PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 221 989
ocen
6,8 10 1 221989
5,5 32
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Żydowski spisek!

ocenił(a) film na 8

I tak to wygląda, żydowska manipulacja, że taki propolski Katyń ma tak niską ocenę w porównaniu do antypolskiego Pokłosia.

palina28

Katyń jest propolski mimo kilku zakłamań
ale powstaje jeszcze więcej widowisk teatralnych, w których ośmiesza się wartości Polakom najbliższe
a nawet patriotyzm i wiarę w Boga
Pokłosie spowodowało jeszcze większą niechęć do Żydów
a stąd niedaleko potem do antysemityzmu

ocenił(a) film na 8
mariuszhm

Nie zauważyłam, żeby wiara w Boga była dla Polaków jakąś wartością poza dniami wolnymi od pracy i pokazówkami w Wielkanoc.

palina28

droga koleżanko
Wiara dla każdego jest sprawą indywidualną
dla kogoś kto jest silnej Wiary Bóg
będzie zawsze wartością i nierzadko najwyższą

a póki co w Polsce jest najwięcej osób deklarujących wiarę w Boga w całej UE
stąd te nagonki na kościół i wszystko o czym dobrze na pewno wiesz

ocenił(a) film na 8
mariuszhm

Nie jestem twoją koleżanką. Na nagonkę KK sobie zasłużył, wyłudzeniami, życiem w przepychu, ograniczaniem praw kobiet, pedofilią i wieloma innymi zbrodniami. Wiara w Boga to jedno, a KK leży daleko od Boga, a od Chrystusa już tym bardziej.

palina28

napisałem koleżanko bo przecież nie napiszę PRZYJACIÓŁKO -prawda ?
KK tworzą ludzie , tacy jak ty i ja , twoi bliscy i znajomi i moi ....słowo komunia pochodzi wszak od communio=wspólnota
my ludzie wierzący w Boga jesteśmy KK
nie można trochę wierzyć w Boga -mówcie tak tak albo nie nie
o jakich ty zbrodniach mówisz ? to ludzi Kościoła prześladowano tyle lat, mordowano ,czy wiesz ,że nie tylko bł. ks. Popiełuszko był ofiarą w najnowszej naszej historii ?
do kościoła nie chodzi się po to aby pokazać się sąsiadce, bo tak wypada aby zobaczył cię proboszcz
są pojedyńcze przypadki pedofilii ale to nie oznacza ,że KK to pedofile
każdy ksiądz to też człowiek i to jaki jest obciąża nie KK tylko jego sumienie
czy tylko w kościele jest to wszystko o czym piszesz ?
człowiek jest ułomny i łatwo ulega pokusom
a nie każdy ma powołanie do życia zakonnego i w celibacie
prawa kobiet do czego ?
do aborcji pewnie powiesz
a co mówi 5 przykazanie ?

KK człowiek wiary ma obowiązek bronić
nie ma zamykać oczu na zło
ale też nie może widzieć tylko wszędzie to co złe bo dobra jest więcej
życie w przepychu ?
poczytaj sobie o papieżu Franciszku
jaki jest bogaty
ale nie w Gazecie Wyborczej
obejrzyj w TV
ale nie w TVN i podobnych

ocenił(a) film na 8
mariuszhm

Zakaz aborcji jest świeży, bo Ojcowie Kościoła uznawali aborcję do 40 lub 80 dnia ciąży za dopuszczalny. Jakimś cudem aborcja była zakazana do momentu, do którego dawała im nad kobietami władzę, kiedy one zaczęły się jej domagać na życzenie wszystko zmieniono. Do aborcji, antykoncepcji, bycia kapłanami, wszak Jezus chciał by wszyscy za nim podążali. Zachęcają ofiary przemocy do niezgłaszania tego na policję. Obejrzyj sobie "Watykan i przestępstwa seksualne", Watykan kryje pedofilów z innych krajów zamiast ich postawić pod sąd. Ofiary tych zboczeńców są natychmiastowo, ustawowo ekskomunikowane. W Poznaniu klecha pozwolił przy porodzie umrzeć swojemu dziecku, dopiero jak był pewien, że noworodek nie żyje. Nie jestem katoliczką, katolicyzm to zgnilizna moralna, hipokryzja. Każdy klecha ma kochankę, jak się nie nadają do życia w celibacie to niech nie idą do seminarium, jak są ułomni to niech się kastrują pozbawią się źródła grzechu, albo niech zniosą celibat. Jeden Popiełuszko wiosny nie czyni, tak samo inne ofiary, wobec tysięcy ofiar pedofilów, przemocy, zastraszania, wyłudzania pieniędzy i nieruchomości przez tę czarną mafię. Owszem zbrodnie księży obciążają KK, bo oni zamiast ich postawić przed sąd to przenoszą ich w inne miejsce. Franciszek też ma swoje za uszami, ale robi dobry PR, szkoda, że pewnie czarni go za chwilę otrują. Rozejrzyj się jak żyją księża, w jakim zbytku. To, że się ludzie deklarują to jedno, to co robią to co innego. Co mówi przykazanie miłości? Katole mają je gdzieś. Taka miłość do bliźniego, że klechy nie chcieli mi ręki na kolędzie podać, bo czytałam "Tygodnik Powszechny". Mylisz obronę wiary przed narzucaniem swojej chorej doktryny. TVN i Wyborcza też dobrze o Franciszku piszą i mówią, więc nie wiem o co ci chodzi.

palina28

podajesz mnóstwo treści ale żadnych konkretów
jacy Ojcowie Kościoła uznawali aborcję ?
piszesz jak świadkowie Jehowy , cała masa zarzutów nie poparta ani jednym dowodem
jeden beatyfikowany kapłan nie czyni dla ciebie wiosny ale jeden kapłan pedofil jest dla ciebie dobrym argumentem na zbrodnie w kościele
piszesz : ,,W Poznaniu klecha pozwolił przy porodzie umrzeć swojemu dziecku, dopiero jak był pewien, że noworodek nie żyje. ,, przeczytaj to raz jeszcze , bez emocji bo dawno takiej bzdury nie czytałem nawet ,,Fakty i mity,, takich bzdetów nie piszą.
nie jesteś katoliczką czy może raczej przestałaś nią być bo dałaś się omamić tym ,którzy walczą z kosciołem
jeśli nigdy nie byłaś osobą wierzącą -sprawa jest jasna
ale jeśli wiarę w Boga uzależniasz od szatańskiej krytyki wiary katolickiej
to niestety zbładziłaś
mówisz o przykazaniu miłości ?
to się zastanów
jakiego Boga kochasz ?
wymyślonego przez siebie ?

mariuszhm

PS.piszesz w tym poście o żydowskim spisku
a nawet nie wiesz kto teraz siedzi w redakcji Tygodnika Powszechnego ?
i skąd u ciebie ksiadz po kolędzie ?
przecież podobno nie jesteś katoliczką

ocenił(a) film na 8
mariuszhm

Przecież czarni są tacy zabawni.

palina28

a tacy jak ty palinko tacy smutni

palina28

chorągiewka palinkowa
najpierw zaczynasz post i piszesz o manipulacji
a potem przechodzisz na drugą stronę

nadajesz się na polityka bo potrafisz kręcić

ocenił(a) film na 8
mariuszhm

Zaraz kręcisz, zwykłej prowokacji nie rozpoznajesz mariuszku.

palina28

aha
prowokacja
a normalniej nie potrafisz ?

ocenił(a) film na 8
mariuszhm

A ktoś ci każe odpowiadać i antypolsko nie pisać zgodnie z zasadami pisowni polskiej?

palina28

a co takiego jest według paliny28 niezgodne z zasadami pisowni polskiej ?
hę ?

ocenił(a) film na 8
mariuszhm

Zajrzyj do książek sobie, że jestem po pedagogice by uczyć.

palina28

a ja po logice
i uczyli mnie
jak coś się mówi ,że jest żle trzeba to udowodnić
inaczej jest dalej dobrze

mariuszhm

"KK człowiek wiary ma obowiązek bronić
nie ma zamykać oczu na zło"

Brzmi jak katecheza dla dzieci z zerówki.
Pewnie dlatego, że brakuje wyjaśnienia, co ma wspólnego wiara z obecnym KK w tym kraju.


"ale też nie może widzieć tylko wszędzie to co złe bo dobra jest więcej"

To masz wielebny o czym gadać z kolegami po fachu (zwłaszcza tymi z góry), bo to oni najwięcej ględzą o wszechobecnym źle i wmawiają komu się da opętanie. Syndrom ciemności po latarnią.






"życie w przepychu ?
poczytaj sobie o papieżu Franciszku
jaki jest bogaty"

No tak - jak jest wygodnie to najlepiej zasłaniać się Franciszkiem. Po co pamiętać o Rydzyku i innych polskich wyświęconych paniskach, którzy na jego słowa o pokorze i ubóstwie duchownych dostają drgawek i gęsiej skórki...


"ale nie w Gazecie Wyborczej
obejrzyj w TV
ale nie w TVN i podobnych"

A dlaczego nie tam? Bo o "świątobliwych" wolno mówić, lub z nimi rozmawiać tylko na klęczkach?... Patrzcie, jak to się rozpuściło przez wieki...
Jak tacy świątobliwi, to bez trudu powinni udowadniać tym z GW, czy TVN-u swoją wyższość, zamiast uciekać za zdobione odrzwia, albo jąkać się przed kamerą, nie potrafiąc wyjaśnić, dlaczego pedofil - pupil biskupa zamiast za kratki trafił do innej parafii/szkoły... :)))

mariuszhm

"...póki co w Polsce jest najwięcej osób deklarujących wiarę w Boga w całej UE stąd te nagonki na kościół..."
-------------------------------------

Po co ta infantylna manipulacja rodem z ambon i Radia Toruń?

To nie żadna nagonka na kościół, tylko systematycznie wyłażąca na wierzch prawda o jego urzędnikach, którzy w zdemoralizowaniu nierzadko prześcignęli polityków. Było szanować ludzi - jak za komuny, zamiast rzucać się na łupy, polityczne salony i dla zadowolenia frakcji rozmodlonych fanatyków, bez pytania obywateli o zdanie zakładać Polsce na kark watykańskie chomąto, a teraz jeszcze obłudnie histeryzować o "prześladowaniach" i "nagonce". Brzmi to co najmniej idiotycznie w wyznaniowym państwie z systemową katechizacją, z biskupami szantażującymi parlamentarzystów, w państwie przez 20 lat łupionym przez Komisję Majątkową, które dodatkowo wciąż dopłaca potężne pieniądze z budżetu do nieopodatkowanego złotego interesu tzw. "sług bożych".

Kościół niewiele już ma wspólnego z Bogiem, to taka partia polityczna, wyjątkowo perfidna, bo charakteryzująca się nastawieniem na wieczne żądania i zyski (dla siebie - bo dla innych ma tylko zakazy), ale bez ponoszenia odpowiedzialności za cokolwiek.
Trzeba być ślepym i głuchym, albo głupim, by nie widzieć dwoistości jego zachowania.

jan_niezbedny0

a co ty człowieku masz wspólnego z kościołem ?
gdybyś był człowiekiem prawdziwej Wiary
wiedziałbyś ,że kościół założony przez Jezusa Chrystusa tworzą ludzie
że do kościoła nie chodzi się po to aby się pokazać ale by spotkać się z Bogiem
nie atakowałbyś kapłanów bo są to osoby konsekrowane tylko modliłbyś byś się za nich
a zwłaszcza za tych ,którzy tej modlitwy potrzebują
wiedziałbyś ,że każdy odpowie za swe słowa i czyny
i to każdy z osobna
i ty i ja i ojciec Rydzyk
gdybyś był człowiekiem dużej wiary
nie nazywałbyś kościoła partią polityczną
gdybyś był
ale nie jesteś
nawet małej wiareczki
bo łatwiej tobie pluć niczym poseł Palikot
niż uwierzyć
że kościół będzie tylko taki jaki my zbudujemy
tylko ty wolisz go burzyć
i walczysz przez to z samym Bogiem
o sancta simplicitas
nikt nigdy z Bogiem nie wygra
nawet ty
zostań z Bogiem nieszczęsny człowieku
janie niezbędny0

mariuszhm

No, czyli standard. Zero chęci udzielenia sensownej odpowiedzi, miast argumentów - bełkotliwe osobiste wycieczki.

Nadajesz się "dobrodzieju" do tej partii pyszałków, nadstawiaczy tacki i lewusów wmawiających ludziom, że gwałty na dzieciach to z "nadwrażliwości", a winne są... dzieci i ich rodzice.



Aha, a modlić się i chodzić do kościoła ile się chce nikt w tym kraju nie zabraniał i nie zabrania.
Skorzystaj z soli trzeźwiących, albo okładów z lodu, to może to do ciebie dotrze


jan_niezbedny0

no to módl się i chodż do kościoła
czy
wierzysz bardziej mediom , które coraz mniej są polskie niż Bogu ?
ufasz tym co piszą lewackie i liberalne gazety i pisemka niż Bogu ?

nie przeczyłem i nie przeczę ,że są księża , którzy minęli się z powołaniem
ale NIGDY z powodu jakiegoś biskupa czy księdza ,który komuś się nie podobał
nie wyrzekłem się WIARY
i nie wyrzeknę się
zrozum człowieku to wreszcie :
Kościół to także ty o ile nie masz ekskomuniki
a do kościoła nie chodzi się z obowiązku bo to chrześcijański przywilej

módl się i chodż do kościoła i przestań blużnić jak faryzeusz w świątyni

ocenił(a) film na 8
mariuszhm

Piękne słowa Panie mariuszuhm! Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) film na 4
palina28

Wydaje mi sie że wiekszość ludzi ocenia sam film, a nie jakieś polityczne przesłania.Czytając Twojego posta utwierdziłem sie w przekonaniu że antysemityzm jest nadal bardzo silny w naszym kraju. Prawdobodobnie kilkadziesiąt lat temu był jeszcze silniejszy. Niezależnie od rasy pochodzenia wieku itd wszedzie znajdą sie ludzie okrutni. Nawet wsród polaków katolików.

ocenił(a) film na 8
zwolini

Niestety to prawda, ludzie usprawiedliwiają swoje niepowodzenia wyimaginowanymi spiskami. Jesteśmy 50 lat za cywilizowanym światem. Nie mamy za grosz historycznego samokrytycyzmu.

zwolini

zwolini
a antypolonizmu w naszym biednym kraju nie widzisz ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones