PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1221}

Imperium Słońca

Empire of the Sun
7,8 95 071
ocen
7,8 10 1 95071
7,0 15
ocen krytyków
Imperium Słońca
powrót do forum filmu Imperium Słońca

"Kadilaki nieba"

ocenił(a) film na 9

Jedyną rzeczą która mi się nie spodobała w tym filmie i której Spielberg moim zdaniem powinien się wstydzić, była scena ataku Mustangów. Kręcąc tak świetny film, można przecież poświęcić chwilę czasu na zapoznanie się z zasadami bombardowania itp. Bo jak to wygląda kiedy samolot bombarduje z wysokości dwóch metrów i jeszcze do tego bomby odbijają się od ziemi jak piłki pingpongowe. Nie wspominając o tym, że ciągu jednej sekundy, przy zmianie kamery wzeszło słońce... Mogła to dla mnie być jedna z najlepszych scen w filmie, gdyby pare osób nie uznało, że ludziom jest wszystko jedno...

anduu

Przykro mi, ale ludziom jest naprawdę wszystko jedno ;-) To tylko takie technczne nedociągnięcia. Kogoś, kto się zna na rzeczy może to faktycznie drażnić, ale większość osób nie skupia się na tym, czy aby samolot przypadkiem za nisko nie leci. W tej scenie mimo wszystko chodzi głównie o odczucia głównego bohatera i właśnie na tym skupia się przeciętny widz.
Pozdrawiam serdecznie :-)

ocenił(a) film na 9
whatever_rock777

zapomnieliście dodać iż bomby mają zapalnik czasowy :) który można było ustawić w zależności z jakiej wysokości miały być bombardowania.

ale to nie zmienia faktu, że trochę niedociągnięć było... ale to tylko film ;)


Nexus_Six

Ja nie zapomniałam, ja o tym nie wiedziałam :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones