PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539270}

Jak zostać królem

The King's Speech
7,8 325 514
ocen
7,8 10 1 325514
6,9 43
oceny krytyków
Jak zostać królem
powrót do forum filmu Jak zostać królem

Zawód

ocenił(a) film na 4

Naprawdę liczyłam na dużo więcej. Ten film sprowadzał się do jednego epizodu-problemu z wygłaszaniem przemówień przez niedoszłego króla. Sądzę, że to dość płytki materiał na stworzenie filmu, który otrzymał Oscara.

ocenił(a) film na 8
Kass15

Popieram wedlug mnie incepcja powinna zgarnac oskara za najlepszy film

ocenił(a) film na 5
Sosnaa

I ja się zgadzam - Incepcja była o wiele lepsza .

ocenił(a) film na 5
emilka5685

Incepcja na tym samym średnim poziomie - tam lepsza fabuła, a słaba gra, a tu poza grą zbyt schematyczny film.

ocenił(a) film na 7
Kass15

No może oprócz tego pokazuje jeszcze jego drogę na tron. Film na pewno nie zasługuje na Oscara dla najlepszego filmu. Nie rozumiem werdyktu Akademii. W 2011 były nominowane o wiele lepsze filmy np. Czarny Łabędź, Fighter. Moim zdaniem Oscara dla najlepszego filmu w 2011 powinno dostać Prawdziwe męstwo. Obok Bez przebaczenia najlepszy western jaki oglądałem i w równie mrocznym klimacie.

ocenił(a) film na 6
Kass15

Przeczytałam najpierw książkę i również przyznaję, że jestem ogromnie zawiedziona filmem :c

ocenił(a) film na 10
zoriana

Według mnie film zasługuje na wszystkie Oscary które dostał. Dla mnie film genialny, bez fajerwerków, efektów specjalnych, skomplikowanej fabuły, za to przyjemny, poruszający. Doskonała gra aktorska Colina Firth'a, jak i Geoffreya Rush'a, jednym słowem genialny film z klasą.
Może inni nie zgodzą się z moim zdaniem, ale to mnie nie obchodzi w żadnym stopniu. Wystarczy że w tej kwestii akademia filmowa się ze mną zgadza. To tyle ode mnie na temat tego filmu. Dziękuje i do widzenia państwu.

ocenił(a) film na 8
Annuere

nic dodać, nic ująć:)

Annuere

Zgadzam się z Annuere. Cieszę się również, że przed obejrzeniem tego filmu nie weszłam tu na forum i nie przeczytałam tych wszystkich negatywnych opinii, bo pewnie długo bym jeszcze się za niego nie wzięła. Choć ujął mnie bardzo, jestem w stanie sobie wyobrazić, że dla niektórych może być nudny.

ocenił(a) film na 10
martlaa

Heh no nie spodziewałem się pozytywnych odpowiedzi na mój komentarz :) Jednak siedzą jeszcze przed komputerami dobrzy ludzie, którzy wiedzą co to dobry film.

ocenił(a) film na 10
Annuere

Jesteście moim zbawieniem, bo już się bałam, że nikt na filmwebie nie dostrzegł, że ten film to brylant : )

ocenił(a) film na 9
FanHelenyBonhamCarter

też dostrzegłam i też się zgadzam, że świetny. W sumie trochę mnie dziwią te wszystkie negatywne opinie. Ja się ani przez moment na nim nie nudziłam :)

ocenił(a) film na 10
fibi_3

To możemy podać sobie wirtualną dłoń : )
Nie mogę sobie wyobrazić jak można się nudzić na tym filmie : )

ocenił(a) film na 10
FanHelenyBonhamCarter

Ja go obejrzałem 2 razy w ciągu dwóch dni :)

ocenił(a) film na 10
Annuere

Ja byłam akurat w kinie na premierze, a później poszłam jeszcze raz : )
I oczywiście kupiłam jak tylko wyszedł na DVD : )

ocenił(a) film na 7
Kass15

Fakt, film nie jest zbytnio zachwycający. Według mnie zasługuje maksymalnie na 7, za dobrą grę aktorską i ogólny klimat (podoba mi się scenografia, chociażby te mgliste, angielskie ulice) ale tak poza tym... Nie pokazuje żadnych poważniejszych tematów, został tu przedstawiony jedynie problem z dykcją człowieka, który ma zostać królem, jakoś niespecjalnie mnie to porusza :p oczywiście, można powiedzieć, że był tu również wątek niedoceniania go przez ojca i niespecjalnie dobrych stosunków z bratem, ale te tematy nieszczególnie były tu poruszone, nie mówiąc już o ich rozbudowaniu. sam Albert nie wzbudził mojej sympatii, był mi raczej obojętną postacią (co ciekawe, jako że to główny bohater :p ), jedynie Lionel przypadł mi tu do gustu, może jeszcze ich relacja była dość ciekawie pokazana. ale film zdecydowanie 'przechwalony', że tak to ujmę.

ocenił(a) film na 9
ewa1292

"Nie pokazuje żadnych poważniejszych tematów, został tu przedstawiony jedynie problem z dykcją człowieka" - nie zgodzę się. To jest film o tym, że jeśli tylko się chce to można wygrać z każdą swoją słabością.

ocenił(a) film na 7
andolinis

może... w każdym razie trochę to... banalne, tak czy inaczej :p najwidoczniej lubię filmy poruszające poważniejszą tematykę i z mocniejszym przesłaniem, ale wiadomo, ile ludzi tyle opinii ;]

ocenił(a) film na 9
ewa1292

http://www.cbsnews.com/video/watch/?id=7357190n&tag=mncol;lst;7
wywiad z Firthem, troszkę rozjaśnia temat

a btw to możesz podać przykłady filmów poruszających poważniejszą tematykę?

ocenił(a) film na 7
andolinis

cóż, dla mnie przykłady takich filmów to chociażby Lot nad kukułczym gniazdem, Więzień nienawiści, American beauty, Bracia, Marzyciel... to oczywiście tylko moje odczucia, ale wolę bardziej przejmujące obrazy, które często mają niejasne przesłanie (akurat wymienione powyżej miały przesłanie dość oczywiste, ale na pewno dla mnie znacznie ciekawsze niż przezwyciężanie własnych słabości), a Jak zostać królem nie urzekł mnie niczym specjalnym, jeśli chodzi o samą treść. i tyle :p

Kass15

Chyba nie oglądałeś go zbyt uważnie.

ocenił(a) film na 7
Kass15

Ja tez sie zawiodłem ,słyszałem pozytywne opinie zanim go obejrzałem generalnie nie wciągnął mnie dał bym 6/10 dałem 7 za kreacje Firtha Rusha i Carter oraz za scenografie poza tym jak dla mnie film do obejrzenia i zapomnienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones