PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 222 073
oceny
6,8 10 1 222073
5,5 33
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Dodatkowo pół gwiazdki za to właśnie pozytywne zaskoczenie i pół za podjęcie tego tematu. Może to zabrzmi banalnie - to ważny film, ale wbrew temu, co słyszałam nie dłuży się nawet przez minutę. Znakomite kreacje aktorskie(nie wszystkie, ale większość), znakomicie zbudowane napięcie, scena finałowa-majstersztyk reżyserski! Absolutnie konieczne do zobaczenia. Nie jest to może film na Oscara, ale pojawił się błysk, który Wajda straciła w pewnym momencie,moim zdaniem. Z resztą Stenka i Chyra grają tak dobrze, że nawet jakby film był słabszy jako całość, to by go wyciągnęli. Ale nie musieli na szczęście. Polecam, ale szykujcie się na mocne, trudne kino.

ocenił(a) film na 7
nimnen

Mnie ten film uzmysłowił, że wydarzenia historyczne miały swoje realne tu i teraz - często przerażająco tragiczne. Dla mnie kluczowym momentem filmu jest przejście z teraźniejszości do przeszłości poprzez kartki kalendarza - dziennika.
Film ten oglądnąłem w całości co najmniej dzesięciokrotnie i za każdym razem ostatnie sceny robią na mnie ogromne wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones