Jedz, módl się, kochaj

Eat Pray Love

2010 2 godz. 13 min.
6,2 75 385
ocen
6,2 10 75385
15 908
chce zobaczyć
{"rate":5.6666665,"count":3}
powrót do forum filmu Jedz, módl się, kochaj
  • julia_joten ocenił(a) ten film na: 9

Jestem zaskoczona negatywnymi opiniami i nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wynikają z całkowitego niezrozumienia tematu. Zarzucanie głównej bohaterce egoizmu to kompletna pomyłka. Kochać prawdziwie innych można tylko wtedy, kiedy odnajdzie się, pokocha i zaakceptuje siebie. W przeciwnym razie jest to jedynie realizowanie swoich niespełnionych potrzeb; akceptacji, dowartościowania, bycia potrzebnym poprzez używanie innych. Tak żyła przed swoją podróżą. Spajała się z drugim człowiekiem, zatracała tożsamość, uwieszała się i była z czasem dla partnerów obciążeniem. Nauczyła się kochać siebie, kochać życie i dopiero była gotowa, jako jednostka spełniona, szczęśliwa i pełna w pojedynkę, zbudować dobrą relację. Nie bo potrzebowała ale bo chciała. Piękna droga samoakceptacji, rozwoju. Polecam gorąco.

• julia_joten Twój opis jest ciekawszy niż cały film xD

RAC_79 Poniższa odpowiedź miała być do Ciebie ale coś skopałam i nie mogę edytować. Dobrych seansów życzę.

julia_joten Dziękuję, choć naprawdę tak go widzę i chciałabym by nie tylko mnie dał do myślenia.

• julia_joten Pewnie niejedna osoba coś z niego zaczerpneła, jednakże to raczej kobiece kino i tutaj musi szukać swoich odbiorców.

• julia_joten Dla mnie tłumaczenie negatywnych reakcji brakiem zrozumienia tematu zamyka drogę do wszelkiej konstruktywnej rozmowy.

• quisti Z drugiej strony, zamykanie drogi do dyskusji przy jednoczesnym braku wyrozumiałości i dobrej woli, również uniemożliwia jakąkolwiek wymianę poglądów.