Film

Gwiezdny przybysz

Starman
1984
1 godz. 55 min.
6,9 4 376
ocen
6,9 10 1 4376
2 962
chce zobaczyć
{"rate":6.75,"count":4}
{"id":"4836","linkUrl":"/film/Gwiezdny+przybysz-1984-4836","alt":"Gwiezdny przybysz","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/48/36/4836/7218267.2.jpg"}
Rozbija się statek kosmiczny. Przybysz przyjmuje postać zmarłego męża Jenny. Więcej Mniej
Gwiezdny przybysz zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Saturn
Film zdobył nagrodę Saturn oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Jenny Hayden (Karen Allen) nigdy nie otrząsnęła się po śmierci męża i kiedy kosmita (Jeff Bridges) rozbija się pod jej domem, przyjmując wygląd jej męża, jest bardzo zagubiona. Przybysz z gwiazd porywa ją, by pomogła mu w odnalezieniu jego statku, znajdującego się na drugim końcu Stanów. Podczas tej podróży przypominają się jej dawne uczucia do męża.

boxoffice
$28 744 356 w USA
budżet
$22 000 000
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Delphi II Productions / Industrial Light & Magic (ILM) (koprodukcja)
tytuł oryg.
Starman
inne tytuły
John Carpenter's Starman (pełny tytuł) USA
Więcej...
Michael Douglas, producent filmu z początku rozpatrywał kilka kandydatur na miejsce reżysera. Brał pod uwagę m.in. Marka RydellaPetera Hyamsa, Adriana Lyne, Johna Badhama i Tony'ego Scotta.
Pierwotnie "gwiezdnego przybysza" miał zagrać Kevin Bacon. Przymierzany był także Tom Cruise, jednak wybrał rolę w "Legendzie". Gdy stołek reżyserski piastował Tony Scott, do głównej roli chciał Philipa Anglima.
Jeff Bridges przygotowując się do roli obcego w ludzkiej postaci, studiował ornitologię i zachowanie ptaków. Bridges, pośród różnych zachowań gwiezdnego przybysza, często wykonywał nagłe, urywane ruchy głowy charakterystyczne dla ptactwa. Aktor uważał, że obcy nie posiada cech ludzkich, a zamknięty w ciele człowieka, będzie zachowywać się wykorzystując prymitywne instynkty zwierzęce.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych