PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1221}

Imperium Słońca

Empire of the Sun
7,8 95 071
ocen
7,8 10 1 95071
7,0 15
ocen krytyków
Imperium Słońca
powrót do forum filmu Imperium Słońca

Przeczytałam książkę, a dopiero dużo później widziałam film. Spielberg się nie postarał i nie odrobił pracy domowej-film nie ma takiej siły jak książka. Po jej przeczytaniu chyba z tydzień chodziłam jak w transie bo po prostu nie mogłam uwierzyć, że to wszystko spotkało jej autora, który był wtedy dzieckiem. Niesamowita, wstrząsająca...Liczyłam, że ekranizacja będzie chociaż niezła ale bardzo się zawiodłam niestety

lilithms

Gdyby Spielbierg zrobił adaptację tej książki "na kolanach", tak jak proponujesz, dopiero byłaby katastrofa. Dzięki Spiebergowi właśnie, historia Ballarda nabrała uniwersalnego wymiaru. Książki absolutnie nie polecam, bo to koszmarny przeciętniak skierowany wyłącznie do miłośników wojennych historii.

ocenił(a) film na 5
nado3

Cóż-każdy ma prawo do swojego zdania. Moje jest takie, że to książka jest świetna a film średni, a książka może być skierowana nie tylko do miłośników wojennych historii

ocenił(a) film na 9
lilithms

nie znasz się.

ocenił(a) film na 5
Ulisseska

nie znam się bo uważam, że książka jest dobra a film średni?!

ocenił(a) film na 8
lilithms

Filmweb jest portalem, jak sama nazwa wskazuje, O FILMACH , a nie o książkach !!! Koniec kropka.

ocenił(a) film na 8
maoritanga

Uważam, że można oceniać także ekranizację, chociażby czy film pozostaje wierny książce. Z drugiej strony argument w stylu: "nie ma takiej siły" kompletnie wydaje się być pozbawiony sensu. Oczywiste jest, że klimat książki i filmu nigdy nie będzie taki sam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones