PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1117}
7,8 38 768
ocen
7,8 10 1 38768
8,3 27
ocen krytyków
Kanał
powrót do forum filmu Kanał

No właśnie, albo ja jestem za ciemny albo po prostu nie dorosłem do tego filmu bo kilku spraw nie rozumiem. Mam kilka pytań
1. Czy stokrotka i Korab zginęli przy tej kracie??
2. Czy Kula się uratował??
3. Czy Zadra zginą w kanale??

Proszę o odpowiedzi

golol

"Przypatrzcie się im uważnie. To są ostatnie godziny ich życia."

ckdexterhaven

No tak, ale tam nie było wtedy Stokrotki gdy gadał ten narrator

golol

no rzeczywiście, sprawdzę jak to było w opowiadaniu Stawińskiego;
ale przyznać musisz, że cały film dąży jednoznacznie do śmierci wszystkich bohaterów; to jest jedyne logiczne rozwiązanie akcji; oni wszyscy są skazani na śmierć, tak samo jak powstanie skazane było na klęskę

ckdexterhaven

Zapewne masz racjię. Jeszcze jedno mnie dziwi, jak zginą Kula?? Przecież wyszedł z Kanału, czyżby zabił go Zadra

golol

A nie widziałeś jak Zadra wpakował w niego tak koło pięciu kulek?

ckdexterhaven

Ach, myślałem, że to mu w nogi strzelał. Przeczytałem książke pana Stankiewicza i już wszystko wiem. Polecam

ocenił(a) film na 6
golol

Ja uważam że na zatarasowane drutem i granatami wyjście był sposób. Wystarczyło rzucić granat albo strzelić w wiszące jak bombki granaty a te oczyściły by teren poprzez detonacje. Troszkę mało inteligentne było sięganie po nie ręką. Chyba że Wajda chciał pokazać ze AKowcy byli mało bystrzy.

ocenił(a) film na 8
Alan83

Sugerujesz że Wajda który nakręcił później min.wielką śmierć AK-owca na śmietniku w "Piopiele i Diamencie" i nakręcił jeszcze szmirę pdt. "Pierścionek z Orłem w koronie" chciał AJ ukazać negatywnym świtele. Eeeeee, niemożliwe:D

tc1987

dzięki za spoiler

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Jaki spoiler. Nie powiedział który AK-wiec a jest ich z pół tuzina w filmie.

Ale spoko, polecam się na przyszłość :).

Alan83

Znalazł się saper za dychę-.-. Nawet jakby strzelili to odłamki granatów rozmazałyby ich po ścianach.

ocenił(a) film na 6
Walka_dalej_trwa

Przyjrzyj się scenie. Można było spokojnie oddać strzał ukrywając się za "rogiem"

ocenił(a) film na 10
Alan83

Poza tym strzał w granat nie równa się jego wybuchowi. W końcu spłonka jest zapalająca, trotyl nie wybucha po wbiciu w niego kamyka, kuli czy igły.

ocenił(a) film na 6
peezel

Czyli jeszcze lepiej bo granaty rozsypałyby się w drobny mak nie wybuchając.

ocenił(a) film na 10
Alan83

Nie rozpadłyby się, tylko zyskałyby dziurę. Poza tym nie masz pewności, że granat po trafieniu nie wyrwie ci zawleczki. Więc i tak dupa blada.

ocenił(a) film na 10
Alan83

Pocisk ołowiany z płaszczem stalowym typu Parabellum 9 mm wystrzelony z pistoletu maszynowego nawet nie uszkodziłby stalowej kraty. Chodzi mi o koniec filmu. A co do wybuchu w tak zamkniętym pomieszczeniu to ja byłem wiele razy świadkiem wybuchu pod ziemią (w kopalni). Wiesz; jeszcze kilkadziesiąt metrów i za zakrętem wszystko co świeci to gaśnie, a ubranie ma się po drugiej stronie ciała. I w kopalni nie było szamba do pasa. Gdyby spowodowali wybuch granatów w studzience to prawdopodobnie by tego nie przeżyli. A gdyby nawet to już by tam nie przeszli bo na wierzchu byli Niemcy z nowymi granatami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones