Film

Karate Kid

The Karate Kid
1984
2 godz. 6 min.
6,7 34 643
oceny
6,7 10 1 34643
1 973
chce zobaczyć
6,4 8
ocen krytyków
Mistrz Miyagi przyjmuje nowego ucznia Daniela, który chce się uczyć sztuk walki. Więcej Mniej
Karate Kid zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Daniel (Ralph Macchio) i młoda Ali (Elisabeth Shue) spotykają się przypadkiem i przypadają sobie do gustu. Nie jest tym zachwycony były chłopak dziewczyny, Johnny (William Zabka) doskonały karateka, który bez problemu daje nauczkę Danielowi. Upokorzony decyduje się trenować wschodnie sztuki walki, aby pokonać rywala. Pewnego wieczoruDaniel (Ralph Macchio) i młoda Ali (Elisabeth Shue) spotykają się przypadkiem i przypadają sobie do gustu. Nie jest tym zachwycony były chłopak dziewczyny, Johnny (William Zabka) doskonały karateka, który bez problemu daje nauczkę Danielowi. Upokorzony decyduje się trenować wschodnie sztuki walki, aby pokonać rywala. Pewnego wieczoru ponownie zostaje zaatakowany, tym razem przez kolegów Johnny'ego. Chłopakowi pomaga staruszek, który wyciąga go z tarapatów, a ostatecznie okazuje się mistrzem wschodnich sztuk walki. Od tego momentu Daniel zostaje uczniem pana Miyagi (Pat Morita) i poznaje tajniki karate. 

boxoffice
$91 119 319 na świecie
$91 077 276 w USA
$42 043 poza USA
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Delphi Films / Jerry Weintraub Productions
tytuł oryg.
The Karate Kid
inne tytuły
The Karate Kid Part I Australia
Więcej...
Martin Kove zastąpił Chuck Norrisa, który odrzucił rolę Johna Kreese'a, ponieważ nie chciał, aby trenerzy karate byli ukazani w niekorzystnym świetle.
Debiutująca tym filmem jako aktorka Elizabeth Shue, by w nim wystąpić zaniechała swoje studia na prestiżowym Harvardzie.
Początkowo Pat Morita został odrzucony jako kandydat na pana Miyagi, ponieważ nie dostrzegano w nim komediowych talentów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych