PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825152}
6,3 10 488
ocen
6,3 10 1 10488
7,4 9
ocen krytyków
Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona
powrót do forum filmu Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona
Corderosa

?? - Niby dlaczego??

buterfly

Dlatego, że w 2005 roku, także dzięki zeznaniom owych ofiar, Jackson został uniewinniony, po trwającym 10 lat śledztwie. Teraz kiedy od dekady nie żyje, tym nagle się przypomniało. Zwłaszcza Wade Robson to menda, która po śmierci Jacksona robiła wiele tanecznych tribiute show, zarabiając na tym miliony. Nie chciałbym, żeby moje imię było szargane 10 lat po mojej śmierci, kiedy nie mogę się bronić. Dodatkowo obaj rzekomo molestowani bohaterowie filmu przegrali swoje procesy o odszkodowanie w 2017 roku. HBO z tego skorzystała i zgarnęła ich do tego dokumentu. Typowe populistyczna zagrywka jak z Ekspressu reporterów, tylko wszystko opakowane w ładny sposób.

gacek870

Ale przecież mogli fałszować swoje zeznania, w obawie właśnie przed samym Jasonem.

Jak zauważyłeś sprawa jeż już znana od dobrych kilku lat, wiec to nie jest tak że im się naglę przypomniało.

buterfly

A czego mógł się obawiać ze strony Jacksona?

a__s

Przecież równie dobrze mogli być przez niego lub jego rodzinę zastraszani.

buterfly

Niby jak?

a__s

Chociaż kasę którą dostali, mogli ją otrzymac właśnie za milczenie.

buterfly

To nie MJ im zapłacił, lecz podobno jego ubezpieczyciel. I Michael podobno nie miał nic do gadania w tej sprawie.

Tung_uska

Jego ubezpieczyciel okej tylko kasa była Michaela, no chyba że ubezpieczyciel był tak dobroduszny i zapłacił z swojej kieszeni :)

ocenił(a) film na 1
buterfly

Kasa z ubezpieczenia... płacił kupę kasy na ubezpieczenie i z tego poszło, więc właściwie jego i już nie jego. Też mamy kasę na ubezpieczeniach, którą dostaniemy z procentem w nagłych sytuacjach. W Stanach ubezpieczenia są mega drogie, więc on mógł wyłożyć na to (mam na myśli plan ubezpieczeniowy) 30-40%, a reszta to już procent z ubezpieczenia.

Alexia_4

Fakt zapewne nawet tej sumy nie odczuł.

ocenił(a) film na 1
buterfly

Odczuł, bo nie wyrażał zgody na ugodę i chciał rozprawy kryminalnej w sądzie tak jak to było w przypadku Arvizo, gdzie on i jego rodzina nie dostali ani grosza i udowodniono im kłamstwa. W 1993 r. najpierw była sprawa cywilna, a dopiero po niej kryminalna, ale obydwie strony musiały wyrazić zgodę.
Po stronie MJ woleli wydać 15 mln dolarów i skończyć sprawę niż stracić 100 mln dolarów na trwającej wtedy trasie Dangerous.

Alexia_4

Dzięki za wyjaśnię bo nie znałem tak dokładnie tej sprawy, to faktycznie jeżeli poszedł do sądu to jednak fatyczni musiał to finansowo już odczuć.

ocenił(a) film na 6
Corderosa

A ja jego ofiarom.

Corderosa

Kolejna bajka domniemanych ofiar, bez dowodów na przestępstwo. Znajdą się pewno kolejni.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Justyna_0288

Wyobraź sobie tępa dzido, że jestem ojcem 16latka i 3latka. Szok nie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Justyna_0288

Kościół to ostatnia instytucja na tej planecie, do której poślę moje dzieci. Ty pewnie jesteś tam co niedzielę i posłusznie dajesz sobie wmawiać tysiącletnie bajeczki.

mandey1979

Polaczek, ja w kosciele bylam 20 lat temu. Glupis jak but. idz sluchaj Jacksona na tych lansiarskich sluchawkach z biedronki

Justyna_0288

Ej no ale tu pojechałaś. Stać mnie na lepsze słuchawki. Nie gadam już z tobą.

Justyna_0288

to było chamskie i niegrzeczne :/ i grubo poniżej poziomu społeczności filmwebu

Justyna_0288

Ty taka od urodzenia czy z wiekiem nieszczęście przyszło?

ocenił(a) film na 8
Corderosa

szczerze mówiąc to nie wiadomo komu należy współczuć jego dzieciom, czy jego ofiarom... niestety :(

kinia76

pewnie po części jednym i drugim... mnie bardzo uderzyła wzmianka o tym, jak Wade odwiedził Michaela z żoną już po zakończonym procesie. Gdy Michael najwyraźniej topił smutki w alkoholu i zagłuszał ból licznymi lekami. Nie znam się za bardzo na bielactwie i nie wiem, czy ono w jakimś momencie zaczyna boleć, ale wystarczy popatrzeć na jego zdjęcia, czy nagrania, gdzie nie ma założonych rękawiczek.

Te dzieci z jednej strony miały na pewno wesołe dzieciństwo, z drugiej strony to przerażające, że uważały za normalne, że ich ojciec znika pijany w swojej sypialni i zostawia je same. Wydaje mi się, że Jacksona mogły zacząć dotykać wyrzuty sumienia, gdy patrzył na dorastające dzieci. Prince miał chyba 12 lat, gdy Michael zmarł. Większość ofiar Jacksona zaczynała być molestowana w tym wieku :(

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Ciężko mi analizować, aż tak zachowanie Jacksona. Nie bardzo chciałabym poświęcać czas na to. Nie wiem, czy "na pewno dzieci miały wesołe dzieciństwo" z jakiejkolwiek strony. Może to, że się narodziły było tylko kolejną manipulacją - zachowaniem pozorów - pomocą w kreowaniu "normalnego" człowieka - ojca, męża, członka rodziny...
Wszystko nie jest oczywiste. Współczuję przede wszystkim ofiarom MJ. Jego własne dzieci nie wiem jak zaklasyfikować...chyba też do tej grupy niestety...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones