PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124382}
6,6 95 833
oceny
6,6 10 1 95833
5,3 13
ocen krytyków
John Carter
powrót do forum filmu John Carter

Witam,

Recenzja filmwebu jest dobra i polecam jej przeczytanie wszystkim tym, którzy krzyczą, że a) film jest kiczowaty i naiwny b) jest ściemą z Gwiezdnych Wojen czy innych takich.

"Księżniczkę z Marsa", na podstawie której to książki film jest nakręcony, Burroughs napisał w 1917 roku! Jego wizja Marsa opiera się jeszcze na słynnych kanałach Schiaparelli'ego, które później okazały się złudzeniem optycznym.

Jeden z absolutnych klasyków SF!

adamset

Dokładnie :) film jest fajny, taki familijny

adamset

Filmu jeszcze nie widziałem, ale po przeczytaniu opisu od razu przyszło mi na myśl opowiadanie "Almurik" R. E. Howarda. Też mamy bohatera przeniesionego na inną planetę (choć w trochę innych okolicznościach), wplątującego się w sprawy miejscowych. Motyw ciekawy, pewnie obejrzę...

ocenił(a) film na 8
adamset

Czytałem (chociaż dawno temu, chyba z 20 lat) i muszę przyznać, że film oddaje "ducha" książki. Dobrze utrzymuje klimat właśnie takiej powieści fantastyczno-przygodowej z początku XX wieku. Dlatego zasługuje na 8

ocenił(a) film na 2
adamset

Ale tu oceniają film, nie książkę. Od tego jest ekipa filmowa by zrobić z tej historii dobry film. I to film jest oceniany.

ocenił(a) film na 8
adamset

Film dużo różni się od książki. I zastanawia mnie czy trafnym stwierdzeniem jest, iż film oddaje ducha książki. Według mnie nie, ponieważ nie jest to wierna adaptacja książki, która po przeczytaniu wywarła na mnie pozytywne wrażenie, i długo pozostała w pamięci. Aczkolwiek film według mojej opinii należy do dobrych, i jest wart obejrzenia. Sądzę, że na pewno spodoba się miłośnikom science fiction.

ocenił(a) film na 9
adamset

No nie wiem starsza wersja chociaż przez wszystkich uznana za kicz nad kiczami podobała mi się bardziej

ocenił(a) film na 9
adamset

dla mnie film jest rewelacyjny choć można odczuć iż niektóre rzeczy już gdzieś na pewno widzieliśmy : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones