film

Klient

The Client
1994
1 godz. 59 min.
7,1 23 222
oceny
7,1 10 1 23222
6 654
chce zobaczyć
6,3 3
oceny krytyków
Młody chłopak jest świadkiem samobójstwa prawnika, który przed śmiercią ujawnia mu miejsce, gdzie jego klient zakopał zwłoki swojej ofiary. Więcej Mniej
Klient zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria``

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Młody chłopiec, Mark Sway (Brad Renfro), jest świadkiem samobójstwa wpływowego prawnika z Luizjany (David Speck), którego klientem był mafioso Barry "Brzytwa" Modano (Anthony LaPaglia). Zanim Jerome popełnia samobójstwo, mówi Markowi, gdzie znajduje się ciało zamordowanego senatora Boyda Boyetta. Zarówno mafia, jak i FBI bardzo szybko orientują się, że Mark wie więcej, niż mówi.

boxoffice
$117 615 211 na świecie
$92 115 211 w USA
$25 500 000 poza USA
budżet
$45 000 000
na podstawie
John Grisham (powieść)
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Alcor Films (współudział) / Regency Enterprises (współudział)
tytuł oryg.
The Client
inne tytuły
Reggie jedzie w niewłaściwą stronę przez most nad Mississippi, aby dotrzeć do Nowego Orleanu z Memphis.
W scenie, w której Mark wraz z rodziną wchodzi do samolotu, bransoletka Reggie jest najpierw na jej lewym nadgarstku, a następnie na prawym.
Gdy Romey zmusza Marka, by ten wszedł do samochodu, zamyka wszystkie drzwi. Jednak gdy Mark zabiera mu broń i ucieka, nie ma najmniejszego problemu by otworzyć jedne z nich.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Lubię

  entyn ocenił(a) film na 7

  Lubię filmy na podstawie Grishama i lubię, Jonesa. Te dwa fakty złożyły się na to, że polubiłem też ten film. Ciekawa fabuła i dobre aktorstwo.

  • Filmy, ktore kreci sie na podstawie powiesci Johna Grishama sa tak dobre jak jego ksiazki. A Klient to jeden z lepszych..

   • na świeżo

    yuno ocenił(a) film na 9

    bo skńczył sięfilm, moje odczucia , generalnie pozytywne,dobry , autentycznie, świetny był chłopak, leprzy od Sarandon i wielebnego Jonsa.

    1
    • Ten film ma wspaniały scenariusz, doskonałego reżysera, który wczuł się i w akcję, i w klimat książki. A Tommy Lee Jones czy Susan Sarandon są po prostu rewelacyjni. Obok Czasu Zabijania to chyba najlepsza ekranizacja Grishama.

     1
     1
     • Dzieciak

      dariusman ocenił(a) film na 5

      Czy Was też tak irytowałł, czy tylko ja jestem taki paskudny wobec niego? :-P