PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=425272}
7,2 766
ocen
7,2 10 1 766
7,5 4
oceny krytyków
Kochaj sąsiada swego
powrót do forum filmu Kochaj sąsiada swego

McLaren stworzył w NFB niesamowity film. Nie chodzi mi o antywojenne przesłanie, ale ten
film został stworzony techniką pikselacji. Rerzyser animizował żywych ludzi, w tym wypadku
kolegów animatorów 24 razy na sekundę!!!!! Jest to pierwsza animacja tylko z żywymi
aktorami. Według moich informacji Norman zdobył za niego Oskara a tu jest napisane,że
tylko nominację. Mimo, że nie widziałem tego filmu to znam jego historię i wiem, że zmienił
on historię świata.

użytkownik usunięty
dawid_iwanczyk

Trochę w podobnym stylu może być końcowa część "Le locataire diabolique" Meliesa z roku 1909. Poklatkowo zostało tam potraktowane otoczenie człowieka :) Polecam film, jest na youtube, podobnie zresztą jak film McLarena. Choć, sądząc po dacie wpisu, zdążył Pan je już pewnie obejrzeć.

użytkownik usunięty

Prostuję, bo palnąłem głupstwo nie zauważywszy, że scenografia u Meliesa była (mogła być) ruchoma z prostszych powodów. Tak się kończy obserwacja i błędne wnioski. Niemniej miło, że ktoś starymi animacjami się interesuje. Łączę pozdrowienia :)

Przypomniałem sobie, że miałem też kiedyś przyjemność znaleźć się na seansie filmu "Gravity Was Everywhere back Then" Brenta Greena, oparty na faktach robi niesamowite wrażenie, a także jest wykonany tak samo jak "Sąsiedzi". Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones