PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672274}
6,7 59 169
ocen
6,7 10 1 59169
4,9 12
ocen krytyków
Karbala
powrót do forum filmu Karbala

Może ktoś ma i czyta bądź przeczytał? Warto czy zbyt wojenne dla laika?

burdziejka

ja się przymierzam :) czytałem tylko fragmenty na fanpejdzu filmu i zapowiada sie ciekawie, dobra jest narracja :) ale chyba najpier poczekam do filmu, potem sobie na spokojnie przeczytam.

ocenił(a) film na 8
ArekTomczyk

Tak samo chcę zrobić, nie chcę sobie zaspoilerować filmu. Kusi mnie, bo w radiu podobno Topa czyta fragmenty, ale jednak film w pierwszej kolejności :)

meery_luu

Jestem własnie "po książce". Dobrze napisana, w bardzo przystępny sposób ukazująca o co w tym wszystkim chodzi. Autorzy nie ograniczają się jedynie do opisu bitew czy raczej potyczek, ale zwracają również uwagę na kulturę Arabów, historię powstawania rodów itp. czyli to bez czego nie jesteśmy w ogóle w stanie zrozumieć żadnej ze stron konfliktu. Porównując to do innych publikacji na ten temat, powiem że to troszkę "żołnierska wizja", wyuczona i o sprecyzowanym toku myślenia, ale warto znać ten obraz i od tej strony. Karbala to moim zdaniem nie tyle "największa bitwa Polaków od czasów II wojny światowej" jak to opisano na okładce, ile największe strzelanie do kaczek w turbanach, bo jedynym atutem Arabów w tej potyczce jest ich mnogość. Ale też bez przesady. Kamieniec Podolski to to nie jest. Niemniej warto przeczytać, bo książka nasuwa wiele pytań. Choćby takie - jaki pożytek mamy z wysyłania tam naszych wojsk. Z jednej strony możliwość szkolenia się u boku mocarstwa , z drugiej co po szkoleniu skoro jak sami autorzy to w książce wymieniają tak wielu "misjonarzy" ląduje u świrów, zaczyna tłuc dzieci i zony, albo popełnia samobójstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones