PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648849}

Kamerdyner

The Butler
7,5 99 597
ocen
7,5 10 1 99597
5,8 18
ocen krytyków
Kamerdyner
powrót do forum filmu Kamerdyner

To zastanawiam się czego się czego wy się ludzie spodziewaliście po filmie historycznym opartym na biografii? Wybuchów? One-linerów? A może przekleństw i scen seksu? Spodziewaliście się że kamerdyner będzie maczo w graniaku który mówi prezydentom co mają robić? Jeśli komuś nie odpowiada historia walki o wolność opowiedziana przez kamerdynera to po co wybiera się do kina? Uczyć w szkole nie czytają? Jak idziecie na film fantasy to też narzekacie że nie realistyczny?

Film jest świetny. Ale dla ludzi którzy się tym interesują. Rodzice moich znajomych mieszkają w Stanach i żyli tam za tamtych czasów. Są czarnoskórzy. Byli częścią tamtej historii i doświadczali takich uczuć. Krew mnie zalewa jak czytam że jakiś bachor pisze że to jest nudne. A jakie me być? Wesołe?

mrtmv1849

'Wesołe' to jest antonim 'nudnego'. Antonimem "nudnego" jest "ciekawy" i tego oczekuję od filmu. Nieważne, czy jest smutny, depresyjny, czy śmieszny, ale powinien być ciekawy. A ten jest nudny.
Czy spodziewałem się wybuchów? Nie jestem aż tak durny. Ale spodziewałem się, że film ukazujący kilkadziesiąt lat z historii USA, i to dosłownie od kuchni, będzie ciekawy. Zamiast tego mam powierzchowny opis tego, co mogłem w godzinę wyczytać na Wikipedii. Poza tym niepotrzebnie ingerowali w biografię głównego bohatera.
Film tak samo do bólu konwencjonalny i schematyczny, jak "Służące".

mrtmv1849

No i sama koncepcja filmu nie dawała reżyserowi za dużo pola do popisu. Jak w ponad dwie godziny opowiedzieć o ośmiu prezydentach USA? Ile to daje na jednego, nieco ponad kwadrans? I wliczając w to napisy końcowe i dzieciństwo Cecila. Dlatego wszystko wyszło tak powierzchownie, bo dostaliśmy to, co można wyczytać w dowolnej encyklopedii. Filmy są ciekawe, jeśli skupiają się na czymś konkretnym. Dlatego wolałbym obejrzeć po jednym filmie o każdym z tych prezydentów z osobna, niż patrzeć na ten miks.

ocenił(a) film na 8
mrtmv1849

Popieram :) Płaszczaki gotowani w 3 de oczekują super akcji,ci od ęą Bergmana...a to historia w pigułce sprawnie zrobiona i dobrze zagrana.Dobry film i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones