PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450158}

Kaznodzieja

Predikanten
5,8 635
ocen
5,8 10 1 635

Kaznodzieja
powrót do forum filmu Kaznodzieja

tytuł

ocenił(a) film na 4

tytuł tego filmu to jakiś niesmaczny żart...

ZimnyJakLod

film jest na podstawie książki, która ma właśnie taki tytuł, wiec można mieć pretensje tylko do autorki :)

ocenił(a) film na 4
naiko

no tak wiem, w sumie co tu się dziwić jak napisała to kobieta... ;)

ZimnyJakLod

dość szowinistyczny argument :) a tak swoją drogą to gdzie widziałeś film? ja tylko książkę czytałam i w sumie ciekawa jestem jak to przełożyli na ekran, ale nie mogę go znaleźć nigdzie na necie

ocenił(a) film na 4
naiko

leciał w niedziele na Ale Kino, cała jej "trylogia" ma niby lecieć, teraz "Kamieniarz" :| a w kolejną niedzielę "Ofiara losu", ten ostatni chyba będzie najciekawszy ;) jakbyś co to powtórka "Kaznodzieji" leci 22 października, sobota, godz. 14:15

ZimnyJakLod

o super dzięki, to sobie zobaczę. tylko czemu jest tylko kaznodzieja, kamieniarz i ofiara losu? nie nakręcili w ogóle księżniczki z lodu, która była pierwszą książką? zaczęli robić filmy dopiero od drugiej części?

ocenił(a) film na 4
naiko

nie czytałem jej książek ale z tego co widzę w "filmach powiązanych" to nakręcili ją (księżniczkę) w 2007r., natomiast jeśli chodzi o Ale Kino to nie mam pojęcia ;)

ZimnyJakLod

poszukam na necie, może znajdę gdzieś tą pierwszą część. A książki zdecydowania polecam, bo na pewno są lepsze od filmów :)

naiko

Podejrzewam że już znalazłaś, bo kilka mieisęcy minęło, ale na wszelki wypadek: http://www.filmweb.pl/film/Isprinsessan-2007-439523 (lekka zmyła, bo ten jeden tytuł na filmwebie jest podany w oryginale). Sam jestem ciekawy jak to przenieśli na ekran, faktycznie na ale kino kiedyś leciała jedna część, bodajże "Ofiara losu", ale raz że mnie nie wciąnęło (bo jak to bywa, człowiek sobie onaczej wyobraża bohaterów niż są pokazani w filmie), dwa, że nie chciałem psuć sobie książki którą kiedyś pewnie przeczytam.

ocenił(a) film na 7
ZimnyJakLod

Gdybyś czytał książkę, to wiedziałbyś dlaczego "Kaznodzieja".

ocenił(a) film na 4
Magisk

a to myślisz, że z filmu nie dało się tego wywnioskować?

ZimnyJakLod

moze cos na temat filmu...warto obejrzec?

ocenił(a) film na 4
olasza

jeśli lubisz kryminały w których zanim zobaczysz film wiesz kto będzie mordercą to tak

olasza

mi udało się w końcu trafić na film jak leciał w tv i wytrzymałam jakieś 10 min. w moich odczuciach był on podobny do jakiejs argentyńskiej telenoweli pod względem sposobu nagrania i występowania aktorów. Jako że książki podobały mi się bardzo to nie jest to na pewno wina fabuły. ja bym nie poleciła, ale z racji tego że widziałam tylko nie 10 min nie będę wystawiać oceny, żeby nie było że komentuję coś czego nie obejrzałam w całości :)

ocenił(a) film na 7
ZimnyJakLod

Ja nie mam z tym problemu...jednak czytając książkę, tytuł nabiera większego znaczenia. Podobnie z innymi książkami autorki.

użytkownik usunięty
Magisk

Film zekranizowany w 100% na podstawie książki. Polecam tym co czytali książkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones