Thorin Dębowa Tarcza - charakteryzacja

Nie sądzicie, że Thorin bardziej przypomina człowieka niż krasnoluda? Takie odniosłem wrażenie oglądając zwiastuny filmu. Gdy zobaczyłem go po raz pierwszy, to myślałem, że jest to jakiś rycerz.

Tak wiem, że Thorin jest krasnoludzkim władcą i może nieco różnić się od reszty, no ale nie aż tak.

 • Faktem jest, że go trochę w filmie odmłodzono. W książce ma już około 150 - 200 lat. Czyli krasnolud w sile wieku. Chociaż jego filmowa wersja bardzo mi się podoba. Wygląda na silnego, dumnego i królewskiego krasnoluda. Może rzeczywiście jest trochę podobny do normalnego człowieka, ale sądzę, że szybko stracimy to wrażenie, gdy co chwila będziemy widzieć jego wzrost w porównaniu do Gandalfa czy Elronda :) Wtedy się raz dwa człowiek przestawi - "rzeczywiście to jest krasnolud" :D

 • zgadzam się wygląda żałośnie jak połowa krasnoludów zwłaszcza ten szczurek z lekkim zarostem

 • Kiedy czytałem sobie książkę to Thorina ZUPEŁNIE inaczej sobie wyobrażałem, ale obecnie przyzwyczaiłem się już do jego wyglądu.Co do reszty krasnoludów to tylko 2-3 mi przeszkadza, reszta ok.

  • Ja sobie Thorina wyobrażałem jako potężnego (w sensie fizycznym) krasnoluda ze złocistą brodą i włosami. Nie pamiętam czy tak go Tolkien opisywał, ale tylko jak przeczytałem, że to dostojny krasnolud, od razu sobie go tak wyobraziłem. A tu, zresztą nie tylko on, takie p**dy. Taki Kili nie ma brody, a nawet kobiety je miały. I było to mówione w "Dwóch Wieżach". "Hobbit" i "LOTR" już teraz się kłócą. Zresztą, nie tylko w tej kwestii.

   • Ja Thorina wyobrażałem sobie tak, że miał siwą brodę, był stary, ale potężny i na pewno dostojny.
    Co do pozostałych krasnoludów, to nie podobają mi się właśnie Kili, Bofur i może Fili.Reszta jest dobra, a nawet więcej.

    • No jeżeli chodzi o pozostałe krasnoludy to mam podobnie z tym, że reszta jest po prostu dobra (może nawet średnia) i z tego wyłamują się Oin, Gloin, Balin i Dwalin, którzy są świetni. Mam wielkie obawy co do tego filmu. Boję się, że Kili i pozostali będą mi psuć radość z oglądania, bo reszta może być bardzo dobra. Liczę, że muzyka i scenografia będą świetne. Po drugim zwiastunie boję się o efekty specjalne. Nie chodzi o Golluma, bo już wiem co z nim nie tak (jakby co "dolina niesamowitości" na wikipedii), ale o całość ogólnie. Wargowie widać, że komputerowi, gobliny też, komputerowe zwierzęta, trolle wyglądają akurat dobrze. I wg. mnie dużo jest takich trochę "dziwności". Np. Wielki Goblin - co to w ogóle jest? Wiem, że gobliny w LOTRze (filmowym) to inna rasa, ale o ile się nie mylę w Morii były gobliny. No nic, ocenię film za 3-4 miesiące.

     • Co do krasnoludów, to radziłbym ci się właśnie przekonywać powoli do nich, no chyba, że chcesz, siedzieć w kinie i co chwile się denerwować, że wyglądają tak jak nie powinni.Takie ciągłe narzekanie zniszczy Ci przyjemność z oglądania filmu własnie.
      Jak dla mnie świetnie wyglądają takie krasnoludy jak Oin, Gloin, Dwalin, Balin, Bifur, Thorin i Bombur.Dori i Nori wyglądają dobrze, natomiast mam zastrzeżenia do takich jak Kili, Fili ( trochę mniej ), Ori i Bofur.

      "Liczę, że muzyka i scenografia będą świetne."

      O to się nie martwię.

      Co do Golluma pozostaje mi się jedynie nie zgodzić, gdyż uważam, że wygląda fenomenalnie i ogólnie jego poprawiony wygląd najbardziej mi zaimponował w zwiastunie.Zgodzić się muszę niestety z tym, że sporo rzeczy jest rzeczywiście komputerowo zrobione.Takie jeże np. w domu Radagasta.Nie mogli dać prawdziwych??Goblin, który walczy z Bilbem też jest komputerowy.We Władcy wszyscy orkowie i gobliny, to byli ludzie, a tu sporo stworzonych przez komputer.Ogólnie efekty widać, że są takie kolorowe bardzo, co w sumie jest na plus, patrząc na to, że to będzie taka baśń w sumie.Mi osobiście się to podoba.Co do Wielkiego Goblina, to jest on przywódcą pozostałych goblinów, więc wiadomo, że musi się jakoś wyróżniać spośród wszystkich.Nie może wyglądać dokładnie tak samo.Musi się odznaczać.

      • Do dobrego filmu nie powinno musieć się przyzwyczajać. A z tym Gollumem to mi chodziło o to, że jest zrobiony tak dobrze, że odczuwam po prostu dyskomfort psychiczny (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_niesamowito%C5%9Bci). Jeże naprawdę mogli sobie odpuścić, podobnie te sanie z królikami. Taki budżet, a efekty specjalne nie zachwycają (mam nadzieję, że to może celowy zabieg, że w zwiastunie pokazali gorzej, żeby potem w kinie było większe zaskoczenie). Co do Goblina to wyobrażałem go sobie mniej więcej tak: http://images.wikia.com/lotr/images/3/31/Orc_inspector_in_Mo...

       • Ja się z tobą w każdej kwestii prócz Killego i Oriego(wyglądają odpychająco szczególnie ten drugi). Mi osobiście Bofur się podoba jego wygląd dodaje komizmu postaci bo ktoś musi być śmieszny i mam nadzieje że to nie tylko Bombur ale i Bofur a Fili wygląda przyzwoicie. Torin też wygląda świetnie według mnie nawet dostojniej niż Balin czy Oin)

       • "Do dobrego filmu nie powinno musieć się przyzwyczajać."

        Nie masz się przyzwyczajać do filmu, tylko do wyglądu krasnoludów.

        "A z tym Gollumem to mi chodziło o to, że jest zrobiony tak dobrze, że odczuwam po prostu dyskomfort psychiczny."

        Jeśli tak, to cieszę się, że ja tak nie mam.

        "Jeże naprawdę mogli sobie odpuścić, podobnie te sanie z królikami."

        Jeże mogli dać po prostu prawdziwe.Co do sań z królikami, to rzeczywiście wygląda to dziecinnie.

        "Taki budżet, a efekty specjalne nie zachwycają (mam nadzieję, że to może celowy zabieg, że w zwiastunie pokazali gorzej, żeby potem w kinie było większe zaskoczenie)."

        To zależy które efekty.Krajobrazy są zrobione fenomenalnie jak dla mnie, ale akie rzeczy jak właśnie jeże, lub gobliny, to wyglądają właśnie komputerowo.

        "Co do Goblina to wyobrażałem go sobie mniej więcej tak."

        Na szczęście, ja w żaden sposób go sobie nie wyobrażałem, więc nie jestem rozczarowany, a nawet jeśli bym sobie go jakoś wyobrażał i dostałbym coś zupełnie innego, to myślę, że szybko bym się przyzwyczaił.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: