PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531}

Kontakt

Contact
7,4 76 593
oceny
7,4 10 1 76593
6,6 15
ocen krytyków
Kontakt
powrót do forum filmu Kontakt

... i wszystko fajne, ciekawa, oryginalna fabuła, dobrze zrobiony...
A jednak docelowo bez sensu, bo dwa zagadnienia psują logikę i finalny odbiór filmu.
Po pierwsze, dlaczego 18-godzinne nagranie w ogóle nie było wzięte pod uwagę przez komisję badającą sprawę? To całkiem silny dowód na powodzenie eksperymentu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nikt nie potrafił przewidzieć sposobu działania urządzenia.
Po drugie, dlaczego po prostu nie powtórzono eksperymentu z innym pasażerem? Jednorazówka za 500 000 000 000 dolarów?

ocenił(a) film na 7
Jaskierro

też mnie to zastanawia. taśmę przemilczeli, żeby nie wywołać paniki, ale dlaczego nie powtórzyli?
no i ten zamachowiec z wielką bombą w centrum akcji...

krupy

Wg mojej opini komisja zauwazyla to 18-godzinne nagranie jednak celowo przemilczala jego istnienie przed opinia publiczna.Dlaczego?Widocznie miala jakies ukryte powody.Moze bala sie reakcji ludzi,moza chciala je raz jeszcze szczegolowo sprawdzic i zweryfikowac informacje?Tego nie wiemy,mozemy sie tylko domyslac.A co do kolejnej misji z udzialem innego ochotnika?Hmm ,moze nie chcieli juz kasy tracic gdyz to generowalo duze koszty a kapsula zostala bodajze troche uszkodzona(mam tu na mysli sytuacje w Japonii bo wczesniejsza akcja w USA skonczyla sie puszczenniem kasy z dymem-doslownie).Skombinowanie 500 mld dolcow na kolejna akcje nie jest wcale takie latwe.Moze zabraklo sponsorow?Moze smialka chetnego do wystrzelenia w kosmos?A moze zwyczajnie motywacji?Nie bylo to wyjasnione w filmie wiec nie wiem dokladnie ale ja tak to widze;)P.S.sorki za brak polskich znakow.

bishop_filmaniak

Poza tym nie wiadomo czy nie podjeli ponownej proby wystrzelenia smialka?.Film konczy sie w takim a nie innym momencie i to pozostaje jedynie w sferze domyslow;)

ocenił(a) film na 6
bishop_filmaniak

Nie przemawia to do mnie. Koszty podróży kolejnej osoby byłyby o kilka rzędów wielkości niższe i byłyby logicznym następstwem całej inwestycji z punktu widzenia ekonomii.
Dziwne jest milczenie komisji, w końcu rządowej, na temat nagrania, skoro sama budowa spotkała się z aprobatą rządu. Niestety prawda jest taka, że gdyby komisja wzięła nagranie pod uwagę, ciężko byłoby skleić fabułę i chyba ktoś tu poszedł na łatwiznę...
Co do terrorysty sytuacja była prawdopodobna. Zwłaszcza biorąc pod uwagę inne standardy bezpieczeństwa przed zamachami z 11 września.
Moim zdaniem nieprawdą jest, że nie wiemy, co stało się dalej - na koniec filmu przenosimy się 1,5 roku później i dowiadujemy się, że wiedza ludzkości odnośnie obcych wcale się nie pogłębiła. Mało tego, wydaje się, że nasza bohaterka dała się przekonać komisji, że być może żadna podróż nie nastąpiła, a wszystko wydarzyło się w jej umyśle (co zresztą jest logicznym następstwem jej sceptycyzmu).

Jaskierro

Nie wiem co moge jeszcze napisac.Kazdy interpretuje film troche inaczej.W kazdym zdarzaja sie niescislosci ale akurat w tym nie bylo ich zbyt wiele.Moze tworcy nie chcieli tak wszystkiego na tacy podawac-stad te niedopowiedzenia?.

bishop_filmaniak

Wg mnie porownanie sytuacji z 11 wrzesnia do tej w filmie jest troche nie na miejscu.Jest jednak roznica miedzy uprowadzeniem samolotu z pasazerami na pokladzie przez zawodowcow(nie wykluczajac oczywiscie teorii z mistyfikacja rzadu USA)do sytuacji gdzie jakis fanatyk religijny wchodzi bez problemu caly obladowany ladunkami wybuchowymi do machiny zbudowanej za grube miliony.Naprawde te dwie sytuacje sa dla Ciebie podobne?Naprawde myslisz,ze w normalnej sytuacji(nie tej filmowej )nie zostalby on dokladnie sprawdzony?To bylo niedopatrzenie wg mnie a nie to czy wyslali kogos raz jeszcze w kosmos czy nie;)

ocenił(a) film na 6
bishop_filmaniak

Tak czy inaczej kwestia zamachowca nie ma wpływu na odbiór filmu :)
I fakt, ogólnie film jest dobry, lubię go. Dwa wymienione problemy tylko trochę pogarszają odbiór, nie są kluczowe.

Jaskierro

Zgadzam sie z Toba,film jest dobry,ma klimat:)A to wazna cecha dobrego filmu:)

bishop_filmaniak

Sorki,moj blad.Twoj post zostal przezemnie niezbyt dokladnie przeczytany;)Masz racje,sytuacja z WTC na pewno zaostrzyla standardy bezpieczenstwaw USA co nie zmienia faktu,ze i tak dziwne jest takie wparowanie kolesia z ladunkami wybuchowymi do tak(wydawac by sie moglo)pilnie strzezonego miejsca,obojetnie od tego czy akcja w filmie dziala sie przed atakiem na WTC(tym z 2001 oczywiscie bo juz pare lat wczesniej byl tam atak) czy nie.Takie moje zdanie ale moze ja sie nie znam;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones