PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=581986}

Kongres

The Congress
6,5 10 960
ocen
6,5 10 1 10960
6,6 19
ocen krytyków
Kongres
powrót do forum filmu Kongres

Niezły

ocenił(a) film na 6

Film może jakoś strasznie mnie nie wciągnął, jednak na pewno trzeba docenić za dosyć trudna
próbę ekranizacji bardzo ciekawej wizji świata. Było to interesujące kino,które na pewno sprawi,że
chwile zastanowimy się nad nim. Uważam,że warto obejrzeć.
Dla mnie 6,5/10

Fireghost

Mnie ten film nie porwał. Książki nie czytałem, więc nie wiem czy jest to dobra ekranizacja czy słaba, ale oglądając go miałem nieodparte wrażenie, że wszystko to już gdzieś widziałem i to w znacznie lepszym wykonaniu. Ten film to taki "Matrix", "Vanilla Sky" i "Melancholia" w jednym. Do tego ten strasznie męczący klimat taniego wyciskacza łez. Pozycja obowiązkowa dla emo fanów Kurta Cobaina i "Sali samobójców".

ocenił(a) film na 6
Fireghost

HITMAN ma rację mówiąc, że jest pewne podobieństwo pomiędzy Kongresem a Matrixem. Lecz tak na prawdę to Matrix jest podobny do Kongresu, mówiąc ściślej jest podobny do książki p. Stanisława Lema z 1971 pt. "Kongres Futurologiczny" - na podstawie której został utworzony scenariusz Kongresu. Przypomnę, że Kongres Futurologiczny został wydany w 1971 roku, a Matrix w 1999. Różnica jest taka, że Matrix 'podłapał' z książki Lema świat wysokiej technologii, gdzie człowiek ma coraz mnie do gadania, a Kongres niestety jest tylko mierną ekranizacją powieści Lema... Dla mnie film w ogóle miał inny klimat niż książka, jak wyżej wspomniano film przypomina tani wyciskacz łez... DO tego dużym minusem była animacja przez pół filmu... Osobiście męczyłam się oglądając ten film, a szkoda, bo spodziewałam się czegoś więcej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones