PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782714}
5,1 5 324
oceny
5,1 10 1 5324
5,1 23
oceny krytyków
Ja teraz kłamię
powrót do forum filmu Ja teraz kłamię

A trolle już wpisują niskie noty aktorom. Żenada

RossyDP

Były już pokazy dla dziennikarzy.

ocenił(a) film na 3
RossyDP

Ja póki co nisko oceniłem sam zwiastun. Bo jest nijaki. Filmu nie widziałem, ale jeśli "Ja teraz kłamię" (swoją drogą intrygujący tytuł) to ma być powiew świeżości, to należało zwiastun dopracować. Zwiastun i film to elementy całości, które powinny się uzupełniać. A w Polsce wciąż się o to nie dba. Zwiastuny traktuje się po macoszemu.

Ostatni dobry zwiastun, jaki widziałem, to był do "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Jak można oceniać zwiastun? Jesteś normalny?

ocenił(a) film na 6
RossyDP

Można też w drugą stronę: jest dzień premiery, ledwo kto to widział, a film ma już 200 głosów i średnią 8,5/10. Widziałem go przedpremierowo, nie jest dobry i głosy osób wychodzących z sali też były niezbyt przychylne, więc trochę to podejrzane.

Ale masz też rację, akurat oceny aktorów są zaniżone - oni podnoszą całości ocenę.

ocenił(a) film na 8
MyNameIsDeath

To ja przeciwnie, uważam że to jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat, ale rozumiem czemu może się nie podobać, a oceny aktorów faktycznie zaniżane, pewnie że względów politycznych, nie pierwszy raz to widzę na filmwebie :-/.

ocenił(a) film na 6
MygyBulla

Film z zadatkami na niezły. Mógłbym wymienić z dziesięć "współczesnych" polskich filmów, które są o niebo lepsze.

ocenił(a) film na 8
MyNameIsDeath

Wiem, bo na przykład widzę u Ciebie "Ostatnią Rodzinę" wśród ulubionych ;-). Dla mnie "Ja teraz kłamię" jest poziomem właśnie jak taka Ostatnia Rodzina czy inne ostatnie perełki jak Wieża. Jasny Dzień czy Fuga. Jakoś po prostu ten film ma wszystko jak pode mnie. Niemniej nie wróżę mu zbyt dobrych opinii, bardzo cicho jest w trakcie premiery o tym filmie, a jak już ktoś się z tej ciszy wyłamuje to ma nienajlepsze zdanie o tym filmie, mówi się trudno.

ocenił(a) film na 6
MygyBulla

Moim zdaniem osobliwy styl, piękne zdjęcia i bystry montaż nie budują całego filmu. Więc wizualnie jest sztos, a z fabułą jest spory problem - to trochę hot mess. Właśnie jest bardzo cicho, dlatego obecna ocena mocno mnie zastanawia.

ocenił(a) film na 8
MyNameIsDeath

Kwestia gustu, mi się fabuła bardzo podobała, miejscami ta lekko chaotyczna i pogmatwana historia kojarzyła mi się z Silver Lake, aczkolwiek czy to właściwe skojarzenie to no w sumie nie wiem, bo akurat go sobie wczoraj powtarzałem, to możliwe, że przez to.

Jedno do czego bym się przyczepił w tym filmie to dźwięk, wiem że to już klasyk, ale w tym filmie na prawdę czasem nie da się zrozumieć niektórych dialogów.

ocenił(a) film na 6
MygyBulla

Ja właśnie, o dziwo, wszystko słyszałem dokladnie ;) Np. na Ciemno prawie noc parę miesięcy temu miałem w tym duży kłopot

ocenił(a) film na 8
MyNameIsDeath

A nie wiem, nie było mi dane oglądać :-P

Ale przyznam, że jednak dźwięk jest chyba ok, byłem dziś rano drugi raz (swoją drogą tylko ja na salo xd) i rozumiałem wszystko, nie wiem czy to z powodu, że widziałem ten film już drugi raz i to w dość krótkim czasie czy jednak faktycznie to była kwestia kina w którym byłem wtedy.

ocenił(a) film na 6
MygyBulla

Też chętnie powtórzę, ale już raczej nie w kinie - bo nie warto aż tak ;)

ocenił(a) film na 10
MygyBulla

Dzięki za ten głos, w drugą stronę, bo ja jestem w tym filmie zakochany. Wczoraj byłem w kinie a dzisiaj jeszcze nie mogę dojść po nim do siebie. P.S.: "Wieży..." nie trawię ;)

ocenił(a) film na 8
Domitronic

no właśnie ten film się w większości przypadków chyba albo kocha, albo nienawidzi :-P

MyNameIsDeath

też mnie to zastanawia, takie jednomyślne było to 200 osób w swej ocenie, ale drugi dzień 3 razy więcej głosów i ocena w dół

ocenił(a) film na 3
RossyDP

A nie uważa Pan, że widz ma prawo oczekiwać, żeby aktor się rozwijał?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones