PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93761}

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą

So weit die Füße tragen
7,8 74 963
oceny
7,8 10 1 74963
7,3 3
oceny krytyków
Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą
powrót do forum filmu Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą

Jedna wielka klapa

ocenił(a) film na 1

Jak w tytule. Historia bardzo nieciekawie przedstawiona. Jakby film trwał godzinę mniej to może byłby strawny, ale tak to musiałem go sobie dzielić na 2 części po godzinie z hakiem, bo bym nie usiedział przy nim. Poza tym to jakoś nie wzrusza mnie postawienie Niemca jako wielkiego poszkodowanego. Tylko Niemcy mogli nakręcić coś takiego. Początek filmu... Wyjazd na wojnę... Nagle urwanie się historii (bo tutaj się działy rzeczy o których Niemcy wolą nie mówić) no i nagle wielka niesprawiedliwość wobec żołnierzy Niemieckich. Szkoda czasu na ten film (tym bardziej, że nie trawa on krótko). Nie polecam

miras88

zgadzam się. Tym bardziej, że my Polacy, byliśmy dla Niemców, razem z Żydami, gorszą rasą. Wogóle mi ich nie było szkoda. No i wiadomo, że to Niemcy mogli tylko nakręcić obraz jeńców niemieckich w takim świetle.

ocenił(a) film na 10
Shaman_King

o dżizys..widze kolejny "niemiecki" komplex ;) jezus dajcie juz spokoj z ta wojna i gorsza rasa bo naprawde po waszej gaadce teraz mozna tak sadzic..
czasy wojny minely, a film nie am nic do tego !!!
jest genialny ;)

ocenił(a) film na 9
Shaman_King

To Shaman King, zadam Ci pytanie: co Tobie konkretnie Niemcy zrobili? A prawda jest taka, że obozy niemieckie były niczym w porównaniu z rosyjskimi Łagrami.

i PS. Nie oceniaj filmu negatywnie tylko dlatego, że słabo znasz historę (bo mi tak wydaje czytając Twój post).

ocenił(a) film na 1
Masta_NasS

Słuchaj Marta...jak człowiek trafił do łagru to jeszcze mógł liczyć na to,że kiedyś wyjdzie stamtąd żywy.A jak trafił do niemieckigo obozu to człowiek mógł liczyć tylko na cud,bo raczej się stamtąd nie wychodziło.Także zastanów się zanim coś napiszesz.

ocenił(a) film na 9
jazdzus89

Po pierwsze to Masta, nie Marta, a po drugie to zobacz sobie, dane liczbowe ludzi zabitych w niemieckich a w rosyjskich obozach. Niewiele się różnią. I zadam Ci pytanie, TEORETYCZNIE jeśli byłbyś w obozie, to wolałbyś umrzeć od razu, czy z przepracowania i wycięczenia jak w rosyjskich łagrach? Poza tym mój wój trafił do Oświęcimia i gdy skończył się jego wyrok (po 4 latach) to normalnie wyszedł i był wolnym człowiekiem, więc nie mówmy, ze były to tylko OBOZY ŚMIERCI.

Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
miras88

Zgadzam, że Hitlerowcy byli zdegenerowanymi, pozbawionymi uczuć sukinsynami. Nie możesz jednak dać wszystkich Niemców do jednego wora. Gestapowca czy SS-mana nie możesz porównywać do zwykłego żołnierza, który walczył na froncie. Mieszkam na Śląsku i znam ludzi, którzy podczas wojny służyli w niemieckim wojsku. Ojciec mojego znajomego wiedział, że jeśli dotknie głową ustawionej tyczki pójdzie do SS ( chodziło o wzrost). Opowiadał, że gdy przyszła jego kolej to sam w sobie tak się skurczył i jakimś cudem nie dotknął, wzięli go więc do marynarki. A co powiesz o Niemcu, który uratował Szpilmana ("Pianista") - jest to autentyczna postać. Moja babcia, która mieszkała podczas wojny na wsi, również mi opowiadała o Niemcu, który nie pozwolił rozstrzelać całej rodziny za to, że ukryli mięso i wykłócił się o życie 8 osób ze swoim starszym stopniem kolegą. A wiesz kto tą rodzinę podkablował? - Polak! Zwykła kanalia, kapuś i volksdeutch. Ja traktuję ludzi jako jednostki nie generalizuję, że wszyscy Niemcy to faszyści, Muzułmanie to terroryści a Cyganie nieroby. Niemcy wykazali się podczas wojny niezwykłym okrucieństwem, ale nie należy zapominać też o tych, którzy zginęli z rąk swoich rodaków, tylko dlatego, że nie chcieli wykonać rozkazu np. zabicia dziecka. Takich przypadków też było sporo lecz rzadko, kto o tym mówi. Film moim zdaniem bardzo ciekawy i godny obejrzenia.Pozdrawiam

nic dodać nic ująć.Pozdrawiam :) _@"_@"_@"

ocenił(a) film na 1

Tylko, mi w filmie nie przeszkadza to, ze film przedstawia Niemców tak, a nie inaczej i dlatego go dyskryminuję, ale sam fakt, ze historia cholernie nieciekawie przedstawiona.

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się z Asią.K .

Też zgadzam się z Tobą! Jestem z tego samego zdania. A film to jest naprawdę godny obejrzenia.

ocenił(a) film na 8
miras88

Nie wszyscy niemcy byli hitlerowcami. Co najmniej połowa oficerów walczących na froncie nie miała pojęcia co się dzieje w "obozach pracy" rozmieszczonych na terenie Polski.

ocenił(a) film na 10
RFabianski

brawo :) w koncu jakas trafiona wypowiedz ;) widac,ze Twoja wiedza historyczna siega dalej niz wlasnego czubku nosa :) pozdrowienia dla znajacych i interesujacych sie historia;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones