PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=581986}

Kongres

The Congress
6,5 10 960
ocen
6,5 10 1 10960
6,6 19
ocen krytyków
Kongres
powrót do forum filmu Kongres

ktoś mi wytłumaczy

ocenił(a) film na 3

co to gówno ma wspólnego z powieścią Lema poza tytułem?

grezyl

Jest na motywach powieści, nie jest jej ekranizacją.

hr_dooku

Już chyba Matrix ma więcej wspólnego. Naciąłem się, liczyłem na Kongres a oglądam jakieś nie wiadomo co. Czyli jak zwykle we współczesnych filmach, nic ciekawego.

ocenił(a) film na 8
grezyl

Całkiem sporo. Zapożyczono wiele rzeczy z powieści(kanały, gaz w hotelu, spreparowana rzeczywistość) i zmieniono głównego bohatera. Tylko trochę szkoda, że całkowicie zmieniono zakończenie. Książka ma całkiem inne przesłanie. No ale cóż, takie jest prawo artysty, że może zmieniać co nieco.

ocenił(a) film na 9
DonDominik

a jak się kończy książka?

ocenił(a) film na 8
huberator

Okazuje się, że cała afera z wymimaginowaną rzeczywistością nie istnieje. Po prostu główny bohater miał halucynację, bo kongres został zaatakowany halucynogennym gazem. Innymi słowy: w książce prawdziwa rzeczywistość kończy się w kanałach hotelu( wszystko począwszy od wciągnięcia głównego bohatera do helikiptera to wymysł).

ocenił(a) film na 7
DonDominik

Moim zdaniem zakończenie filmu lepiej wychodzi gdy wszystko jest prawdą.

ocenił(a) film na 8
Yaseck

Weź pod uwagę, że opowiadanie, w odróżnieniu od filmu, nie sili się na powagę. U Lema liczyła się słowna ekwikibrystyka i zabawa forma. To izraelski reżyser usiłował nadać tej opowieści wielkie przesłanie.

ocenił(a) film na 4
DonDominik

Mimo "zabawnej formy" przesłanie zawarte w książce Lema jest o wiele, wiele większe niż w filmie izraelskiego reżysera.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Jeżeli to prawda, to punkt dla Lema. Film jest ciężkawą histotyjką, a książka zabawnym opowiadaniem. Nie jestem fanem szukania drugich den, ale na pewno umieszczanie ich w lekkiej formie jest ciekawsze niż kręcenie arcypoważnych moralitetów

ocenił(a) film na 7
DonDominik

A co jeżeli fakt obudzenia się w kanałach hotelu jest kolejną iluzją? Iluzja w iluzji. Tak jak Opisuje to Trottelreiner.

ocenił(a) film na 8
DrBrzezina

Czytałem to opowiadanie tak dawno temu, że aż musiałem sprawdzić w internecie o co chodzi ci z tym Trottlelreinerem. Odnośnie twojej teorii to niczego nie wykluczam. Zakończenie odebrałem na chłopski rozum i nie rozmyślałem nad tym. To co piszesz może być prawdą, ale nie potrafię wykluczyć ani potwierdzić żadnej teorii dotyczącej zakończenia.

ocenił(a) film na 8
DonDominik

Zgadzam się, całkiem sporo. I moim zdaniem, na pewno nie gówno. Po za tym czytałam, że rodzina Stanisława Lema po obejrzeniu specjalnego seansu przedpremierowego uznała, że to najbliższa ideowo adaptacja powieści Lema i odnieśli się do niej bardzo pozytywnie.

grezyl

A dlaczego gówno...uzasadnij :)Jeżeli coś jest na podstawie czegoś to nie znaczy ,że musi temu czemuś włazić bez przerwy w dupę i czcić to !A film jest niezły i szkoda ,że tak głęboko oddychasz Lemem.

ocenił(a) film na 1
grezyl

nie lubię bajek :D 1/10

ocenił(a) film na 8
elosidzej

Polaczki to jednak idioci :)

ocenił(a) film na 8
rascal0pl

PS.
Nie lubisz bajek a ocenione na 10 same bajki.
Hipokryzja pełną gębą :D

DO tego REC na 10.
Gratuluję gustu :D

ocenił(a) film na 4
grezyl

Tytułu też nie ma wspólnego.
Są pewne motywy zaczerpnięte z Kongresu Futurologicznego.
Ja zanim zobaczyłem film, poczytałem recenzje i wiedziałem czego się spodziewać, ale i tak się zawiodłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones