PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209658}
7,2 80 467
ocen
7,2 10 1 80467
7,2 19
ocen krytyków
Jasminum
powrót do forum filmu Jasminum

Już pisałem to w przypadku "Zmruż oczy" Jakimowskiego, ale powtórzę to i tutaj: film znakomity, ale nie na każdą wrażliwość. Niestety, trzeba poczuć
magię tego filmu, do czego jednak wielu nie jest zdolnych. Kino Kolskiego jest specyficzne, jeśli nie poczuje się tego "czegoś" to niestety, film może istotnie okazać się nudnawy dla niektórych, mniej wyrobionych widzów. Dla mnie film ten był wielkim przeżyciem artystycznym, Jan Jakub Kolski to jeden z największych współczesnych polskich reżyserów i po raz kolejny udowodnił swoją wielkość. Film jest po prostu piękny. Robią wrażenie niezwykłe, magiczne zdjęcia i muzyka. Baśń, filozoficzny traktat, moralitet- można wiele w nim znaleźć. Dla fanów Kolskiego lektura obowiązkowa, dla pozostałych znakomita okazja do tego, by zatrzymać się, usiąść, wsłuchać w bicie swojego serca... Jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.

ocenił(a) film na 8
jedzoslaw

Chyba nic nie muszę dodawać, po prostu się pod tym podpisuję :)

ocenił(a) film na 8
Sindalain

Tzn nie chodzi mi akurat o reżysera, bo ten film jest jedynym, jaki oglądałam wyreżyserowanym przez Kolskiego; ta wypowiedź była skierowana a propos samego filmu. Z tych wszystkich tematów ten po prostu wywołuje u mnie bardzo podobne odczucia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones