PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 246 032
oceny
7,2 10 1 246032
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Proponuję w tym temacie utworzyć zasady funkcjonowania podforum filmu BPA.
To Wy, użytkownicy, będziecie decydować o tym, co ma być zablokowne, i w jakim temacie, może i cały temat?
Czy to ma być obraza, prowokacja, czy zwykła wypowiedź.
Na początek proszę o wyrażanie propozycji co do zasad, oraz formy opiniowania poszczególnych wypowiedzi/tematów.

Ja jako moderator deklaruję się zaglądać tu co najmniej raz dziennie (oczywiście mogą być większe przerwy, czasami jeżdżę w delegacje, niestety pracuję...),
jednak temat będzie monitorowany i propozycje zgłoszone przez Was będą regularnie realizowane.
Przypominam jedynie, że moderatorzy Filmwebu mogą tylko blokować wpis/temat i w tym zakresie się poruszamy.
Kolejną możliwością moderatorów jest zgłoszenie "dalej..." osób do bana/blokady 30 dniowej pisania, jednak wpływ na to jest znikomy.

Oddaję zatem WAM temat, zachęcam do wypowiedzi i zgłoszeń.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Diego_fw

Trochę nie zrozumiałeś idei... w/g mnie gust nie podlega banowaniu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Diego_fw

za gust się tutaj nie banuje...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Diego_fw

według mnie ten kto daje 1 tym filmom jest głupi. Ale według mnie to żaden film no może poza biberką, czy kac wawą nie zasługuje na 1 nawet taki marvel. Według mnie jeśli ktoś coś ocenia na obojętnie jaką ocenę to po prostu powinien podać argumenty według siebie. Bezmyślne ocenianie filmów na 1 czy 10 też jest głupie. Twoja ocena hobbita też jest lekko niesprawiedliwa.

Diego_fw

Niestety, nie o tym tu rozmawiamy.
Jeśli masz taki pomysł racjonalizatorski, to załóż temat na portal filmweb.pl i tam podyskutuj na temat gustów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Diego_fw

No to w takim razie ty już byś dostał bana, więc chyba nie satysfakcjonowałoby cię to. Czasami lepiej milczeć niż walnąć taki głupi tekst. Wyrośnij z Korwina, wtedy pogadamy ;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Diego_fw

Zmartwię cię, nie wyobrażam sobie, bym kiedykolwiek przestał uwielbiać Star Wars albo Władcę Pierścieni. Tak w ogóle to dziwnie brzmi taki tekst z twoich ust, gdyż sam oceniłeś blockbustery na 10...

Nie będziesz dyktował ludziom, jak mają oceniać. To sprawa indywidualna. Poza tym brawa za porównywanie "horroru" do komedii romantycznej... Na moją ocenę wpłynął fakt, że nie znoszę horrorów, a Lśnienie momentami przynudzało. Już się nie mogę doczekać powtórki seansu "Odysei"...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Diego_fw

Gdybym nie widział twoich poprzednich postów, to bym pomyślał, że jesteś naprawdę w porządku. To była wypowiedź na poziomie. Ale niestety widziałem...

Na 10 to ja oceniłem jedynie 11 filmów na około 900, więc nie rzucam ocenami jak leci. A że moimi ulubionymi filmami są epickie blockbustery, to te 10 trafiły do nich. Nic w tym dziwnego. Każdy ma ulubione filmy. Natomiast ocenę 9 dostały ode mnie filmy z różnych gatunków. Ja ogólnie jestem kinomanem i lubię naprawdę wiele gatunków, ale wiadomym jest, że częściej ogląda się jedne, a rzadziej drugie. Nie trawię horrorów i filmów zbyt ciężkich w oglądaniu, dołujących - żadna przyjemność.

Także naucz się na przyszłość, by nie obrażać innych, tylko dlatego, że mają inny gust niż ty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Diego_fw

Nie ma to jak po odpowiedzi na poziomie przejść do takiej na poziomie podstawówki... Ech...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Diego_fw

bo filmweb zeszedł na dno ? :) serio przejmujesz się ocenami na filmwebie? tak jakby one miały jakieś znaczenie

ps. wesołych świąt :)

ps. widziałeś już SW?

ocenił(a) film na 8

Zaczynam się o ciebie martwić.

użytkownik usunięty
Ryloth

czemu? nie mam racji? a przykładowo jak przez zmianę systemu rankingi aktorów wyglądają teraz? przykładowo Agata Kulesza jest oceniana na 10 ... i ma niesprawiedliwe 8 miejsce w rankingu to samo po części z filmami, już nie mówiąc o ocenianiu multikont 1/10 albo 10/10 to już nie te rankingi co były kiedyś na filmwebie... teraz albo coś jest zawyżone niesprawiedliwie albo zaniżone. I to akurat większość użytkowników potwierdzi...

ocenił(a) film na 8

Nie o to chodzi. Przyznajesz rację trollowi (poczytaj wypowiedzi Diega) i ogólnie ostatnio wydajesz się być jakiś przygnębiony.

użytkownik usunięty
Ryloth

nie przyznaję :P

cytuję

"bo filmweb zeszedł na dno ? :) serio przejmujesz się ocenami na filmwebie? tak jakby one miały jakieś znaczenie"

napisałem do niego pytanie czy na serio przejmuje się rankingami na filmwebie, twierdzi że jest dorosły i zna się na kinie, a przejmuje się to jaką ocenę ma jakiś film na filmwebie, tak jakby to miało znaczenie takie że od tego zależy jego życie :) ja się nie przejmuję i tyle ty też nie. Zresztą to nie pierwsza osoba która narzeka na oceny na filmwebie... i nie rozumiem tym bardziej, po co się przejmować :P

ocenił(a) film na 8

Filmweb nie zszedł na dno... To świetne forum, tyle że trole mają za dużo pola do popisu.

Oczywiści, że oceny nie mają znaczenia, ale często się nimi kieruję, gdy mam problem, który film obejrzeć, jeżeli oba są w tym samym czasie.

użytkownik usunięty
Ryloth

no po tych zmianach :) to jednak troszeczkę zszedł, w tym problem :)


jeśli oba są w tym samym czasie to idzie się pokierować jak masz problem na jaki film iść :)

ocenił(a) film na 8

W TV, nie w kinie :)


Problem leży nie w zmianach, które wprowadzono, ale w tych, których nie wprowadzono.

użytkownik usunięty
Ryloth

też :)

właśnie po obu :P

zmiana wyglądu zniszczyła mi oczy :P jak i wielu osobom
prostokątne avatary zamienione na kółka ciężko dopasować niekiedy
wypowiedzi ciężko znalezć bo te białe drzewko to nie wiesz komu odpowiedzieć

poczekaj aż zmienią nasze profile i będziemy mieli "zdjęcie w tle" gdzie pracujemy, co jemy, będziemy mieli tu facebook :P

ocenił(a) film na 8
Diego_fw

Blockbustery są filmami dla szerokiej publiczności (ty pewno lubisz określenie "dla mas"), więc średnią można się tu sugerować. Osobiście nie widzę w tym nic dziwnego, bo Age of Ulron jest wg mnie lepsze, ale wyjaśnienie jest bardzo proste. Ludziom bardziej się podobali Avengers niż Mad Max (też bdb film). Oba to filmy dla "mas". "Masy" zadecydowały.

No i co z tego, że wiesz o kinie więcej od innych? Nie chodzi o wiedzę, tylko o to, czy film się podoba. Snobizm i arogancja to jedna z najgorszych wad człowieka. Jedni bardziej wolą takie gatunki, a drudzy inne. Trzeba to zaakceptować, chyba że wolisz głosić farmazony na temat tego, że jedne gatunki są lepsze od innych.

Oro

1. Na pewno tematy, które nie dotyczą filmu.
2. Spam dotyczący opowiadania o sobie tzw. "prywatki".
3. Kłótnie, wyzwiska, wulgaryzmy - tak jak w regulaminie filmwebu.
4. Prowokacje dotyczące rzeczy, o których, Oro, wiesz, że są prowokacjami, znając już trochę to forum i jego userów.
5. Natrętne, powtarzajace się tematy multikont.
6. Natrętne, powtarzajace sie wypowiedzi multikont.

kamilxxx09

OK, podpunkty konkretne, ja to widzę na zasadzie głosowania.
Ktoś podaje link, pod nim 5 (liczba do ustalenia) osób wpisuje np. "do kasacji" - ja blokuję.

Oro

To nie będzie dobrze działać. Tu nie ma obiektywizmu niestety, więc pomysł z tymi 5 wpisami chyba nie jest dobry. Nie lepiej samemu decydowac jako moderator? Chyba, że coś źle czaje :P
Ja to widze tak - ktoś podaje w tym temacie link do tego, co mu sie nie podoba (wulgaryzmy, kłótnie - cokolwiek naruszajacego kodeks), a Ty i tak przeglądając będziesz miał do tego wgląd i będziesz decydował, czy to nadaje sie do usuniecia czy nie. Tylko że co to za różnica, czy to będzie w tym temacie czy na Twoim blogu? Jakoś nie rozumiem tego pomysłu.

ocenił(a) film na 4
Oro

Zaraz to Ty chcesz wklejania linków do konkretnych wypowiedzi? To czym to się będzie różniło od Twojego bloga prócz tego, że sobie wątpliwa większość ustali czy zablokować. Myślałam, że to mają być zasady tak jak zrobił to kamil.

Belief

OK, ja tylko dałem możliwość pod rozwagę.
Oczywiście temat jest Wasz, Wy decydujecie.
Jednak demokrację najlepiej głosowaniami/większością stanowić.
Jak będę wiedział o co chodzi, jaki wpis/temat?

ocenił(a) film na 4
Oro

Myślę, że linki do konkretnych wpisów to niech umieszczają na Twoim blogu jak do tej pory i Ty wtedy zdecydujesz co dalej. A tutaj ustalmy zasady które byśmy chcieli by były przestrzegane bądź weszły w funkcjonowanie forum np. moderator powinien mieć możliwość banowania lub innego formy kary odpoczynku na forum. Albo jaki inny rodzaj wpisów powinien być blokowany. Tak, żeby można było dalej to pchnąć, forsować itd.

Belief

A może zróbmy inną, większa inicjatywę? Może załóżmy temat/tematy, w których zbierzemy "podpisy" ludzi, którzy uważają, że moderator powinien miec własnie mozliwość blokady na 30 dni wypowiedzi danego usera. Wiadomo, że to uderzanie w regulamin całego serwisu, ale już nie takie rzeczy ludzie robili.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Myślałam, że to właśnie tutaj zaczniemy.

Jak chcesz to zaczynaj walkę z systemem forumowym. Ja jestem za tym by oni mieli większą władzę. W tej kwestii mój głos masz. Ale jeśli myślisz, że to ja mam odwalać tą robotę co to, to nie. Nie mam już siły, nie mam czasu i nie dam się rzucić na pożarcie chamskim trollom, którzy będą bronili swojej możliwości trollerki pod pretekstem "ograniczenia swojej wolności słowa i wyrażania własnej opinii" itd. itp.

Zrób, podrzuć link, poprę, może nawet napiszę coś mądrego.

Belief

W pierwszym wpisie zaznaczyłem co moderator może, jakie ma narzędzia.
Nie rozmawiajmy co by było gdyby, bo na to nie mamy wpływu.
Ja właśnie chcę byście to Wy decydowali co dalej, to jest ta rewolucja, ja to będę firmował, czyli jak kto woli brał na klatę prze administracją (wszelkie blokady - post/temat).

ocenił(a) film na 4
Oro

Czyli ja wrzucam wpis swojego adwersarza. Przychodzą "moi" koledzy i z sympatii głosują na "tak". Bądź moi wrogowie i głosują po złości na "nie". Tu jest za mało osób poważnie, uczciwie a przede wszystkim obiektywnie podchodzących do sprawy. A za dużo prywatnych sporów.

"Nie rozmawiajmy co by było gdyby, bo na to nie mamy wpływu."
A czy nie to chcemy zmienić?

Belief

Dlatego jak przy zmianie konstytucji RP potrzeba 3/5 głosów całego sejmu, tak tu można by było ustawić konkretny próg.
Liczę na to, że ludzie co mają coś do powiedzenia będą uczciwie podchodzić do sprawy.
Tak zwane trolle/multikonta mogą nie zebrać odpowiedniej liczby głosów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Diego_fw

Od razu proszę o usunięcie tego wpisu. :D

Diego_fw

Większość chce porządku, więc go sam będzie trzymać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Diego_fw

Amen, gasimy światło.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Diego_fw

Ogarnij się już serio.

Diego_fw

To przypadek, że ten użytkownik tak się zachowuje i dał Hobbitowi 1?

użytkownik usunięty
Diego_fw

skończ już bo teraz to ty nudzisz.

ocenił(a) film na 3
Oro

No właśnie, jak wiemy jest tutaj jeden prowokator, który przekroczy każde granice, jeśli ktokolwiek napiszę coś złego o tym filmie. Na dodatek sam jest multikontem. Tak tak to Kamilek.
p.s. Dla niego każda wypowiedź negująca ten film to prowokacja a każdy kto neguje jest prowokatorem i multikontem w jednym
p.s.2 Właśnie odmówiłeś prawa do głosu. W komunie bys się odnalazł.

Oro

Nie może być prawa większości. Skończy się tym, że będą zakładane multikonta tylko po to, żeby przegłosować. Założę się, że np. Denis tak zrobi.

bartoszcyc8

Kazdy by tak robił. Ten pomysł nie przejdzie.

bartoszcyc8

A np. prawo głosu rocznym kontem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones