Film

The Karate Kid

1984 2 godz. 6 min.
6,6 30 524
oceny
6,6 10 1 30524
1 681
chce zobaczyć
6,4 7
ocen krytyków
{"rate":6.428571,"count":7}
{"id":"6692","linkUrl":"/film/Karate+Kid-1984-6692","alt":"Karate Kid","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/66/92/6692/7529225.2.jpg"}
Mistrz Miyagi przyjmuje nowego ucznia Daniela, który chce się uczyć sztuk walki.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Daniel (Ralph Macchio) i młoda Ali (Elisabeth Shue) spotykają się przypadkiem i przypadają sobie do gustu. Nie jest tym zachwycony były chłopak dziewczyny, Johnny (William Zabka) doskonały karateka, który bez problemu daje nauczkę Danielowi. Upokorzony decyduje się trenować wschodnie sztuki walki, aby pokonać rywala. Pewnego wieczoruDaniel (Ralph Macchio) i młoda Ali (Elisabeth Shue) spotykają się przypadkiem i przypadają sobie do gustu. Nie jest tym zachwycony były chłopak dziewczyny, Johnny (William Zabka) doskonały karateka, który bez problemu daje nauczkę Danielowi. Upokorzony decyduje się trenować wschodnie sztuki walki, aby pokonać rywala. Pewnego wieczoru ponownie zostaje zaatakowany, tym razem przez kolegów Johnny'ego. Chłopakowi pomaga staruszek, który wyciąga go z tarapatów, a ostatecznie okazuje się mistrzem wschodnich sztuk walki. Od tego momentu Daniel zostaje uczniem pana Miyagi (Pat Morita) i poznaje tajniki karate. 

boxoffice
$91 119 319 na świecie
$91 077 276 w USA
$42 043 poza USA
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Delphi Films / Jerry Weintraub Productions
tytuł oryg.
The Karate Kid
inne tytuły
Karate Kid Polska
The Karate Kid Part I (tytuł telewizyjny) Australia
Więcej...
Martin Kove zastąpił Chuck Norrisa, który odrzucił rolę Johna Kreese'a, ponieważ nie chciał, aby trenerzy karate byli ukazani w niekorzystnym świetle.
Debiutująca tym filmem jako aktorka Elizabeth Shue, by w nim wystąpić zaniechała swoje studia na prestiżowym Harvardzie.
Początkowo Pat Morita został odrzucony jako kandydat na pana Miyagi, ponieważ nie dostrzegano w nim komediowych talentów.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ktoś jeszcze wrócił do tego tytułu po obejrzeniu Cobra Kai?

  Wojtek_Wawa

  Polecam. Zabawnie jest widzieć w czarnym charakterze bardziej złożonego człowieka, a w tym pozytywnym też trochę zła.

 • jak??

  fandisneya ocenił(a) film na 8

  Jakim cudem to piękne dzieło ma ocene niższą niż żałosna kopia z roku 2010?? Czy naprawde ludzie nie potrafią docenić oryginału, przemawia dużo głębszą fabułą i ( według mnie) znacznie lepszym wykonaniem?

 • Kolejny sequel Karate Kida

  a_kwitek ocenił(a) film na 7

  Co sądzicie o zrobieniu sequelu oryginalnego Karate Kida.4 części z LaRusso (Macchio dobrze się trzyma w zyciu nie dałbym mu 5 dych na karku najwyżej 30 parę) .Powiedzmy Daniel prowadziłby szkołę karate i był sensei. Taki powrót po latach cos jak Rocky Balboa. Bo na film z Jadenem Smithem ... więcej

 • Karate Kid

  MumciurMaster ocenił(a) film na 9

  HUHAA! KARATE KID! HUAHUAAA! KA-RA-TE KID! Kultowe, a to 6,5 to pewnie błąd filmwebu.

 • ponadczasowe dzieło

  baraja_2 ocenił(a) film na 9

  Film ma 2 bohaterów, czyniąc go niezwykłym. Starły się tu 2 światy: nastoletnich problemów, z historią doświadczonego życiem starca. Oboje toczą walkę ze złem, które przybiera różne postacie. Mądrości Mistrza Miyagi oraz wspaniała muzyka lat 80-tych, wznosi ten film do klasyki kina. Mimo wszystko ... więcej