film

Księżniczka i cesarz

Jodhaa Akbar
2008
3 godz. 33 min.
7,7 4 302
oceny
7,7 10 1 4302
Imperator Akbar stara się zdobyć serce Jodhaay, z którą łączy go zaaranżowane małżeństwo. więcej mniej
Księżniczka i cesarz zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

IIFA
Film zdobył 6 nagród IIFA, 11 innych nagród oraz 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Nastał szesnasty wiek... Król Raja Bharmal (Kulbhushan Kharbanda) oddaje rękę córki imperatorowi Akbarowi (Hrithik Roshan). Kiedy Akbar przyjmuje propozycję małżeństwa, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego małżeństwo z księżniczką Jodhaaą (Aishwarya Rai) nie tylko doprowadzi do powiększenia jego imperium i umocni jego relacje zNastał szesnasty wiek... Król Raja Bharmal (Kulbhushan Kharbanda) oddaje rękę córki imperatorowi Akbarowi (Hrithik Roshan). Kiedy Akbar przyjmuje propozycję małżeństwa, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego małżeństwo z księżniczką Jodhaaą (Aishwarya Rai) nie tylko doprowadzi do powiększenia jego imperium i umocni jego relacje z Rajputsem, ale doprowadzi go do prawdziwej miłości. Jodhaa bowiem nie chce być tylko pionkiem politycznym w "małżeństwie przymierza"... Przed Akbarem zatem nie lada wyzwanie do bitwy...tym razem na polu miłości. Musi odnaleźć miłość Jodhaay schowanej pod oburzeniem i uprzedzeniem.

boxoffice
$26 890 354 na świecie
$3 440 718 w USA
$23 449 636 poza USA
na podstawie
Haidar Ali (materiały do scenariusza, historia) / K.P. Saxena (dialogi)
studio
Ashutosh Gowariker Productions Pvt. Ltd. / UTV Motion Pictures
tytuł oryg.
Jodhaa Akbar
inne tytuły
Zdjęcia do filmu powstały w Roopangarh, Jaipur, Mumbaju, Madhogarh, Sambhar, Fatehpur Sikri, Agrze i w Nowym Delhi (Indie).
W filmie "zagrało" 80 słoni, 55 wielbłądów oraz 100 koni.
Z powodu równoległego do obrazu nagrywania dźwięku, reżyser zabronił ekipie i aktorom używania telefonów komórkowych na planie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych