PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732812}
6,5 62 959
ocen
6,5 10 1 62959
5,4 15
ocen krytyków
Jason Bourne
powrót do forum filmu Jason Bourne

Czy do ogarnięcia tego filmu koniecza jest znajomość poprzednich części?

ocenił(a) film na 6
Sizimtriox

W skrócie: tak. Co prawda fabuła jest nowa, a z poprzednich filmów jest chyba tylko jedna powracająca postać ("Nicky" Parsons), ale bazuje zdecydowanie na poprzednich trzech filmach (z Mattem Damonem) i na pewno będzie wiele odniesień i retrospekcji, więc znajomość poprzednich- w przeciwieństwie do np. serii o Bondzie- jest konieczna ;)

kingjulianPL

Czyli część z Rennerem można sobie podarować? :)

ocenił(a) film na 6
matthewawake

Nie wiedziałem jeszcze najnowszej części, więc nie wiem na 100procent, ale można raczej. W 'Dziedzictwie' są przebłyski z 'Ultimatum' i dzieje się w czasie równoległym z nim, ale bezpośrednio nie ma związku, po prostu inny program szkoleniowy, inny agent i tyle

kingjulianPL

dzięki ;)

matthewawake

Akcja Dziedzictwa toczy się równolegle z Ultimatum, jednak warto obejrzec Dziedzictwo gdyż będzie tam wyjaśnione co stało się z Pamelą Landy i Noah Vosenem po wydarzeniach z Ultimatum. Są to bardzo wazne postacie więc warto znac ich losy.

ocenił(a) film na 7
matthewawake

zdecydowanie tak

kingjulianPL

Okej dzięki za pomoc ;)

kingjulianPL

W Bondzie jest sporo odniesień do innych części, szczególnie w najnowszych - coś słabo oglądałeś.

Alex303

Tylko te z Danielem Craigiem tworzą spójną historię. Pozostałe, nie są ani trochu powiązane.

ponczi88

Jest sporo odniesień. Np. wspominane jest to, że Bond wziął ślub, przewijają się te same postacie, które wspominają to co się działo we wcześniejszych Bondach itd. Naprawdę sporo tego się znajdzie. Słaby z Ciebie bondolog! :-)

ocenił(a) film na 7
Sizimtriox

jest krótkie wprowadzenie na początku , ale znajomość serii a szczególnie postaci Bourne'a nie zaszkodzi

krzysio53a

Okej dzięki za radę ;)

ocenił(a) film na 7
Sizimtriox

Nie zastanawiaj się tylko nadrabiaj zaległości bo warto. Bez znajomości tematu stracisz pewnie sporo z przyjemności oglądania najnowszej części.

Sizimtriox

Dla samej frajdy zobaczyłem poprzednie części. Z wytęsknieniem czekam do jutra

Sizimtriox

jak obejrzysz wszystkie 4 poprzednie części to będziesz zmęczony oglądając 5-tą, tak mi się wydaje, ja bym zaryzykował i obejrzał od razu najnowszą, ewentualnie jedynkę, resztę można nadrobić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones