PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571418}

Jeden dzień

One Day
7,5 169 135
ocen
7,5 10 1 169135
5,1 14
ocen krytyków
Jeden dzień
powrót do forum filmu Jeden dzień

Gatunek

ocenił(a) film na 8

Właśnie kończę czytać książkę i zdecydowanie nie jest to komedia romantyczna, lecz dramat więc niech nikogo to nie zmyli.
PS Książka jest CUDOWNA!

dzula

Trzymam za słowo, bo właśnie zakupiłam ów książkę :)

dzula

Nie powiedziałabym, że jest to dramat. Książka rzeczywiście dobra. Od pierwszych stron przywiązujemy się do Dexa i Em.
SPOILERY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dexa lubimy coraz mniej za to jaki się staje. Przygnębiające jest też życie Em po studiach. Na początku szkoda mi było, że los im nie sprzyjał - zgubiony list Dextera. Potem pomyślałam, że nawet dobrze, że ze sobą nie byli, bo związek szybko by się rozpadł. A tak Dexter się wyszalał, Emma wydoroślała i zbudowali mądry i dojrzały związek. A potem coś co dawno mi się nie zdarzyło (ostatnio przy czytaniu scenariusza do Remember me). Choć wiele razy chciałam, by tak kończyły się książki, teraz po prostu byłam wstrząśnięta, wręcz w depresji przez jeden dzień, przygnębiona. To nie tak miało być. Obydwoje wiele przeszli w życiu, które ich nie rozpieszczało. A gdy nadeszły krótkie chwile szczęścia......... Na pewno na filmie łzy murowane. A chciałam coś optymistycznego, bo im się należało, zwłaszcza Emmie.

ocenił(a) film na 6
beti

bardzo chciałam iść na ten film do kina ale po przeczytaniu książki na pewno tego nie zrobię. Książka pełna porażek innych ludzi, zero sukcesów w ich życiu, jedno wielkie ciągnące się pasmo niepowodzeń przykryte udawanym przez nich szczęściem. Niby opowieść o przyjaźni dwojga ludzi ale tak naprawdę o nieszczęściach i niepowodzeniach jednego i drugiego, z którymi de facto nie potrafia sobie poradzić i brną w coraz to większe bagno.
Zdaje sobie sprawę, że książka zostanie okrzyknięta hitem roku, zapewne dlatego, ze ukazuje nieszczęście, jakie ludzi spotyka i jest taka wzruszająca, prawdziwa, szczera, itp. Dlatego, tym bardziej nie potrafię zrozumieć dlaczego utarło się, że książki/filmy, które dobrze się kończą nie mogą zasługiwać na miano genialnego dzieła, tylko zawsze słychać marudzenie typu "amerykańska szmira, znowu różowy sen"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones