PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34649}

Kickboxer 4

Kickboxer 4: The Aggressor
5,2 2 230
ocen
5,2 10 1 2230
Kickboxer 4
powrót do forum filmu Kickboxer 4

Uwielbiam dobre kino kopane, ten film jest naprawdę niezły, lecz wyżej niż 6/10 nie mogę dać...oglądałem już dwa razy w tym roku na TV4 i miałem okazję uważnie się przyjrzeć jak bardzo twórcy zrzynali z prawdziwego klasyku jakim jest "Wejście smoka", przykłady? proszę bardzo:

- i tu i tu mamy prywatną wyspę należącą do wojownika powiązanego z półświatkiem, który organizuje cyklicznie mordercze turnieje walk
- zarówno Bruce Lee jak i Sasha Mitchell przybywają na turniej na zlecenie agencji rządowej, aby wziąć udział w turnieju i rozpracować złoczyńcę
- oprócz misji rządowej mają swoje osobiste powody (Bruce Lee mści się m.in. za śmierć siostry, Sasha Mitchell chce uwolnić swoją żonę)
- podobieństwo scen jak choćby nocna infiltracja posiadłości złoczyńcy no i w konsekwencji złapanie przez strażników

Tego jest więcej ale to już zostawiam innym widzom...film ku mojemu zaskoczeniu spodobał mi się, lecz naprawdę te podobieństwa rażą w oczy, a i jakościowo lepiej było w filmie z Brucem Lee...aktor, który zastąpił Michaela Qissi w roli Tonga Po jest znacznie gorszy, za to sceny erotyczne i panie biorące w nich udział mniam :) Sasha Mitchell nie jest złym aktorem, ale nie powala...

użytkownik usunięty
assassin47

A mi film przypominał pierwszą część Mortal Kombat ;)

- "i tu i tu mamy prywatną wyspę należącą do wojownika powiązanego z półświatkiem, który organizuje cyklicznie mordercze turnieje walk" - Shang Tsung chociaż nie do końca
- w MK na turniej przybywa Sonya Blade, jednak tak naprawdę miała nie wsiadać na odpływający statek
- "oprócz misji rządowej mają swoje osobiste powody" - znowu Sonya ścigająca Kano
- "podobieństwo scen jak choćby nocna infiltracja posiadłości złoczyńcy no i w konsekwencji złapanie przez strażników" - również się pojawiło (Liu Kang, Sonya i Johnny Cage)

ocenił(a) film na 6

to prawda chociaż Kickboxer jest odrobinkę starszy od filmowego Mortala (a młodszy od pierwszej gry z uniwersum), nie zmienia to jednak faktu, że protoplastą tych motywów jest Wejście Smoka, chyba że przed jego premierą istniały filmy z podobnymi kliszami :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones