PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1111}
7,7 31 307
ocen
7,7 10 1 31307
7,9 8
ocen krytyków
Konopielka
powrót do forum filmu Konopielka

Komedia?

ocenił(a) film na 9

Obejżałam dzisiaj "Konopielkę" i cały czas zastanawiam się dlaczego jest on uznawany za komedię. Nie znalazłam w tym filmie nic śmiesznego, naprawdę nie rozbawił mnie ani razu. Nie znaczy to, że mi się nie podobał, przeciwnie - uważam go za świetny dramat. Czy ktoś oprócz mnie odniósł takie wrażenie? Czy tylko ja nie mam poczucia humoru? :)
I co w tym filmie było zabawnego, wegług was?

caryca_karolina

Zgadzam się z Tobą. Ja też nie znalazłam tam nic śmiesznego.Raczej
momentami wydawał mi się zatrważający, co nie zmienia faktu, że oceniam
film jako dobry.

caryca_karolina

Oczywiście dialogi były zabawne. Nie będę tu wymieniał, bo w którymś temacie zostały już szczegółowo rozpisane. Poza tym świetny Majchrzak w najlepszej formie, absurdalność (z dzisiejszego punktu widzenia) niektórych sytuacji i postać dziadka :D.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
caryca_karolina

choćby scena gdy syn mówił ojcu, że ziemia jest okrągła. Dla mnie była to forma groteski (tragizm plus komizm).

ocenił(a) film na 9
Looney_Kermit

Dla mnie była zabawna scena w której Kaziuk był bardzo niezadowolony z powodu sposobu w jaki przygotowała nauczycielka obiad.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
caryca_karolina

Chociażby scena z wojskowym na motorówce i jabłkiem w wodzie. ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
karlolek91

a nie wiesz co znaczy palące się drzewo na końcu filmu?

ocenił(a) film na 9
caryca_karolina

Masz wiele racji. To raczej nie jest komedia w naszym współczesnym rozumieniu - czyli pogodny (i czasem głupawy) film o wtórnej fabule wywołujący u niektórych ryczący śmiech i temu głównie służacy. KONOPIELKA wywołuje uśmiech, ale taki troszkę przez łzy. Wydarzenia w filmie są dramatyczne w skali wsi położonej na "końcu" Polski i to one nadają ton filmowi, a nie tych kilkanaście zabawnych scenek. I to powoduje, że Konopielka jest genialna :))

ocenił(a) film na 6
pi_kawka

Wielkie brawa za definicję, czym jest współczesna komedia:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
caryca_karolina

Mnie najbardziej się podobało jak gościu na zebraniu puścił "cichacza", a prowadzący: "Jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia, proszę głośniej". I wtedy puścił bąka pełną parą.
We filmie to było śmieszne, a książki radzę Ci nie czytać w środkach komunikacji miejskiej, bo jak rykniesz śmiechem...
hiehie, szósta mineta w tem to http://www.youtube.com/watch?v=7EwODPgWKEQ

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
caryca_karolina

Na pierwszy rzut wydaje się śmieszne gdy dorośli ludzie nie znają swojego nazwiska...ale po chwili dociera do mnie, że to tragedia. Po wielu latach słuchania opowieści babci i mamy wszystko się zgadza , taka była rzeczywistość polskiej wsi - mnie osobiście to przeraża.

ocenił(a) film na 7
buszek_fw

Ta scena była dla mnie najbardziej absurdalna, przecież dzisiaj bez dokumentu tożsamości ani rusz,a dorośli ludzie którzy nie wiedzą jak naprawdę się nazywają to groteska.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
caryca_karolina

Ten film jest śmieszny i straszny ale w Polsce taki mamy klimat wtedy jak i teraz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
caryca_karolina

Mnie rozwaliła scena, kiedy mały miał podać swoje nazwisko i nie wiedział jak się nazywa. Po prostu nie mogę sobie tego wyobrazić, ale co zrobić tak było. :)

ocenił(a) film na 9
jasioo91

Mnie też, ale jeszcze lepsze było chwilę później, jak jego rodzice również nie znali nazwiska!

ocenił(a) film na 10
caryca_karolina

Komedia nie musi byc śmieszna

caryca_karolina

oglądałem wczoraj. komedia? - stanowczo nie. raczej moralitet, chociaż z perspektywy roku 2015 oglądałem ten film jak retrospekcję z dzieciństwa. budynki, sprzęty domowe, piec z miejscem do spania. drewniana podłoga. część z tego widziałem na wsi u moich dziadków. i komendy "ciągnij równo" jak z ojcem próbowałem coś przeciąć piłą ręczną jak w filmie. masakra. tak kiedyś ludzie na wioskach żyli. i byli przekonani że nie ma innego życia a im żyje się całkiem dobrze. ...trochę to przypomina dzisiejsze reportaże z dalekiej Rosji pod panowaniem cara Władimira, tam ludzie cały czas tak żyją. i wcale z tym im dobrze...

ocenił(a) film na 8
JanuszSu

Ten film to mój klasyk. Komedią rzeczywiście nie można tego nazwać ale winiłabym zbyt ograniczony katalog filmwebu (o ironio). Mimo, że typowa komedia to nie jest, uśmiech pojawia się nieraz. Nazwałabym ten film chłopskim "Dniem świra".

ocenił(a) film na 7
hrabianka

Film powinien być zakwalifikowany jako dramat psychologiczny gdyż z komedią ma niewiele wspólnego. Owszem, uśmiech się pojawia ale raczej politowania jakie wywołuje stopień postrzegania rzeczywistości przez bohaterów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
JanuszSu

Dlaczego to taka masakra Twoim zdaniem? Bo smartfonów nie mieli? Ludzie tak żyli i wcale nie narzekali z tego powodu. Pewnie jesteś z miasta i to tłumaczy wszystko.

ocenił(a) film na 9
caryca_karolina

Na pewno nie komedia, ale ubawilam sie jak Kaziukowa dowiaduje sie, ze nazywa sie Bartoszewicz i powtarza to kilka razy, to mnie rozsmieszylo /ale to, niewatpliwa zasluga p. A.Seniuk/.

ocenił(a) film na 9
szklanamgla

Ja się śmiałem nie raz. Bo najbardziej mnie śmieszą filmy gdzie jest i śmieszno i straszno. Co do pani Seniuk to zagrała koncertowo,("o matko bosko!") zresztą wszyscy zagrali tutaj bardzo dobrze.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
caryca_karolina

Pewnie dlatego że komedia jest podgatunkiem dramatycznym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
caryca_karolina

Dokładnie, jest kilka lekko zabawnych scen ale nie smieszych i jeszcze ludzie którzy piszą które sceny ich najbardziej rozbawiły.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
caryca_karolina

No według mnie tez nie jest komedią. Dla mnie w tym filmie jest jakaś mistyka i piękno, ale lubię się śmiać też. Ogólnie film genialny nie tylko w wymiarze krajowym.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
caryca_karolina

Orientuje się może ktoś dlaczego taki tytuł ?

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Szukaj w demonologii slowian.

ocenił(a) film na 10
1ceber1

To mi pomogłes .

ocenił(a) film na 9
maciekb80

"Kozytko straszy sie dzieci, żeby żyta nie deptali: że w życie siedzi kózytka, taka pokutnica, młoda,
goła, włosy długie, rozpuszczone, chuda, cienka, z ostrymi cyckami. Takiego co żyto klekcze
kózytka łapie i tymi cyckami łachocze: z początku nie bronisz sie, śmiejesz sie od łachotania, a ona
ciebie łachocze, łachocze bez litości, śmiejesz sie coraz straszniej i na koniec umierasz od śmiechu.
I tak samo konopielka, tyle ze ta jeszcze cieńsza i pilnuje nie Ŝyta, ale konopiow, lnu, warzywow"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
caryca_karolina

Wielowymiarowe dzieło. O nieuchronności procesów cywilizacyjnych, kulturowych , społecznych. O dramacie człowieka postawionego w konfrontacji do postępu ze wszystkim, co on ze sobą niesie. O fascynacji tymże postępem i jednoczesnym przywiązaniu do tradycji. Kaziuk to taki wiejski Ikar rozdarty pomiędzy kolektywną przeszłością, a tym co nieuniknione i kuszące jednocześnie. Opowiadając się za postępem łamie kolejne tabu (złoty koń, święte drzewo, seks, kosa) zbliża się do katastrofy, której ostatecznym akordem jest bratobójstwo (biblijny Kain). Od alegorycznego raju na początku filmu do piekła na końcu (płonące drzewo jako symbol zerwanego z Bogiem przymierza). Wszystko pięknie poprzetykane obrazami obyczajowości ludowej i nietypową muzyką.

caryca_karolina

Pamietam bylismy na tym filmie z grupa z liceum. Oni smiali sie, ze taka fajna komedia. Ja powiedzialem, ze nie bardzo sie z tym zgadzam. Popatrzyli na mnie jak na idiote. Ja nie bylem ten popularny wtedy. Dalo mi to duzo do myslenia. Co mnie w tym filmie zaciekawilo to to, ze jest czarno bialy. Choc wtedy filmy byly kolorowe. I te przepiekne sceny jakby obrazow z drzewai itd. Film tez byl w kwadracie a nie panoramiczny. Pamietam myslalem czy nam miastowym jest tak duzo lepiej. Czy byc moze proste ale prawdziwe zycie jest lepsze. Ciesze sie po tylu latach, ze znalazlem podobne opinie tu na tej stronie. Na marginesie jeden z tych smiejacych sie ze mnie jest lub byl profesorem na Uniwersytecie Wroclawskim. Cos do czynienia z filmami. Ciekawe co ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones