Film

The Client

1994 1 godz. 59 min.
7,2 20 245
ocen
7,2 10 1 20245
5 899
chce zobaczyć
{"id":"1227","linkUrl":"/film/Klient-1994-1227","alt":"Klient","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/12/27/1227/7529800.2.jpg"}
Młody chłopak jest świadkiem samobójstwa prawnika, który przed śmiercią ujawnia mu miejsce, gdzie jego klient zakopał zwłoki swojej ofiary.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
BAFTA Najlepsza aktorka pierwszoplanowa w roku 1995 dla Susan Sarandon
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Młody chłopiec, Mark Sway (Brad Renfro), jest świadkiem samobójstwa wpływowego prawnika z Luizjany (David Speck), którego klientem był mafioso Barry "Brzytwa" Modano (Anthony LaPaglia). Zanim Jerome popełnia samobójstwo, mówi Markowi, gdzie znajduje się ciało zamordowanego senatora Boyda Boyetta. Zarówno mafia, jak i FBI bardzo szybko orientują się, że Mark wie więcej, niż mówi.

boxoffice
$117 615 211 na świecie
$92 115 211 w USA
$25 500 000 poza USA
budżet
$45 000 000
na podstawie
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Alcor Films (współudział) / Regency Enterprises (współudział)
tytuł oryg.
The Client
inne tytuły
Klient Polska
Więcej...
Reggie jedzie w niewłaściwą stronę przez most nad Mississippi, aby dotrzeć do Nowego Orleanu z Memphis.
W scenie, w której Mark wraz z rodziną wchodzi do samolotu, bransoletka Reggie jest najpierw na jej lewym nadgarstku, a następnie na prawym.
Gdy Romey zmusza Marka, by ten wszedł do samochodu, zamyka wszystkie drzwi. Jednak gdy Mark zabiera mu broń i ucieka, nie ma najmniejszego problemu by otworzyć jedne z nich.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mocno wydumana historia, z wieloma irytującymi chwilami,

  nieugiety ocenił(a) film na 5

  ze względu na aktorów (Susan Sarandon, Tommy Lee Jones) warta obejrzenia. Film technicznie poprawnie zrobiony, ale co do reszty jest do kitu. Bzdetna historyjka a la Walt Disney nie warta zapamiętania, ale też i nie szkodliwa.

 • Dzieciak

  dariusman ocenił(a) film na 5

  Czy Was też tak irytowałł, czy tylko ja jestem taki paskudny wobec niego? :-P

 • Wielkie rozczarowanie

  Wjolka ocenił(a) film na 5

  Nie sądziłam, że rozczaruje mnie ekranizacja powieści Grishama z taką obsadą. Żeby wyobrazić sobie ten film trzeba wziąć najbardziej naciąganą amerykańską produkcję, pomnożyć razy dwa i dodać, że główna postać uciekająca przed śmiercią z rąk mafii to przemądrzały 11latek. Nie czytałam książki, ... więcej

 • A mi tam się podobał

  MumciurMaster ocenił(a) film na 8

  Niezły, trzymał w napięciu no i trzeba to przyznać - oryginalny.

 • Bransoletka

  mirczo71

  Ktoś napisał w ciekawostkach, że w scenie, w której Mark wraz z rodziną wchodzi do samolotu, bransoletka Reggie jest najpierw na jej lewym nadgarstku, a następnie na prawym. To nieprawda, ponieważ Reggie ma bransoletkę zarówno na prawym, jak i na lewym nadgarstku.