PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531727}

Kawiarenka

Café
5,7 2 391
ocen
5,7 10 1 2391
Kawiarenka
powrót do forum filmu Kawiarenka

Nieporozumienie

ocenił(a) film na 1

1/10 to idealna ocena tego filmu. Kompletne nieporozumienie. Może i z początku wprowadza w jakieś ciekawe historie "zwykłych" ludzi, ale końcówka filmu jest kompletnie beznadziejna. "Jestem sobie 11-letnią dziewczynką bogiem. Daję Ci wolną wolę, ale i tak wiem co zrobisz, bo wiem wszystko. Ja ustalam reguły, ale nie mogę ich zmieniać. Ojejku wykazałeś wolę do poświęcenia, wskrześmy wszystkich zabitych w bójkach ulicznych i pozwólmy handlarzowi narkotyków wychować swoje dziecko w tym pięknym, pełnym dobra świecie". Kompletnie beznadziejna katolicka bzdura.

ocenił(a) film na 4
Yaerius

Mi się wydaje, że to wszystko było jeszcze większym oszustwem, bo tak naprawdę cała fabuła to książka, którą napisał pisarz przyglądając się klientom kawiarni. Poza tym wątek pary z kina byłby bez sensu, gdyby tylko o dziewczynkę chodziło. A akurat poprzez to zdarzenie zwraca się uwagę na pisarza-obserwatora. I końcowa scena również wskazuje na to, że on, nie dziewczynka, wykreowali ten świat.

Yaerius

A gdzie tu widzisz katolickość miłośniku szmir pt Incepcja i Hobbit?!?

ocenił(a) film na 8
Pretender_2

Poświęcenie jednej osoby, które jest ratunkiem dla reszty, jeśli nie jest celowym nawiązaniem do katolicyzmu, w co nie chce mi się wierzyć, może być łatwo zinterpretowane w ten sposób ;)

ocenił(a) film na 6
Pretender_2

He, he, he. Pytanie od razu podszyte atakiem i obrażaniem.... piękny przejaw katolickiego wychowania.
A co w filmie nawiązuje do katolicyzmu? Ano wszystko. Cała główna fabuła. Personifikacja Boga w ciele dziewczynki. Nieudolna próba wyjaśnienia teodycei (jestem Bogiem, ale nie wolno mi interweniować) etc. Nawet pada cytat "stworzyłam Cię na swoje podobieństwo" etc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones