PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468065}
6,2 86 549
ocen
6,2 10 1 86549
5,4 23
oceny krytyków
Ile waży koń trojański
powrót do forum filmu Ile waży koń trojański?

;-))polecam gorąco

ocenił(a) film na 7

pozytywnie :D film mi bardzo przypadł do gustu nie zawiodłam się :P

ocenił(a) film na 8
binkusi

zgadzam się :) film warty obejrzenia

ocenił(a) film na 7
Kasiuur

Dokładnie tak :D

ocenił(a) film na 10
binkusi

dobre zakonczenie

ocenił(a) film na 7
muferasza

Bardzo miło spędziłam czas w kinie i szczerze, nie rozumiem tak niskiej oceny tego filmu przez społeczność. Zaniżyłam jednak trochę swoją ocenę ze względu na sporo nielogiczności w tym filmie, bawiłam się jednak przednio - w końcu inteligentny humor w polskim filmie! Bardzo podobał mi się motyw powrotu do komunizmu, zwłaszcza, że te czasy zostały w tym filmie pokazane bardzo realistycznie, ale i z odpowiednią dawką humoru.

użytkownik usunięty
Monaco_filmweb

Właśnie! Dlaczego tak niska ocena? Nie żałuję, że obejrzałam, fajna komedia ;D

ocenił(a) film na 7

Czy taka niska - nie powiedziałabym 7/10 to dobry film. ;) A obniżona została ze względu na te nielogiczności, o których już mówiłam - w końcu przeniosła się w czasie czy nie? Z filmu można było wywnioskować, że jedynie zemdlała, ale jakim cudem w takim razie uratowala babcię? ;) Poza tym motyw zajścia w ciążę, żeby urodzić córkę, a potem rozmowa z adwokatem - nawet w PRL-u by to nie przeszło i mało który adwokat by się tego podjął, a już na pewno nie składałby obietnicy, że puszczą go gołego, ewentualnie w skarpetkach. No i bardzo mi się nie podobała sama końcówka, kiedy oni wyszli z tej figurki konia i zaczęli tańczyć - trochę tandetne to było wg mnie.
Ogólnie komedia urocza, sympatyczna, humor inteligentny, ale wydaje mi się, że niektórych tych nielogiczności można było wyjaśnić. OK, dajmy na to, że reżyser nie wyjaśnia nam czy bohaterka była w przeszłości czy nie - widz może się sam domyślać. Ale jednak motyw rozwodu z mężem niedługo po tym jak poszło się z nim do łóżka w celach rozrodczych był za bardzo przerysowany. Zwłaszcza w tamtych czasach, kiedy liczyło się tak naprawdę czy jesteś w partii czy w opozycji. Głowna bohaterka wielką zwolenniczką komunizmu nie była, więc tym bardziej byłoby jej ciężko z tym. ;)

użytkownik usunięty
Monaco_filmweb

Ona chyba zemdlała i miała jakieś koszmary, czy coś. Owszem, niejasności było sporo, końcówka faktycznie, beznadziejna, no ale to nie zmienia faktu że mi się podobało. Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 7

Mnie też. 7/10 to dobry film. :) Na ósemkę wg mnie jednak ten film nie zasluguje, ale każdy ma swoje zdanie. :) Na pewno poleciłabym ten film każdemu, na nielogiczności można przymknąć oko i wyjdzie jedna z niewielu dobrych polskich komedii. :)

ocenił(a) film na 9
binkusi

Mi też się bardzo podobał

ocenił(a) film na 5
binkusi

wart zobaczenia ale bez rewelacji... http://notatnikkulturalny.blogspot.com/2012/01/ile-wazy-kon-trojanski-czyli-za-c zym.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones