nowe postacie, potwory, krajobrazy itd. proszę nie kłamać.

ocenił(a) film na 4
Korsarzyc

Wyszczególnię fragmenty, żebyś wiedział co mam na myśli.

"Bo to jest jedno i to samo uniwersum, (..) To wszystko dzieje się w jednej galaktyce, której historia liczy tyle tysięcy lat i nagle co, na siłę mają dodawać jakieś nowe rasy, kultury, architekturę? "

No własnie jedno uniwersum, ale jak widzisz - trylogia prequlowa jak napisałem miała odmienne elementy od środkowej czyli:
" Jednak tam był jakiś pomysł - nowe światy, krajobraz, nowe postacie, potwory itp. Każda część wizualnie mocno się różniła i było czuć duże uniwersum. "
Więc sam widzisz, że w obu trylogiach były różne rasy, kultury, architektura - praktycznie w każdej części były inne planety wizualnie.

"Od narodzin Luke'a Skywalkera do śmierci Snoke'a minęło mniej więcej pięćdziesiąt lat, (...)"

I tak samo działa to w drugą stronę - od narodzin Anakina do jego pokonania minęło nawet mniej lat - mam na myśli odległość między trylogią prequelową i środkową. Jednak nie przeszkodziło to, aby w tych trylogiach były rozmaite rasy, światy, architektura, design statków.

Ta nowa niestety ma design wszystkiego - światy, rasy, statki, uzbrojenie, krajobrazy praktycznie takie same jak trylogia środkowa. A jednak można zrobić w jednym uniwersum inne, nowe rzeczy co udowodniła prequelowa trylogia Lucasa.

Naprawdę trochę wyobraźni twórców by wystarczyło, aby uniwersum powiększyć, a nie tkwić w miejscu.

" a w tej trylogii nie ma nowych postaci, krajobrazów, potworów? Są nowe postacie, potwory, krajobrazy itd. proszę nie kłamać."

Są, ale różnice są minimalne. Czuję jakbym był w tym samym miejscu i to uniwersum jest jakieś puste. Nie czuję jego rozległości.

ocenił(a) film na 4
Korsarzyc

Po bardzo udanym Łotrze 1 miałem nadzieję, że seria odbija się ze słabiutkiego Przebudzenia Mocy, ale to co zobaczyłem w Ostatnim Jedi po prostu przebiło dno niczym niszczyciel wpadający w gródź planetarną w "Łotrze". To jest po prostu katastrofa!

ellsworth

A możesz takie konkretniej powiedzieć co ci się nie podobało? :) -Mi akurat film bardzo się podobał ze względu na wątek Luke i Kylo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones