PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=179513}

Iznogud

Iznogoud
5,7 624
oceny
5,7 10 1 624
Iznogud
powrót do forum filmu Iznogud

Genialny, nie tak jak MIsja kleopatra, ale nie wiele mu brakuje. Przedewszystkim wszystko rozbija się o brak dubbingu. Film można kupić jużna dvd w cenie koło 20-30zł. Troche dziwne, bo film jest sto razy lepszy od Lucky Luke'a, a jeśli chodzi o adaptacje komiksu to wg. mnie jest to najlepsza adaptacja komisków Goscinnego. zresztą sam goscinny pracował przy filmie, więc nic dziwnego. Nie licząc tych wstawek musicalowych, IMO są fajnym urazmajceniem, laski tańczące są piękne, aczkolwiek obeszłoby się bez tego:) A reszta świetna, postać wezyra zagrana koncertowo. Na poczatku ten facet mi nie pasował, ale po chwili jego gry w filmie, zmieniłem zdanie.
Sułtan Horoun ma tak rozkoszną twarz, że mnie rozłożył na łopaty,wraz ze swoimi dialogami. Małe-duże dziecko:D
Kolejnymi świetnymi postaciami są dżinnowie, którzy rozkładają każdą scene w której się pojawią.
Bałem się o fabułe, jak się okazuje nie potrzebnie. scenarzyśći fajnie wybrneli i dali pare delikatynych nawiązń, do asterixa i innych filmów.

Jest dużo abstrakcyjnych żartów, które wyłapie tylko uważny widz. ot przykład.
gdy sułtan pullmankar macha rękoma na znak ataku i wejściu na pałac Horuna, stoi za nim druga osoba i macha tak samo, po chwili można zauważyć, że macha tak jak Ci ludzie na lotnisku, a potem gdy odchodzą widać widać oświetlony pas:D Trzeba to zobaczyć poprostu i tyle. To nie tyle co śmieszy co jest bardzo fajny smaczkiem. Tak samo jakż rat z bierzącą wodą, no jest tego troche;) czy scnea z magiem

- Przyprowadź mi wieszkogo
- tak, panie - ,a po chwili

- panie przyszedł Mag Wieszkto

albo
sułan pulmankaru krzyczący do swego ludu z ambony (porwano mu córke i przemawia do swojego ludu, że trzeba ją ratować)

- moja córka, którą znaliśćie, od dzieciństwa, kochaliście
i w tłumie cisza i taki głos jakiegoś ksiecia
- to on wie? ( są przedtem aluzje, że cały sułtanat z nią spał:D i król o tym nie wiedział i ogólnie wątek z córką jest genialny)
sułtan - ruszymy cię ratować!!, na koniach, osłach, na nogach, bądź w inny sposób.

i cały tłum zaczyna krzyczeć
- w inny sposób, w inny sposób, w inny sposób:D

albo jak jest licytacja

Wezry- milion piastrów
sedzia - kto da więcej
szejk - dwa miliony
sedzia - dwa miliony po raz pierwszy
Wezry - cztery miliony piastrów.
sędzia - po raz pierwszy, po raz drugi
szejk - 6 milionów piastrów

powstało jakieś zamiesznie i
sędzia- dobrze to ile było
ktoś z tłumu - JEDEN PIASTR
sędzia - jeden piastr po raz pierwszy, zaraz co kur..
i wchodzi sułtan pulmankaru:D

Albo jak sprzedawca tłumaczy wezyrowi czy chce dżina w lampie czy takiego do picia:D

Ogólnie warto obejrzeć chociaż raz co by zdanie mieć.

ocenił(a) film na 10
Redgard

popieram haroun poprsotu przesłodki :D moge oglądać ten film w kółko.
Klimat jego jest nie powtarzalny lekki i taki jak w komiksach i bajce, którą kiedyś widziałam na rtl7 bodajże;D
Bardzo przyjemny film, ja kupiłam wsłanie w empiku ten film, szkoda że ma dubbingu wierzbiety, albo kogokolwiek ,bo pewnie było by na równi z asterixem 2 Chabata:D

użytkownik usunięty
tina_13

Strasznie żałuję że nie mogę znaleźć komiksów, odcinków kreskówki jest też niewiele i w najlepszym wypadku po angielsku. W końcu udało mi się zdobyć film z lektorem i jest naprawd świetny. Faktycznie, do Misji Kleopatry jeszczemu wiele brakuje, ale na pewnobył lepszy od "vs Cezar". Szkoda tylko, że w Polsce jest tak mało... popularny? Znany. Tak naprawdę wynika to tylko z braku "gwiazd", bo Asterixy też by się tak dobrz enie przyjęły, gdyby polscy filmowcy nie chcieli zareklamować nazwiskami. Szkoda...

ocenił(a) film na 3

ja osobiście nie polecam aż, tak jak poprzednicy, bardzo przeciętny film

ocenił(a) film na 5
midettt

no niektóre momenty są dobre rzeczywiście fajne, szczególnie aktorsko ten film na plus, ale ogólnie wydawał mi się głupkowaty, jak filmy o Asterixie i Obelixie.

ocenił(a) film na 2
tina_13

No to ja klimatu tego filmu nie złapałem.

A tu czytam, że jest tylu jego fascynatów.
Cóż... każdy lubi co innego.

Ja nie polecam, umierałem z nudów. Wszakże kilka dialogów sprawiło, że pojawił się u mnie lekki uśmiech

ale generalnie przysypiałem.

ode mnie 2/10

Redgard

Współczuję.

ocenił(a) film na 8
Beermeister


Nie płacz. To że widziałeś film na polsacie z beznadziejnym tłumaczeniem i nie rozumiesz francuskiego nie znaczy,że musisz współczuć. Tak polsat zabił ten film.

ocenił(a) film na 8
Redgard

Bardzo, bardzo przyjemnie oglądało się "Iznoguda", zwłaszcza w oryginalne! Lubię filmy, które muszę obejrzeć parę razy, żeby doszukać się wszystkich szczególików-perełek, ach - kino francuskie takie jest i spełnia mnie, polecam!

Redgard

Czyli jest Iznogudowski klimat z komiksów? Bo jak tak, to oglądam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones