Co z nami nie tak? Czy rzeczywiście jesteśmy tak opóźnieni? Czy ktoś po prostu nas "dyma"? To, że USA mają premierę przed nami mogę zrozumieć, ale dlaczego polska premiera filmu jest po premierze w Gwatemali, Hondurasie, Trynidadzie i Tobago, Tajlandii, Ukrainie, Indiach, Laosie, Kambodży i innych byłych koloniach. Jakby istniała to Rodezja i Niemiecka Afryka Wschodnia też miałyby wcześniejsze premiery. Ktoś może zna przyczynę?
Tak przypuszczam, że polski dystrybutor testuje, lub testować będzie u nas wersję 48 fps w kinach większych miast, to może być przyczyną dalszej premiery.
Fajnie pójść w świątecznym klimacie na Hobbita, to inne kraje powinno się wybatorzyć, że nie wymyślili premiery w święta jak u nas. Ciesz się, że HBO GO puściło któryś odcinek Gry o Tron dzień wcześniej tylko w Polsce i byliśmy jak Nowa Zelandia z Hobbitem mimo, że nie mamy z grą nic wspólnego :).
Szwecja i Nowa Zelandia to maja fajnie, w NZ juz idzie a w Szwecji w chodzi 12, juz sie doczekac nie moge, ide na premiere.
Ale coz, Druzyna Pierscieni weszla okolo 2 miesiace po premierze swiatowej, trza czekac.