PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583764}
6,4 1 101
ocen
6,4 10 1 1101
Latąjace miecze ze Smoczej Bramy
powrót do forum filmu Latąjace miecze ze Smoczej Bramy

Jak to u chińczyków często bywa ich produkcje są ładne na zewnątrz, ale gdy się przyjrzeć bliżej już tak wspaniale nie jest i to zaobserwowałem w "Flying Swords of Dragon Gate".
Najlepiej można to dostrzec w walkach, gdzie nawet pomimo tych wszystkich skoków i innych wygibasów walki wydawały mi się nudne i monotonne, a jedyna osoba która mogła je poratować czyli "Jet Li" spadł gdzieś na dalszy plan, kiedy nagle film zmienił gatunek na typowy film przygodowy z zdobywaniem skarbów na czele. Jednak największym rozczarowaniem była dla mnie końcowa walka pomiędzy Chow Wai-On'em i Yu Hua Tian'em, gdzie po scenie w trąbie powietrznej ich walka została ucięta bez rozstrzygnięcia i zastąpiona gniewnym wpatrywaniem się w siebie oraz gadaniem.
Zaobserwowałem tutaj to co w wielu chińskich filmach, tzn. Pomimo, że fabuła nie była najmocniejszą stroną tego filmu, ciągle próbowano skupiać się głównie na niej. Dlatego też wolę stare filmy kung-fu, gdzie skupiano się głównie na walkach i słaba fabuła tak nie drażniła, bo ciągle się coś działo.

ocenił(a) film na 8
wilkszary

Uwielbiam zmianę wątków filmach z sensacyjnej małostkowej na baśniowo przygodową, kurde jak oni to robią, dla mnie to nowa epoka kina. Szkoda że nie poczułeś do końca magii tego filmu, ale nie przejmuj się tym:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones