Kapitan

Der Hauptmann

2017 1 godz. 58 min.
7,4 2 487
ocen społeczności
7,4 10 1 2487
4 430
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
powrót do forum filmu Kapitan
  • Pyrogenus ocenił(a) ten film na: 8

Sceny, gdy kapitan Herold ze swoją świtą najpierw jedzie tym wozem z II W.Ś. we współczesnym mieście, między dzisiejszymi samochodami, a później legitymują przechodniów, robią im kipisz, kradną smartfony, okulary słoneczne, czy ciuchy wg mnie rewelacyjne.
    Tak sobie myślę, czy to nie jest nawiązanie do obecnej sytuacji z "uchodźcami". Ci przybysze z Bliskiego Wschodu, czy krajów Afryki Północnej za nic mają niemieckie prawo, czują się lepiej niż u siebie, mało tego zastraszyli lokalnych mieszkańców, że wygląda to jak na wspomnianych scenach.
    Do tego włodarze Parlamentu Europejskiego sami dali im tą swobodę i nietykalność, jednocześnie nakładając kagańce na "starą" niemiecką społeczność. Tutaj też przypomina mi się scena, gdy zdemaskowany Herold staje przed sądem, który twierdzi, że "trochę tam nabroił, ale ogólnie to spoko gość".
    A może być jeszcze gorzej, "przybysze" mnożą się na potęgę, ściągają swoich kolejnych braci, kuzynów, wujków itd. Za kilka lat to oni będą większością, pozakładają partie, wprowadzą prawo Szariatu i to oni będą takimi kapitanami Heroldami - szybkie sądy i publiczne wyroki, zresztą już teraz za mówienie PRAWDY o Islamie grożą wysokie kary, bo to przecież "mowa nienawiści"...
    Pozdrawiam.

• sankt1910 ocenił(a) ten film na: 8

Pyrogenus Zmien dilera czlowieku.

sankt1910 Sam sobie zmień. Ja mam dobrego.

• aklekot ocenił(a) ten film na: 8

Pyrogenus He he, założę się, że twórcy mieli dokładnie przeciwne intencje i chcieli przekazać, że współcześni Niemcy nie przeciwstawili by się nazizmowi, nawet w samoobronie :)
    No cóż, zaletą sztuki jest to, że każdy interpretuje ją po swojemu.
    Jak dla mnie te sceny są ilustracją uległości i braku cochones (że się tak seksistowsko wyrażę) Niemców w obliczu agresji w ogóle, a w szczególności "agresji umundurowanej".
    W sumie to ciekaw jestem, jaka byłaby reakcja na taką akcję "patrolu" grupy młodych ludzi, Niemców od bardzo niedawna, pochodzenia bliskowschodniego. Wątpię, żeby filmowcy odważyli się sprawdzić :)

aklekot Mniej więcej o to mi chodziło właśnie, tylko chyba byłem lekko po spożyciu i trudno mi było to ubrać w słowa. Nie pamiętam już kanału, ale ktoś kiedyś komentował sytuację we współczesnych Niemczech i powołując się na jakieś badania/ankiety wyszło, że 90% Niemców po prostu cholernie się boi (mowa o tzw "dawnych Niemcach"), wielu z nich już teraz kupuje mieszkania w Polsce, by w spokoju dożyć swych dni na emeryturze. Wypowiedziałbym się szerzej, ale ostatnio mam trochę kłopotliwych spraw na głowie, pozdro.

• borsuk96 ocenił(a) ten film na: 8

Pyrogenus W Szwecji ponoć z tym jest masakra. Szwedzi uciekają m. in. do Australii

• keluisak ocenił(a) ten film na: 7

borsuk96 Australia przyjmuje tylko imigrantów, którym faktycznie coś zagraża... i mają spokój.

• nietzsche ocenił(a) ten film na: 8

Pyrogenus Sam pomysł na dokrętkę (w trakcie napisów końcowych) rewelacyjny, oczywiście twoje wyssane z dupy paranoidalne wysrywy to raczej temat dla jakiegoś psychiatry. Tak na marginesie, jakbyś sprawdził obsadę, to w tych scenach zagrali właśnie uchodźcy, w tym z Polski xD

• Dzida_86 ocenił(a) ten film na: 6

nietzsche Czemu jesteś takim strasznym prostakiem? Jak zwykle u lewaków-buraków-mięczaków pędy cebuli wrośnięte w klawiatury. Gość doskonale zinterpretował końcówkę i twoje "wyssane z dupy paranoidalne wysrywy" tego zupełnie nie zmienią.

• Pyrogenus Zgadzam sie z Tobą. Jednakże drobny szczegół. Obejrzyj do końca napisy. Jeden z okradanych statystów ma na sobie koszulke T-Shirt - z wymowną grafiką... Tutaj film nabiera sensu. Nic w filmach nie dzieje sie bez przyczyny. To nie byl przypadek.
    I z tą wiedzą przeanalizuj ten film raz jeszcze...