PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768926}
7,7 6 262
oceny
7,7 10 1 6262
7,7 15
ocen krytyków
Komunia
powrót do forum filmu Komunia

Rewelacja

ocenił(a) film na 10

Nie mam słów, żeby oddać zachwyt tym filmem. Jak w 30 m2 mieszkaniu ekipa filmowa! mogła zrealizować z amatorami film o wiele ciekawszy niż 90% polskich filmów fabularnych!? Żaden z bohaterów nie spojrzał w kamerę, kamery w ich życiu nie ma. Są za to w filmie piękni ludzie, cudne dialogi, dużo śmiechu, dużo cierpienia, dużo życia. Ola jest przepiękną dziewczyną, którą kocha kamera i aż prosi, żeby została aktorką. Ale ona "chce studiować medycynę lub stomatologię, a jeśli by jej nic się nie udało, to może zostanie filmowcem" :) [cytat - słowa reżyserki] Piękne!
Gratuluję reżyserce-debiutantce!!! Annie ZAMECKIEJ wspaniałego filmu! :)

ocenił(a) film na 8
potasznia

Jestem zdumiona/zachwycona/porażona współczuciem i pełna zachwytu nad zachowaniem Oli. Dziewczynka ma tak żelazną psychikę... Trudny dom z którego pochodzi ani na chwilę nie daje jej odpocząć,pobyć beztroską nastolatką. Ani na chwilę nie przestaje jej zależeć... Na czystosci spodni taty, na zachowaniu brata w kosciele, na obiedzie,... nie odpuszcza. Wielki podziw.

potasznia

Poluję na ten film już jakiś czas, ale nigdzie go nie mogę namierzyć, niestety. W lipcu rusza w HBO przegląd europejskich dokumentów, w tym także "Komunia" (26 lipca), ale trzeba mieć HBO ;)

potasznia

ciekawe czy uda jej się spełnić choć część swoich planów.
Trzymam kciuki, bo rzeczywiście dziewczynka wzbudza sympatię.
Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że przedwczesne, wymuszone dojrzewanie jeszcze nikomu nie wyszło na dobre, a przy braku jakiegokolwiek wsparcia młody człowiek może się łatwo pogubić w życiowych decyzjach, plus dzieci często powielają model życia rodziców. Bieda też jeszcze nikomu nie pomogła zdobyć dobrego wykształcenia.
Może po sukcesie tego dokumentu ktoś się jednak zainteresował ich losem i pomógł dziewczynie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones