PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95248}
4,3 140
ocen
4,3 10 1 140
Król komputerów
powrót do forum filmu Król komputerów

To nie jest w żadnym wypadku arcydzieło, to nie jest nawet dobry film - bo dla dzieci za straszne, a dla dorosłych za bardzo porypane, żeby nie mówić, że głupkowate - ale nie radziłabym sugerować się bzdetami wypisywanymi dotąd pod tym tytułem. Można to spokojnie obejrzeć, można się nawet nieźle ubawić... wbrew woli twórców, ale można :D Jeśli ktoś uważa, że jego mózg przetrzyma wiadome rozwiązanie problemu niedoboru aktorek do ról kobiecych, dziwnego dzieciaka w roli głównej, przerabianie "Króla Olch" Goethego na historyjkę o Commodore'ach i Andrzeja Szczepkowskiego na wrotkach, to będzie dla niego taka zabawna ciekawostka z kategorii polskiego campu lat 80. Grunt to trochę dystansu i brak oczekiwań.

ocenił(a) film na 2
Daguchna

O! Ktoś to oglądał i się nie wstydzi przyznać :D
Chłam nie z tej ziemi. Moim zdaniem takie filmy powinno się nagradzać bo w zalewie tych przeciętnych, słabych i nawet kiepskich to jest absolutna perełka :)

ocenił(a) film na 4
gacek776

Jak się nie śpi w nocy, to się różne dziwne rzeczy ogląda... xD
Tak zły, że aż piękny? Coś w tym jest, zresztą cały polski nurt filmów "komputerowych" z tamtego czasu zasługuje na jakieś szersze omówienie, bo to nie do ogarnięcia jest... :D

Daguchna

Mówisz, że jest to film dziwniejszy i bardziej porypany od animowanej krótkometrażówki z Bielska-Białej "Siódemka w krainie dziwolągów" z 1992? To też jest dla dzieci zbyt straszne (i porypane), a dla dorosłych zbyt porypane. :)

ocenił(a) film na 3
Daguchna

O tak, zgadzam się... dodam tylko, że....

Tresura kruków
Czesław Truszkowski

Efekty pirotechniczne
Sławomir Maślanka

Efekty komputerowe
Maciej Owsiany

ocenił(a) film na 3
Daguchna

No i racja co do campu, można by przy okazji wspomnieć dzieła Marka Piestraka i Marka Nowickiego, myślę, że ten film wpisuje się w podobną tendencję... fascynujące kino!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones