PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759290}

Ja, Daniel Blake

I, Daniel Blake
7,4 16 886
ocen
7,4 10 1 16886
6,1 26
ocen krytyków
Ja, Daniel Blake
powrót do forum filmu Ja, Daniel Blake

...wśród zalewu nic nie wnoszącego chłamu, taki film to perełka. Przerażające jest to, że ludzie jak Daniel Blake istnieją wszędzie, obojętnie czy kraj jest bogaty czy biedny.

ocenił(a) film na 9
milo_11

Wiem co chciałeś/chciałaś napisać.. ale czepię się;) To, że tacy ludzie jak Daniel Blake istnieją nie jest przerażające tylko fantastyczne. NAtomiast przerażające jest to, że sytuacja w jakiej Daniel się znalazł może wystąpić wszędzie - czy w kraju biednym czy bogatym.

Natomiast powiem jedno - dużo jeżdżę po świecie i jestem w stanie powiedzieć, że tak na prawdę właśnie w tych najbiedniejszych krajach/rejonach można spotkać najwięcej ludzi takich właśnie jak Daniel. Czyli takich, którzy chcą Ci pomóc ze szczerej chęci pomocy i podzielenia się wszystkim nawet mimo, że sami mają niewiele. No i to właśnie najbardziej urzeka wśród tych ludzi. U nas (w "zachodnim świecie") tacy ludzie jak Daniel to perełki. I niestety czasy w jakich żyjemy, gdzie liczy się tylko pieniądz sprawiają, że takich perełek jest coraz mniej, bo albo są zmuszeni "przyjąć system" co zabija w nich tą dobroć.. albo czeka ich los podobny do Blake'a..

ocenił(a) film na 9
zielak_4

A sam film - potwierdzam: "perełka wśród zalewu nic nie wnoszącego chłamu"!

ocenił(a) film na 8
zielak_4

Zgadza się, narzekamy że Ruś, Białoruś to wiocha i zacofanie, a wystarczy porównać Polske sprzed 20-30 lat do Białorusi obecnie i wyjdzie szydło z worka. Byliśmy tak samo serdecznymi ludźmi kiedyś jak Białorusini dziś. Dlaczego? Bo mieliśmy mniej. Litwa też już została zarażona "wirusem europejskości". Mam nadzieję, że ta karta się jeszcze kiedyś odwróci i wróci to, co stare ( nie znaczy gorsze). Tylko czy do tego będziemy potrzebowali zubożenia społeczeństwa? Mam nadzieję, że nie....
Co do samego filmu, bardzo mi sie podobała jego "angielskość". Smutne, że tacy ludzie giną z łap omnipotentnego systemu i odchodzą w zupełnej ciszy. Znając Amerykanów, zrobiliby zakończenie ze sprawą w sądzie, telewizją i mediami. A tutaj cyk- i gościa nie ma. Bo tak to wygląda w rzeczywistości, a życie to nie film. Niestety....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones