PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93761}

Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą

So weit die Füße tragen
7,8 74 963
oceny
7,8 10 1 74963
7,3 3
oceny krytyków
Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą
powrót do forum filmu Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą

Witam, jeżeli znacie równie dobre filmy co ten to podajcie tytuły.

p.s
oglądałem dawno temu film który słabo pamiętam:
działo się to bodajże w Rosji podczas jakiejś olimpiady kiedy to reporter sportowy (chyba) z USA został niesłusznie skazany na obóz pracy w Syberii, udało mu się z 2 innymi skazanymi uciec w pociągu towarowym, w drodze ucieczki jeden z uciekinierów zmarł i został zjedzony przez pozostałych dwóch, główny bohater wrócił do domu...

może ktoś zna tytuł, było by super nie wiem też czy dobrze to wam przytoczyłem bo mało z tego filmu pamiętam, pozdrawiam

franas00

Wiem o jaki film Ci chodzi, bo też go oglądałam i bardzo mi się podobał, ale niestety też nie pamiętam tytułu, a chciałabym go znać, więc jak ktoś coś kojarzy to byłabym wdzięczna za podpowiedź.
Dodam jeszcze co nieco do fabuły: gdy byli w tych łagrach non stop pracowali m.in. przy wycince drzew... i pewnego razu tak dla rozrywki przyjechał do nich magik i pokazał im sztuczkę ze znikającą gąbkową piłeczką w pudełku (była tam zrobiona podwójna ścianka i po jej przesunięciu piłka raz znikała a raz się pojawiała) niby nic takiego, ale to właśnie głównemu bohaterowi podsunęło pomysł, jak można by się wydostać. Zbudowali drewnianą ścianę i umieścili ją w wagonie pociągu, a następnie weszli pomiędzy, tak aby sprawdzający myślał że wagon jest pusty... udało im się uciec, a następnie szli, szli, szli....

abriar

Czytając komentarze teraz już wiem, że filmem o który mi chodziło jest najprawdopodobniej "Gułag" (dramat USA 1985r. reż. Roger Young). Tak więc mogę już sama sobie odpowiedzieć na pytanie ;) natomiast Ty franas00 musisz dopasować jeden z tych dwóch tytułów.

franas00

Półmgła :reżyseria: Artem Antonov
scenariusz: Viktor Smirnov, Igor Bolgarin
premiera: 23 lutego 2006 (Świat) 2006-02-23
produkcja: Niemcy, Rosja
gatunek: Dramat, Wojenny - Fascynujący i dość nietypowy film wojenny. Sam fakt, że przy jego produkcji współpracowały ekipy niemiecka z rosyjską, jest interesujący, zważywszy na koleje wojenne, kiedy to Niemcy ponieśli na froncie rosyjskim druzgocącą klęskę, a jak wiadomo, do dziś tlą się zadawnione urazy pomiędzy nacjami. Jest to obraz jednak nie tylko z tego względu interesujący. Na oklaski zasługuje bardzo ciekawy scenariusz. Losy jeńców niemieckich, którzy trafili pomiędzy rosyjską ludność, przedstawiono obiektywnie i
...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones