PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=615815}

Hipnotyzer

Hypnotisören
5,6 7 644
oceny
5,6 10 1 7644
4,5 2
oceny krytyków
Hipnotyzer
powrót do forum filmu Hipnotyzer

Po lekturze książki (filmu jeszcze nie widziałem) zastanawiam się jaka naprawdę była rola Mai.
Czy to był romans na zlecenie komisji (bo Maja pojawia się jako świadek po wybuchu afery z
hipnotyzowaniem Lydii) czy też po prostu chciała wyrwać doktorka i tyle. Skłaniałbym się ku temu
pierwszemu, bo po wybuchu afery Maja bardzo szybko znika i potem tylko jej zeznania
wykorzystują do oczernienia Erika. No chyba że coś przeoczyłem, co też może się zdarzyć. Dlatego
pytam i proszę o wyjaśnienie.

ocenił(a) film na 4
bluzgatch

Z tego co widzę, film nie ma wiele wspólnego z książką. A szkoda. Motywy które poruszasz powyżej w filmie nie zostały ujęte.

ocenił(a) film na 4
meehoo82

Ale co komisja mialaby zyskac na romansie?

Adula98

Właśnie sam dokładnie nie wiem. Chciałbym to wyjaśnić. Wydawało mi się, że komisja chciała mieć wtyczkę i wiedzieć, co Erik robi,

ocenił(a) film na 5
bluzgatch

Dobrze kombinujesz, mnie również się wydaje, że ta kobieta nieprzypadkowo znalazła się na drodze Erka. Owszem mogła być wtyczką komisji, ale w takim razie po co wysyłała zdjęcia żonie Erika? Wątek z Mają jest trudny do interpretacji. Poza tym złość mnie bierze, że nie wykorzystana potencjału książki. Film w porównaniu z powieścią wypada bladziutko.

ocenił(a) film na 6
Natula02

zgadzam się, zawiodłam się zwłaszcza na tym, jak mało o hipnozie jest w filmie o takim tytule. Brak powiązania z przeszłością. Brak rewelacyjnego wątku z niebezpiecznym gangiem dzieciaków. Brak dziewczyny Benjamina. Brak Mai.
eh.
eh.

ocenił(a) film na 5
bluzgatch

Wydaje mi się, że "romans" (raptem jedno sprowokowane zbliżenie po spozyciu) nie był w żaden sposób związany z przydzieleniem środków na badania dla Erika - w sumie komisja mogła grantu nie przyznać - była to jej arbitralna decyzja. Co do Mai - była zafascynowana Erikiem, czego nie kryla i na wszelkie sposoby starała się go uwieść... Po odrzuceniu użyła wszelkich środków (w tym dyskredytacji jego metod badawczych) aby mu zaszkodzić... Tak myślę, ale czy mam rację?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones