PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110003}

Kochanie, zmniejszyliśmy siebie

Honey, We Shrunk Ourselves
5,4 3 052
oceny
5,4 10 1 3052
Kochanie, zmniejszyliśmy siebie
powrót do forum filmu Kochanie, zmniejszyliśmy siebie

film, który nie jest za słodki, nie trąci smrodkiem dydaktycznym nawet jeśli końcówkę dałoby sie wykorzystać na lekcji wychowawczej. Ciekawe komplikacje fabularne z życia podłogowego, te spotkania z światem niestety ożywionym, zwalczanym aerozolami, trutkami, choć jeden osobnik tego świata był pozytywny, taki pierwowzór batmana (ten wciągający "liną"). A zgięło mnie, mocno już dorosłego, gdy głos "Boga" oznajmiał: "Ześlę na ciebie osad nazębny!"

Jedna uwaga na temat efektów specjalnych: to mnie zaskoczyło, że w większości przypadków te efekty były GORSZE niż w naszym polskim, troche czeskim (wykorzystano studio Barrandov), "Kingsajzie" Machulskiego, bo gdy mieliśmy zbliżenia w naszym filmie z r.87, to tło było ostre, a w tym, 10 lat późniejszym od polskiej komedii zawsze przy zbliżeniach tło z nawet konkretnymi przedmiotami było nieostre, klasa tych efektów więc niewiele odbiegała od stosowanych ok. 2010 r. w serialu "Świat wg Kiepskich"!

Ale nie ma to wielkiego znaczenia, bo to, co najważniejsze spełnili dobrzy aktorzy, świetnie grające dzieci (zawsze mi to imponuje w przypadku Hollywood, jakiż oni w niemal każdym filmie mają trafny i pełen talentów casting!). Co do aktorów dorosłych - dopiero co zrecenzowałem według mnie 5-gwiazdkowy "I uderzył grom", który był słaby aktorsko, te postacie nie zostawiały wspomnień po sobie, tylko fabuła zapisywała się w pamięci - a w tym filmie familijnym nawet takie proste role były bardzo dobrze zagrane, postacie się od razu lubiło, rozpoznawało ich inność, kwestie im w ustach dobrze leżały. Dlatego nawet ten 6-gwiazdkowy film może zafunkcjonować w naszym odbiorze jako pełnoprawny film na niedzielę, film po prostu dobry, mniejsza czy "niezły", czy "średni" w gwiazdkach, skoro z radością da się obejrzeć z dzieciakami lub nawet , hm, że chrząknę, samotnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones