PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 222 073
oceny
6,8 10 1 222073
5,5 33
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Warto go obejrzeć,fakt.Jest ciekawą pozycją zwłaszcza dla osób lubiących Historię Polski.Ja jako osoba lubiąca Historię Polski mam jednak kilka pytań odnośnie tego filmu,zarówno chodzi mi o sceny jak też fakty historyczne.II Wojna Światowa jest tematem ogromnym i mam wiele pytań z tym związanych.Nie rozumiem dlaczego w filmie,mówię teraz o scenie w której młody chłopak musi poprawiać (w sumie chodziło oto aby tej informacji w ogóle nie było w jego teczce) w swoich dokumentach które złożył przecież w !!! polskiej!!! szkole informację,że jego tata został zamordowany w Katyniu!! ??? Dlaczego? Zrozumiałbym gdyby przyjmował się do szkoły w której uczą Sowieci.To ok.Ale przecież rozmawiał z polskimi nauczycielami,dlaczego oni kazali mu usunąć tą informację.Inny przykład : polscy żołnierze przesłuchują kobietę która została wcześniej przepędzona z kościoła przez księdza który nie zgodził się na umieszczenie tablicy z napisem o miejscu śmierci swojego brata w Katyniu,próbując zarzucić jej,że kłamie mówiąc o tym iż mordu polskich oficerów dokonali nie Sowieci tylko niemcy!!! I kilka innych przykładów,bardzo podobnych do w/w. Dlaczego Polacy w trakcie trwania wojny i po jej zakończeniu zamiast bronić pamięci polskich ofiar w Katyniu robią wszystko,żeby nie pokazać jaka była prawda!?Puszczali fałszywe filmy,nie dopuszczali aby ludzie na ulicach mówili o prawdzie tylko bronili tego co zażyczyli sobie sowieci czyli wszystkiego co z prawdą nie ma nic a nic wspólnego!!! :( Nie mam pojęcia dlaczego tak było,jest to dla mnie ciężki temat którego nie rozumiem a chciałbym,żeby ktoś z was mi go może wyjaśnił:] Będę wdzięczny :] :] :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones