PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531}

Kontakt

Contact
1997
7,4 78 tys. ocen
7,4 10 1 77886
6,6 21 krytyków
Kontakt
powrót do forum filmu Kontakt

Nie żadne kosmity. Resztki podobnych instalacji znajdują się przecież i u nas ;)
http://img530.imageshack.us/ifs/7971/img523/2/secretfacilitydd8.jpg

Jordan66

Szkoda ze link nieaktualny :) chetnie bym sprawdzil twoja teorie :D

lukas_ckm

http://images.google.pl/images?hl=pl&lr=&safe=off&um=1&sa=1&q=nazi+bell&aq=f&oq= &start=0

.

ocenił(a) film na 8
Jordan66

Ciekawa jest jedna rzecz. Cały czas pokazywany był ten sam fragment tak choćby był to jedyny materiał wysłany w kosmos

Askaron

Sprawdziłem że "Pierwsza transmisja telewizyjna z Londynu do Nowego Jorku odbyła się 28 stycznia 1928 roku." czyli 8 lat wcześniej niż Igrzysk w Berlinie. Więc z tym przemówieniem Hitlerem to tylko tania sensacja dla zwiększenia oglądalności ;)

ocenił(a) film na 8
Jordan66

Może się mylę, ale w filmie było powiedziane, że transmisja telewizyjna z przemówienia Adolfa Hitlera jako pierwsza była wysłana w kosmos. A nie że była pierwszą w ogóle.

Pozdrawiam

12chinczyk

Ale chyba każdy sygnał z Ziemi leci w kosmos.

ocenił(a) film na 10
Jordan66

Nie każdy. Decyduje o tym kilka czynników. Najważniejsza jest moc nadajnika i jego częstotliwość. Przy niższych częstotliwościach fale radiowe są tłumione w atmosferze albo odbijają się od jonosfery. W latach dwudziestych sądzono zresztą, że ŻADNE fale radiowe nie są w stanie opuścić Ziemi i ewentualna komunikacja kosmiczna będzie musiała się opierać na świetle widzialnym. Na szczęście nie mieli tutaj racji. ;)
A co do filmu to zostało w nim dość jasno powiedziane, że była to pierwsza DOŚĆ SILNA transmisja, by można ją było odebrać na innej planecie. Trochę to naciągane, bo co z radiofonią? Albo jeszcze wcześniej - z transatlantyckimi stacjami radiotelegraficznymi?

ocenił(a) film na 8
cool_atlantis

"Trochę to naciągane, bo co z radiofonią? Albo jeszcze wcześniej - z transatlantyckimi stacjami radiotelegraficznymi?"

Hitler był pierwszym wizualnym sygnałem

ocenił(a) film na 7
Jordan66

A oto i odpowiedź na tę zagadkę: http://www.pgu.poznan.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1199&Itemid=1 50