PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628985}
7,5 15
ocen
7,5 10 1 15
Least Among Saints
powrót do forum filmu Least Among Saints

9.2 z 4 głosów, to aktualna ocena na FW. Wygląda na to, że mamy do czynienia z filmem wybitnym, który na trwałe zapisze się w dziejach kina. Otóż nie. Jest to dość banalna opowieść o żołnierzu walczącym z powojenną traumą i jego przyjaźni z chłopcem. Filmów takich jak ten powstają kopy a ten jest owszem, nie nazbyt sentymentalny i widać tu pewne starania o realizm, ale niestety to za mało. Film nie angażuje widza w opowieść, widać też budżetowe braki, niektóre role drugoplanowe są po prostu słabe a i główni bohaterowie nie zachwycają. Niech Was nie zwiodą pełne zachwytów recenzje na IMDB oraz tutejsza ocena. Film ten zasługuje moim zdaniem na 5.

rafiol

Tak na prawdę to nie rozumiem dlaczego narzucasz , jedyną słuszną interpretację filmu. Ja się nie dziwie na ten przykład że dałeś jakiemuś filmowi 8 gwiazdeczek , co w moim odczuciu było szokiem, ale nie pytam "O CO TU CHODZI"

A jeśli chcesz wiedzieć, to uważam ten film wręcz przeciwnie , za bardzo udany , trafnie ujmujący relacje , tworzący klimat. , nie przekraczający progu taniego sentymentalizmu itp. które dość często są udziałem filmów w tym nurcie. Film świetnie zagrany przez głównych bohaterów , bez udziwnień , czy jakiejś taniej ideologii. Owszem Arcydziełem nie jest , nie jest też to psychoanaliza , czy traktat filozoficzny.

Podejdź to takich filmów z większym dystansem, na pewno film bardzo wrażliwy i na swój sposób piękny.

Pozdrawiam :-)

be_rnard

Nie zgadzasz sie, masz prawo do wlasnego zdania, podobnie jak ja do mojego. Tyle w temacie.

rafiol

No faktycznie , i jak to inteligentnie skomentować ;-)

Pozdr..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones