PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736723}

Kraina lodu II

Frozen II
6,9 56 536
ocen
6,9 10 1 56536
5,6 24
oceny krytyków
Kraina lodu II
powrót do forum filmu Kraina lodu II

ciekawi mnie jak wyjaśnią, że Elsa w ogóle posiada magiczną moc. ;D

cloe4

Jak byście paczeli i słuchali co jest mówione na początku to byście wiedzieli skąd się wzięły moce Elzy. Jej ojciec po pierwszym trafieniu Anny w głowę przez Elze odpowiada na pytanie Trola że moc jest wrodzona, czyli główna bohaterka jest mutantką o zdolnościach kriomancji a druga część będzie się nazywać Elza vs X-Men: gorączka lodu.

cloe4

Szczerze mówiąc dziwi mnie, że aż tylu ludzi to ciekawi. Niektórzy traktują to wręcz jako błąd fabularny, podczas gdy mnie w ogóle to nie interesuje. Tak samo nie pamiętam, żeby ktoś kwestionował magię w "Harrym Potterze". Moc w "Gwiezdnych wojnach" kiedyś też nie była wyjaśniona i było dobrze. A potem dodali midichloriany i zaczęło się narzekanie fanów.

Ja nie chcę wiedzieć, skąd Elsa ma moc i mam nadzieję, że nie będą próbowali tego wyjaśniać.

Alex2422

Wydaje mi się, że ktoś kiedyś podał brak tego wyjaśnienia jako błąd fabularny, reszta to podchwyciła i bez przerwy powtarza. Też jestem za tym, żeby twórcy zostawili ten temat w spokoju. A widzowie niech wreszcie wezmą na klatę fakt, że w bajkach tak już jest.

cloe4

I know that I am 2 years late but there is an answer in the film written in runes and one video on YouTube decrypted it:
https://www.youtube.com/watch?v=qwTGaplnj7Y
EDIT: z przyzwyczajenia napisałam po angielsku :P translacja dla tych, co potrzebują: "Wiem, że spóźniłam się z odpowiedzią o 2 lata, ale rozwiązanie znajduje się w samym filmie napisane runicznie i na jednym z filmików na YT zostało ono rozszyfrowane/przetłumaczone"

cloe4

Matka Elsy zdradziła Męża z Jack'iem mrozem. To by wyjaśniało skąd ta różnica między siostrami.

cloe4

Wyjaśnią, wyjaśnią ciekawie dość :)
Jestem po obejrzeniu i polecam.

Wodda

Owszem, wszystkie teorie fanów mogą się schować :)

ocenił(a) film na 8
cloe4

Wyjasnią. Am wczoraj na premierze w Uk i min zdaniem ta część jest lepsza j od pierwszej, bardziej zagadkowa, tajemnicza i magiczna. Disney zrobił świetną robotę

ocenił(a) film na 8
cloe4

Elsa ma wrodzoną moc po przodkach, film to wyjaśnia. Po prostu jedna z córek odziedziczyła moc, a druga nie.

ocenił(a) film na 9
L_A_Woman007

A to nie było tak, że te żywioły tylko im pomagały? Nie był ich własną magią? A Elsa okazała się sama w sobie piątym żywiołem.

ZjadlamCiYorka

Dokładnie, w filmie wyraźnie mówią, że nikt z tamtego ludu nie miał mocy władania żadnym żywiołem.

ocenił(a) film na 6
cloe4

No całe szczęście nie wiem jak bo nie znam jeszcze żadnego spojlera. Więc teraz trzymam się zdala od Youtuba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones