PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630823}

I żyli długo i zaplątani

Tangled Ever After
7,2 26 827
ocen
7,2 10 1 26827
5,3 3
oceny krytyków
I żyli długo i zaplątani
powrót do forum filmu I żyli długo i zaplątani

W związku ze zbliżającym się krótkometrażowym filmem ,,Tangled Ever After’’ postanowiłam opublikować tutaj swój własny pomysł na ,,Zaplątanych 2’’. :D
Będę tutaj umieszczać po rozdziale swoje opowiadanie. ;)
Oto i ono :
PROLOG
Opowiem wam teraz jak zniknęłam…
Ale spokojnie ! Ta historia też jest raczej rozrywkowa, ale tym razem wcale nie jest o mnie…
Jest o kimś imieniem Julian Szczerbiec…
*

Czasem zdajemy sobie sprawę, że znamy kogoś bardzo dobrze… Ale tak naprawdę niczego o nim nie wiemy…
*
ROZDZIAŁ 1
Coś brązowego zamajaczyło tuż nad jego twarzą a chwilę potem rozległ się podekscytowany głos :
- Julek wstawaj ! – potrząsnęła jego ramieniem. Mruknął coś niewyraźnie i przekręcił się na drugi bok. – Oj przestań ! To już dziś, wiesz !?
W odpowiedzi usłyszała ciche pochrapywanie. Westchnęła.
- Pascal, czyń swoją powinność…
Na efekt nie trzeba było długo czekać. Dziki okrzyk wypełnił całą komnatę, gdy wymachując rękami zerwał się na równe nogi.
- Czy ta żaba choć raz zostawi moje ucho w spokoju !?
- Po pierwsze to kameleon a po drugie kazałam mu.
- I ty przeciwko mnie !? – opadł na łóżko po czym przeniósł wzrok na zegar. – Siódma !?Przecież to nie ludzkie !
- Nie dramatyzuj tak. – usiadła obok niego. – Przez prawie osiemnaście lat codziennie wstawałam o tej porze… Miałam dużo rzeczy do zrobienia. Porządki i takie tam. – wzruszyła ramionami. – Postanowiłam posprzątać swój pokój ale był czysty. Wtedy wpadałam na genialny pomysł ! I wiesz, co !? Umyłam całą podłogę na korytarzu !
- Co !?
- Pascal też mi pomagał… - ciągnęła dalej. – O patrz, wciąż ma jeszcze mydło na łapkach…
Kameleon pokiwał łebkiem.
- Ty żartujesz, co !? – Julian podbiegł do drzwi i wyjrzał na korytarz. Posadzka z białego marmuru lśniła jak jeszcze nigdy dotąd. Niewiele brakowało a można by było się w niej przejrzeć. Promienie wschodzącego słońca odbijały się od niej niczym od lustra, padając na zdumioną twarz Juliana. W kącie, oparta o ścianę stała miotła a wraz z nią wiadro pełne mydlin i dwie szare od brudu ścierki.
- Nieźle sobie poradziliśmy, nie ? – tuż obok niego stanęła Roszpunka, promieniejąc ze szczęścia.
- Przecież jesteś księżniczką ! Takie rzeczy robią inni ! Macie tu chyba jakąś służbę czy coś !?
- Mamy. Ale pomyślałam, że miło będzie jak raz ich wyręczę i zrobię taką małą niespodziankę… Biedni codziennie się tak męczą…
- Bo to ich praca ! Oni… - spojrzał na Roszpunkę która uśmiechnięta od ucha do ucha, z uwagą go słuchała. – Eee… Z resztą nie ważne… - poddał się i machnął ręką. – A co właściwie chciałaś ?
- A, właśnie ! Dzisiaj jest nasz najważniejszy dzień !
- Nasz ? – odparł zdumiony. – Jedenaście dni temu był ślub, wczoraj skończyło się wesele… - zastanowił się. – Poprawiny jakieś czy coś !?
- Czy ja wiem. Jak chcesz to możemy to tak nazwać. W każdym razie całe królestwo chce nas poznać !
- A nie zna ?
- Ale jako królewską parę ! Wiesz, teraz jestem księżniczką a ty księciem… - zerknęła na niego. – Chodź trudno mi w to uwierzyć…
- Wiesz, mi jeszcze trudniej…
- No, zaraz przywitamy poddanych a wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja !
- Kolacja !? – powtórzył. – Dlaczego ja nic nie wiem !?
- Mama… – jej twarz rozjaśniła się wypowiadając to słowo. – Powiedziała mi o tym wczoraj wieczorem ale byłam taka zmęczona, że po prostu padłam na łóżko i zasnęłam. – zrobiła niewinną minkę. – Ale nie gniewasz się ? Sam mówiłeś, że wolisz osobny pokój…
- Wiem, i niech tak na razie pozostanie…
Umilkł i nagle dotarło do niego, że przez cały ten czas był w piżamie ! Obrzucił krytycznym spojrzeniem dziwaczny, granatowy komplet, po czym bez zastanowienia wypchnął Roszpunkę na korytarz i zatrzasnął drzwi.
- Musze się ubrać ! – poinformował.
- No co ty !? – Roszpunka się roześmiała. – Piżama jest bardzo ładna ! Sama ją dla ciebie wybrałam !
Zza drzwi dobiegło ją jęknięcie.
- Nie dobijaj…
Pokręciła głową i ruszyła przed siebie.
- Musimy się przygotować, prawda ? – pogłaskała kameleona siedzącego jej na ramieniu po czym zniknęła za rogiem.
***
Tyle ludzi zgromadzonych na raz w jednym miejscu nie widział jeszcze nigdy w życiu. Tłumy kobiet, mężczyzn i dzieci stało na dziedzińcu i raz za razem wiwatowały na cześć królewskiej pary. Wszędzie porozwieszane były fioletowe chorągiewki i flagi z motywem złotego słońca… Zdecydowanie zbyt hucznie.
- Wydarzenie na skalę światową… - mruknął Julian, opierając się plecami o balustradę na balkonie, skąd wszystko obserwował. Nie był przyzwyczajony do tego typu uroczystości i to jeszcze jedna po drugiej. Ledwo co stał u boku Roszpunki ubranej w białą, zwiewną suknię a tu już wzywają go do czegoś takiego… Ach, i jeszcze te wczorajsze wesele…
- Hej, Julek ! Już jestem ! Przepraszam, że tak długo ale mama miała dla mnie nową sukienkę.
Rozchmurzył się od razu na jej widok.
- W fioletowym ci ładniej jakby co…
- Ale różowy też jest w porządku, prawda ?
- Jasne, po prostu się przyzwyczaiłem…
W tym momencie na murach pojawili się straże i rozległy się głośne fanfary.
- Jej wysokość księżniczka Roszpunka i książę Julian Szczerbiec ! – zabrzmiał głos jednego ze strażników. Oczy wszystkich zwróciły się ku balkonowi.
- Rosz-pun-ka ! Rosz-pun-ka !
Uśmiechnęła się i pomachała ludziom w dole. Okrzyki nie ustawały. Julian zaczął się kręcić przy balustradzie i po pewnym czasie skrzyżował ramiona.
- A ja to co !? – poskarżył się, krzycząc do zgromadzonych.
- Nie przejmuj się. – Roszpunka uśmiechnęła się nieco zakłopotana gdy w tym samym momencie ponownie wykrzyczano jej imię.
- Ciekawe kiedy przypomną sobie o moim istnieniu… - mruknął wychylając się.
- Julian ! Julian ! – rozległo się nawoływanie kilku osób z tłumu.
- No proszę… - wyszczerzył zęby. – Tak, tak ! Witajcie ludzie !!
- Julian ! Julian !
- Co tam chcecie od mnie !?
- Przesuń się trochę ! Zasłaniasz księżniczkę !
- Słucham !? – wrzasnął zirytowany. Odwrócił się i kucnął obrażony, tyłem do mieszkańców.
- Julian, co ty wyprawiasz ? – syknęła Roszpunka ciągnąc go do góry za ramię. – Wstawaj ! Jak ty się zachowujesz ?
- A oni jak !? – odparł wskazując na nich podbródkiem.
- Koniec wizyty ! Para królewska jest zmęczona ! – zagrzmiał strażnik. Tłum jęknął nie zadowolony po czym dziedziniec zaczął po woli pustoszeć.
- My zmęczeni !? – Julian poderwał się z ziemi. Przyłożył dłonie do ust i wrzasnął w stronę straży : - Człowieku, dopiero co wstaliśmy !
Oficer gwardii wywrócił oczami.
- Młody a głupi… - warknął z niemieckim akcentem.
- Kochanie i jak tam ?
Niespodziewanie zjawiła się królowa wraz z mężem. Julian natychmiast się wyprostował i nerwowo strzepnął kurz z ramienia. Co jak co ale czuł się nieswojo w ich obecności.
- Dzień dobry. – wykrztusił i uśmiechnął się krzywo.
- Wszystko dobrze mamo. Julek tylko trochę tam ponarzekał… - posłała mu znaczące spojrzenie. – Ale ogólnie w porządku !
- To wspaniale. – królowa się uśmiechnęła. – Chodź teraz ze mną. Mam dale ciebie małą niespodziankę…
- Och mamo, już dostałam nową sukienkę !
Julian obserwował jak została pociągnięta za rękę i obie zniknęły we wnętrzu zamku. Ciężka, męska dłoń wylądowała na jego ramieniu tak nagle, że aż się wzdrygnął.
- No co tam Julian ? – odezwał się król, niskim tubalnym głosem. – Dobrze ci u nas w zamku ?
Pokiwał szybko głową.
- Mam nadzieję… - potężne ramię króla objęło go po przyjacielsku. Że moja córka nigdy nie będzie przez ciebie płakać…
Julian postanowił rozluźnić nieco atmosferę.
- Raz już płakała… - zaśmiał się. Król stanął po czym spojrzał na niego uważnie, zabierając rękę.
- Słucham !? – zagrzmiał. Do Juliana dotarło, że ojciec Roszpunki nie koniecznie zna się na żartach.
- Eee… To znaczy płakała w wieży ! – wykrzyknął Julian. – I to przeze mnie ! Znaczy, to nie była moja wina ! Ja nie specjalnie… Eee… Mówiła przecież co tam się zdarzyło ! – jęknął z desperacją. – Niech się tata tak nie patrzy…
- Jak mnie nazwałeś !? – król zrobił gwałtowny ruch w jego kierunku. Julian zaczął się cofać.
- Myślałem, że jak wziąłem ślub z Roszpunką to jest pan… eee… król… Moim tak jakby… Ojcem ? – ostatnie słowo wypowiedział ze strachem bowiem król stał w tym momencie tuż przed nim.
- Słuchaj no ! Ty sobie za dużo nie pozwalaj. Dobrze ci radzę… To, że wcześniej mogłeś robić co chciałeś nie znaczy, że teraz też tak będzie…
- Ale ja tylko żartowałem…
- A może ślub moją córką również był żartem !? Skąd mam wiedzieć czy nie zrobiłeś tego tylko dlatego, że jest księżniczką !?
- Ależ ja już wcześniej… Za nim mi powiedziała… A w wieży to co !? – sięgnął po niepodważalny argument. – Roszpunka na pewno o tym opowiadała !
- Tak, mówiła o tobie i Gertrudzie. Jak nie mogła cię wyleczyć bo ta wstrętna porywaczka obcięła jej włosy…
- Ona !? Prędzej by…
- A kto !? – ryknął król. Julian zrobił krok do tyłu i poczuł za sobą metalową balustradę. Zerknął w dół. Chyba król nie był na tyle zdesperowany aby…
- Będę cię miał na oku. – warknął po czym odszedł.
Poczekał aż całkowicie zniknął mu z oczu i głęboko odetchnął. Pomyślał, że w najbliższym czasie będzie się musiał trzymać jak najdalej od króla. Ale jedna rzecz nie dawała mu spokoju. Dlaczego Roszpunka skłamała, że włosy obcięła jej… Gertruda…

ocenił(a) film na 8
Pisarka

ohh ! z wielką chęcią ;d to będzie dla mnie zaszczyt ^^ jak chcesz to ci mogę powysyłać parę moich innych szkiców żebyś wiedziała czy jestem godna ilustrować twoje dzieła xd
tylko jak na razie angażuję się raczej w rysowaniu zwierząt, ( a najbardziej to fascynują mnie wilki >3 ), ale z zaplątanymi mogę spróbować ;d czemu nie ;PP

Mika9842

No to super. ;) Podać Ci mojego e-maila czy dasz mi linki do swoich szkiców ? :)

ocenił(a) film na 8
Pisarka

jak ci będzie lepiej ;P
mi to obojętnie.. ;))

Mika9842

OK. ;) No to... dawaj linki ! :D

ocenił(a) film na 8
Pisarka

eh, no okey :P
postaram się zeskanować i za chwilę ci wyślę, jak mi się coś nie pochrzani :P ta moje ksero kopiarka jest strasznie czasem DENERWUJĄCA ;DD

ocenił(a) film na 8
Pisarka

i tak: robiłam je aparatem, bo nawalił mi skaner ;/ mam nadzieje że coś tam zobaczysz bo jak dla mnie niewiele widać, no ale cóż... aha i żeby nie było to te rysunki nie mają nic wspólnego z zaplątanymi ;DD to tak żeby pokazać ;D a i jeszcze jedno, bo gdyby coś nie wchodziło to mów;)
moje wybrane (ulubione)- http://i42.tinypic.com/4ibvih.jpg
a to kilka tak z osobna :
http://i44.tinypic.com/f521hl.jpg
http://i40.tinypic.com/1t9avl.jpg
http://i44.tinypic.com/jai6p0.jpg - od razu mówię że to jest smok ;) trochę go słabo widać, ale to dlatego że robiłam go twardym ołówkiem (czego trochę żałuję) i nie był... ,,cieniowany" ;P
http://i43.tinypic.com/2h4x0d4.jpg
http://i41.tinypic.com/1z2eutv.jpg

rysunki mojego dzieciństwa 3> rysowane w zeszycie w szkole ;DD -
http://i41.tinypic.com/ajtt3m.jpg

na niektórych się wzoruje, a niektóre wykonuje z pamięci (eh ta wyobraźnia) jak najbardziej docenię twoje zdanie, bo wiem że jakąś wybitną szkicowniczką to ja nie jestem, pokazałam ci tylko część moich rysunków, bo pokazanie całości byłoby bez sensu.. bo jest tego za dużo ;D te co tam masz w linkach u góry to rysowane nie tak dawno, pod natchnieniem weny.. tak się po wkurzałam na tego skanera że, hej ! ;D oczywiście przyjmę KAŻDĄ krytykę, że tak powiem.. hehe.. no i to by było na tyle..;))

Mika9842

O rany ! Świetnie szkicujesz ! :O Mi najbardziej spodobały się :
http://i43.tinypic.com/2h4x0d4.jpg
http://i41.tinypic.com/1z2eutv.jpg
A te rysunki z dzieciństwa ? Są z pamięci ??? Jak tak to wow ! :D

Mika9842

I to nie są żadne bazgroły ! No co Ty !? Są super ! ;D

Mika9842

Ustalone ! :D Od tej pory (jeżeli chcesz) zostajesz moją osobistą szkicowniczko-ilustratorką opowiadania ,,Zaplątani 2’’. :D Pierwsze zlecenie już niebawem a dotyczyć będzie narysowania Roszpunki i Juliana (w pozycji siedzącej – pora dnia noc). ;D Więcej zdradzić nie mogę bo się wygadam z fabułą kolejnego rozdziału mojego sequela ale na razie Cię informuję żebyś miała takie ogólne rozeznanie. :D (I co ? Poradzisz sobie ?)

ocenił(a) film na 8
Pisarka

Kurcze, tak się cieszę, że aż nie wiem co powiedzieć ^^
Super, że ci się podobają moje szkice, i tak te rysunki z dzieciństwa są z pamięci ;DD miało się tą dziecięcą wyobraźnie xd
no ale wracając do ,,posady" .. jestem zaszczycona i zachwycona tym że chcesz bym to ja ilustrowała twoje opowiadania ! ;D I mam wielką nadzieję że sobie dam z tym radę ;)) Wystarczy trochę czasu, pomysł i wena ;PP Zobaczymy też jak mi szkoła pozwoli, nie w dosłownych sensie oczywiście ;P To jakby co to o dalszych planach daj mi znać, jak to ma wyglądać co i jak i najlepiej ze szczegółami ;)) co do szkicu oczywiście.. no i ogólnie.. hehe ! jestem tak pozytywnie zaskoczona ;]] i dziękuję za miłą opinie na temat moich prac no i do zobaczenia w spólnym tworzeniu dzieła zaplątanych :P

Mika9842

Cieszę się, że się zgadzasz ! :D

Mika9842

Widzę,że ty zdolna jesteś :D
Nie no naprawdę szkice świetne :)
Może za parę lat okaże się,że będziemy razem pracować nad filmami animowanymi?Heh,taka moja wizja :D

ocenił(a) film na 8
Angela1997

Eee, tam! zdolna xd? robię to co kocham i tyle ;)) aa dziękuję i cieszę się że ci się podobają :)
hehehe, z wielką chęcią ;) to moje takie skryte marzenie, nie licząc tego że najbardziej w życiu pragnę pomagać. ;)

ocenił(a) film na 8
Angela1997

a tak zapytam z ciekawości.. to ty prowadzisz tego bloga o pingwinach z Madagaskaru?

Mika9842

Ja także lubię pomagać innym,aż mam czasami przez to problemy,bo mówią,że za dobra jestem...heheh :D
A i rób to co kochasz,bo daje nam siłę do pomagania innym i naprawiania tego "chorego" świata...choć w małym stopniu.Zwłaszcza,że świetnie ci to wychodzi.Mam nadzieję,że kiedyś wszystkie spełnimy swoje marzenia i uczynimy świat bardziej kolorowym...
Dobra kończę bo zajechało telenowelą,heheh :P
Tego o Isabelli?I Kowalskim?

ocenił(a) film na 8
Angela1997

O jakie wspaniałe słowa ;) Popieram że trzeba robić to co się kocha, ja tam nieraz się ,,przejechałam" na pomaganiu innym. Również byłam po prostu za dobra i inni to wykorzystywali ;/ wtedy to zrozumiałam, ale teraz wiem że mam na prawdę wspaniałych przyjaciół i rodzinę.
Tak, chodzi mi właśnie o ten blog ;D a jest jakiś inny ;p?
Ja też prowadzę bloga, ale o kompletnie różnej tematyce niż ty ;D o zwierzakach ;))

Mika9842

Uuu może kiedyś wpadnę...Sama mam pieska-labradora imieniem Misiu-i wiem jakie zwierzaczki potrafią być słodkie...Wystarczy okazać im odrobinę miłości...Są bardziej wdzięczne niż ludzie :)
A co do bloga to faktycznie,czasami na niego zaglądam i znam te przemądrzałą gadułę,która go prowadzi :P

ocenił(a) film na 8
Angela1997

hehehe ;) właśnie pójdę zobaczyć, czy jest jakaś nowa notka ;D jej opowiadania są po prostu świetne ;d

Mika9842

Ehh tam pochlebiasz jej.Nie mów tak głośno,bo aż się schowała pod łóżko z zawstydzenia ;P

ocenił(a) film na 8
Angela1997

hehehe ;D ale ja tylko mówię prawdę, a jeśli z jakiegoś powodu ją zawstydziłam to przepraszam.. nie chciałam ;P

ocenił(a) film na 8
Pisarka

kurcze, już się przestraszyłam, bo na początku pisało mi że nie mogę wysłać wiadomości i że błąd nieznany, no ale zalogowałam się jeszcze raz i było dobrze ;DD

Mika9842

całkiem ładnie rysujesz ;) sama nieraz trochę szkicuje i sądzę że obrazki są świetne! w niektórych przydałoby się troszkę cieni, ale mimo to jest spoko.. ;) mi osobiście najbardziej podoba się jednorożec (http://i40.tinypic.com/1t9avl.jpg ).. ;)..

ocenił(a) film na 8
IlSamba

Oh, bardzo się cieszę że ci się podobają moje bazgroły :P
ten smok, to jest mój taki pierwszy udany szkic, i dlatego właśnie nie jest trochę dopracowany ale już go nie chciałam poprawiać ani tym bardziej cieniować, bo czasem lepiej zostawić takie jakie jest, bo zamiast poprawić na lepsze,niekiedy można tylko pogorszyć ;) jeszcze raz dziękuję za uszanowanie mojej pracy, a jeśli szkicujesz, to z wielką chęcią zobaczyłabym twoje prace :)

Mika9842

jakie bazgroły? do bazgrołów to tu daleko..;) ponieważ wiadomo co dany obrazek przedstawia ;)
z tym dokańczaniem prac to chyba cię rozumiem sama mam kilka nie dokończonych z obawy ze tylko pogorszę..heh co do moich szkiców.. hmm no zbytnio nie są trafione.. ale mogę jedną prace zamieścić jako profil bo niestety nie wiem jak tu wlepia się obrazek.. a skoro fani "Zaplątanych" to wybiorę coś z tego.. ;P

ocenił(a) film na 8
IlSamba

hehe, dziękuję ;)) no obrazka to tu się raczej nie wklei ale mogę ci podać stronkę gdzie możesz go umieścić i potem podać link, tak jak to zrobiłam ze swoimi ;))
http://tinypic.com/ tu albo:
http://imageshack.us/

ja wklejam na tym pierwszym, bo się nie trzeba logować ;)) a co twoich rysunków to z wielką chęcią je zobaczę.. hmm. można powiedzieć, że będę zaszczycona ^^ ;PP
jak co to pytaj :)

ocenił(a) film na 8
Mika9842

a i co do tego linka, to jak już ten obrazek załadujesz to wyskoczą ci 4 okna z linkami, zawsze podaje 4 albo 3 zależy co z tym chcesz zrobić, ale jeśli wklejasz tak jak ja na stronkę no to z 4 okienka skopiować link, ale nawet nie wiem po co ci tłumaczę, przecież to wcale nie jest trudne xd ale to tak dla ułatwienia ;D

Mika9842

heh ok. szłam za wskazówkami ;D
nie wiem, skopiuj sobie poniższy link może wyskoczy ;)
http://i44.tinypic.com/335h8w0.jpg

IlSamba

O rany, o rany, o rany ! :D Ale cudny szkic !!! XD SUPER !!! :)
Masz więcej z Zaplątanymi ??? ;D
Normalnie najbardziej podoba mi się Flynn ! :D IDEALNIE naszkicowałaś jego twarz !

Pisarka

dziękować, dziękować.. miło mi że się podoba.. ;))
z serii Zaplątanych mam z 10 obrazków... myślę nad jeszcze jakimiś.. ale na razie mi się nie chcę ;D

IlSamba

Coo !? Aż dziesięć !? :O I Ty dopiero mi to mówisz !? Dawaj do nich linki ! XD Ja MUSZĘ je zobaczyć ! :D

IlSamba

A jakie sceny z filmu narysowałaś ? :D

Pisarka

więcej prac nie mam umieszczonych w necie.. ta jest pierwsza.. powstała jako pierwsza (z tej serii), to i pierwsza w necie.. ;D mam zamiar je kiedyś zeskanować może w necie wylądują kto wie ;).. ta robiona jest aparatem, dlatego taka szara..
a scen z filmu.. hmm raczej nie.. mam podobną z filmu.. jak uda mi się wyraźną fotkę cyknąć to postaram się wstawić.. ;)

IlSamba

nie udało się.. jest zbyt ciemno, nawet światło nie pomogło a z fleszem nic nie widać.. innym razem wstawię.. ;)

znalazłam co innego w starym folderze, też pomazane.. znając życie foto pewnie robione jakiegoś wieczoru.. ale coś tam raczej jest widoczne.. ;)
http://i40.tinypic.com/160bwgm.jpg

tym czasem z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy twojego opowiadania ;)

ocenił(a) film na 8
IlSamba

śliczne.. twoje ;P?
bardzo mi się podobają, no normalnie jak jakiś profesjonalista! po kim masz taki talent? akurat u mnie to mój tata rysuje... też bardzo ładnie a najładniej to postacie i twarze jakiś osób, jak znajdę to powysyłam parę.. mi mówią że mam talent po ojcu, ale na pewno nie rysuję tak jak mój tata.. to profesjonalista a ja? stażysta xd ale te twoje są na prawdę... no.. WOW.. kurde.. brak mi słów..

Mika9842

heh ciesze sie że się podobają ;)
hmmm.. znaczy się w mojej rodzinie nie mam nikogo kto rysuje.. wiec nie wiem po kim bym mogła mieć talent.. choć moim zdaniem do talentu to jeszcze mi daleko.. zazwyczaj rysuje z nudów i głównie zwierzęta.. albo jakąś postać animowaną.. ;)
co do rysunków twojego taty, to jak znajdziesz to wstaw chętnie zobaczę ;)

IlSamba

Ekstra ! :D Najlepsze są te dwa konie po lewej ! ;) Ten biały skojarzył mi się z Maxiumsem z Zaplątanych. XD

Pisarka

Dzięki ;) konie na rysunkach to niegdyś byli moi podopieczni.. patrząc w realu na stan obecny jednego z nich (konia).. to aż pęka serce.. tak zaniedbany.. niestety ja nie mam w tej sprawie nic do gadania, to koń państwowy...
a ten biały.. może byś podobny do Maximusa bo to ćwiartka jednego obrazka z Zaplątanych..;)

IlSamba

Co !? ,,ćwiartka jednego obrazka z Zaplątanych'' !? O rzesz ty ! Dawaj mi tu zaraz cały ! XD

Pisarka

heh... brak skanera..
taaa wiem wredna jestem..ale to już taka natura! ;P

IlSamba

A kolejny rozdział mojego opowiadania zacznę pisać już w piątek bo… wtedy zaczynają mi się ferie !!! :D
A jak chcesz to również możesz coś naszkicować do mojego opowiadania. :D Wszelkie rysunki mile widziane !

ocenił(a) film na 8
IlSamba

powtórzę xd O RANY, O RANY, O RANY ;P
bardzo ładnie, no normalnie genialnie.. ehh. może nawet lepiej żebyś to ty szkicowała do opowiadania Pisarki co? ;d ja tam zajmę się dopracowywaniem moim szkiców.. masz talent i nie boję się przyznać że lepszy od mojego ( jeśli ten mój ,,talent" można w ogóle nazwać talentem)
na prawdę super ;)) ja teraz zabrałam się za szkicowanie Titanica ;P ale nie wiem jak mi pójdzie ;))

Mika9842

II Samba ma szkicować moje opowiadania ??? :O Hej, hej ! Przecież to Ciebie wybrałam a nie ją ! ;D Więc nie możesz się już wycofać. XD

Pisarka

tak jest! zgadzam się z Pisarką. byłaś pierwsza. ;)
a poza tym ja jak na razie szkicowanie odstawiłam na bok.. tak więc Mika9842 do dzieła! bo malujesz świetnie ;)

ocenił(a) film na 8
IlSamba

hehe .. dziękuję za wsparcie ;DD to dla mnie na prawdę wiele znaczy, bo to dodaje mi otuchy do dalszego.. hmm. tworzenia ;)) a to że byłam pierwsza to nic nie znaczy ;P bo zawsze się mogę wycofać! i co wtedy ! dobra, hehe kończę bo mój kot już nie daje mi spokoju ;))

ocenił(a) film na 8
Pisarka

ehh.. no ja to rozumiem i wcale nie chodzi o to że ja nie chce.. chce i to bardzo, ale głupio mi.. no nie wiem jak to dokładnie ująć w słowa.. po prostu chodzi mi o to że:
-IlSamba na pewno lepiej sobie z tym poradzi, ponieważ ma wprawę w zaplątanych..
-szkoda mi żeby jej talent się zmarnował..
-szkoła
-bułka z masłem..
NO KURCZE! wymyślam już te powody na siłę, żeby cię przekonać że serio może lepiej żeby to była IlSamba .. co? nie chce żebyś żałowała tego że to właśnie ja szkicuję twoje opowiadanie a nie ona.. nie wiem czemu ale tak mi trochę przykro.. .. ehh.. może ona bardziej zasługuje? mam radę.. porównaj sobie jeszcze raz.. moje rysunki a jej.. i dokonaj poważnie wyboru.. uszanuję każde twoje zdanie a teraz MUSZE IŚĆ BO TEN MÓJ KOT NIE DAJE MI SPOKOJU! zasłania mi monitor i domaga się pieszczot.. ehh.. ja jako jedyna nie śpię więc nie ma jej kto inny popytulać :) no jak widzisz mam zajęcie.. teraz nawet nie wem czy dobrze piszę i co pisze, bo nie patrze się nawet na monitor xd dobra, no to jeszcze raz sobie przemyśl.. i powiedz szczerze.. nie będę szlochać w poduszkę jeśli to nie będę ja ;))
papatki i pozdrawiam.. ;))

Mika9842

ejj.. sorki że znów się wtrącam.. ale z tym rysowaniem to twój pomysł, więc mi go tak nie oddawaj..
a poza tym jestem za leniwa, od kilku dobrych miesięcy nie trzymałam nawet ołówka.. i drugie primo moje Roszpunki mają długie włosy bo do krótkich nie mogę się przekonać.. tak wiec do dalszych losów pisanych przez Pisarkę, kompletnie nie pasują ;P więc się nie dołuj.. bo cię więcej nie posłucham i nic tu nie wstawię ;P
mi się twoje rysunki bardzo podobają, i z wielką ciekawością zobaczę jak tworzysz kolejne ;)

ocenił(a) film na 8
IlSamba

eh.. właśnie zdałam sobie sprawę, że nawet nic nie było z tobą uzgodnione xd no ale jak zobaczyłam twoje działa to od razu przyszło mi na myśl że ty może lepiej powinnaś to szkicować.. no niestety ale lenistwo jest teraz rozpowszechnione na taką skalę że nie jesteś sama z tym ,,problemem" xd ale ty przynajmniej masz ,,wprawę" w zaplątanych a ja tam nie angażowałam się w to za bardzo ponieważ bardziej fascynuje mnie świat mistycznych stworzeń i ludzi ;)) no ale watro spróbować.. bardzo cieszę się że ci się podobają, i to wiele dla mnie znaczy ;) lecz twoje są no GENIALNE!.. ja również z wielką chęcią zobaczę kolejne dzieła w twoim wykonaniu, oczywiście jak kiedyś ten twój ołówek w ogóle będzie tknięty ;d no ale mam taką nadzieje, a teraz zajmuję się kolejnym wilkiem i zobaczę jak mi pójdzie.. jak skończę to pokaże ^ ^ a co to tego opowiadania Pisarki to wszystko jeszcze zależy od niej..
a jutro szkoła! ;( NIE CHCE MI SIĘ WSTAWAĆ ;P a jutro mam pierwszy WF no masakra xd

Mika9842

Fiuuu... Dość dawno się w tym temacie nie udzielałam, ale teraz rzuciły mi się w oczy te śliczne szkice, więc stwierdziłam, że muszę, chociażby po to, żeby je pochwalić. :D
Obie, Mika9841 i IISamba, rysujecie ślicznie, ale naprawdę ciężko was porównywać - chociażby dla tego, najbłahszego powodu, że obie rysujecie całkiem inne rzeczy. Wiem, że cudza sztuka, obojętnie już jakiego rodzaju, zawsze wydaje się lepsza - ale wszystkie rysunki bardzo mi się podobały, a do tego akurat mam oko - chociaż talentu już nie, jakoś nie przypadł mi w udziale (u mnie również świetnym rysownikiem jest tata). Mogę tylko bazgrolić opowiadania. xD
Nie chcę się wtrącać - tylko coś zasugeruję - bo rzuciwszy okiem na tę debatę... Hm, a czy ktoś ma wyłączne prawo do rysunków z "Zaplątanymi"? Przecież obie mogłybyście, na upartego zabawić się w ilustratorki, jeśli macie ochotę. ;)

MrsRider

Popieram ! :D

MrsRider

Sprawdzałaś może swoją pocztę ??? :D Wysłałam Ci wiadomość. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones